Anasayfa / İnternet / Reklamları Nasıl Engellerim?
reklam_engelleme_arfhn

Reklamları Nasıl Engellerim?

Bu makalede Adblock eklentisinden bahsedeceğim. Bazı sitelerde aşırı reklamlardan dolayı keyfimiz kaçıyor. Özellikle de bazı sitelerde uygunsuz bazı reklamlar oluyor. En sevmediğim reklam türü de açılır pencereler. Hem göz zevkini bozuyor hem de çok can sıkabiliyor. İşte Adblock bizi bu dertten kurtarıyor. Hem de değişik tarayıcılarda da çalışıyor. Peki hangi reklamları engelleyebiliyor? Logo reklamları, Youtube video reklamları, Facebook reklamları, açılır pencereler…

Adblock farklı tarayıcıları da destekliyor. Fakat İnternet Explorer’a eklenti yükleyemiyoruz, onun yerine bilgisayarımıza program yüklüyoruz. Öcelikle Google Chrome’dan bahsedelim. Eklenti kurulumu oldukça basit. Bu adresten “Chrome’a Ekle” butotuna tıklıyorsunuz. Mozilla Firefox için ise bu adresten “Add to Firefox” butonuna tıklıyorsunuz. Internet Explorer için kurulum dosyasını bu adresten indiriyorsunuz. Bilgisayarımıza kurduğumuzda reklamlardan kurtulmuş oluyoruz.

 

Artık reklamsız bir internet keyfi sizi bekliyor. Keyifli sörfler…

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayarım Yavaşladı, Ne Yapabilirim? konulu makalemizde bilgisayarı hızlandırma yöntemlerinden bahsetmiştik.

 

Yazar: Arif Onur Hangişi

Bartın Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. İnternet, bilgisayar konularına meraklı. Wordpress'de kendisini geliştiriyor. 10 yıldır internet dünyasında.

4 Yorum

  1. Kübra Durgunsu

    Sağolun az kala delirecektim :) Her sitede 5-10 tane reklam açılıyor hiçbirşeye bakamıyordum.

  2. Mustafa CEBECİOĞLU

    Şimdi engellemeyi öğrettin öğretmesine de , ekmeğimizden olacaz :)
    aç kalacaz aç :D

Yorum yap

Email adresiniz paylaşılmayacak. Gerekli alanları gösterir. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">