Yaşam

3 Hafta Oldu

Merhabalar, 3 haftadır bloğumdan uzaktaydım. Neler olmuş neler…

Üniversite son sınıf öğrencisiyseniz acayip yoğun oluyorsunuz. Bir yandan vize-final diğer yandan ales-kpss-yds her neyse. Benim yoğunluğumun nedeni bunlar değil tabii. Bir yandan ödevleri son haftaya bırakmanın verdiği telaş, diğer yandan bloger olmanın verdiği bilgiyle fakülte dergisinin sitesi. Klasik huyumdur her şeyi sona bırakırım. Ama son haftanın vermiş olduğu itme gücü inanılmaz! Aynı şeyi vize-final için de uyguluyorum. Ders çalışmak istersin sıkılırsın, sonra da bırakırsın. Dalarsın oyuna sohbete. Ama son gün öyle bir çalışırsın ki 5 günlük çalışmayı 5 saatte bitiriverirsin. İman gücü müdür nedir… :)

Kartopuuuuu…

Kış geldi, kartopu savaşları başladı. Süperdi gezdik, tozduk, oynadık. Tabii kartopunu sağ gözüme yiyene kadar… Hain Mustafa!

Bloğuma bakma fırsatı buldum sonunda. Güncellemeler güncellemeler derken gözüme bir şey çarptı. Pagerank güncellemesi olmuş. 8 aylık bloğum pagerank 1 olmuş. Daha çok çalışmak gerek! Wordpress’in yeni sürümü de çıkmış. Admin panelinin renkeri insanın içini açıyor. Daha da bloglayası geliyor.

Çılgın Hırsızlar filmini biliyorsunuzdur. O karakterlerin küçük küçük resimlerini aldım. Maskot olaraktan kullanayım dedim. Bir tane logoya koydum. Bir tane de sağdaki uşak var. Gözlüklü olanı da kendime benzettim. Hahahaahah harbi komikler…

Fakülte dergisi için Prof. Dr. İsmail CERİTLİ(İİBF Dekanı) ile konuştum. Sitenin şurası şöyle olsun, burasının renkleri böyle olsun diyor. Ben de tamam hocam, yaparım hocam diyorum. Diyorum ama hiçbirinin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Kafadan hesaplamaya çalışıyorum. “Bunu burdan, şunu da şurdan öğrenirim.” falan filan… Tabii ben 5-6 saat kodlarla uğraştım ve pilim bitti zombi gibi etrafta dolanmaya başladım. Siteyi yaptım ve yeni yeni şeyler de öğrenmiş oldum.

Haaaaaaa aklıma gelmişken yeni bir bölüm daha açasım var. İngilizce Wordpress temalarını Türkçe’ye çevirip vatana millete ve webmaster dünyasına hayırlı bir iş yapmış olurum diye düşünüyorum. Ekonomiyle ilgili yazsam mı yazmasam mı ikilemesindeyim. Çünkü ekonomi birincil olarak ilgilendiğim alan. Hobi dünyam ise internet, bilgisayar alanları. İkisini ayrı yerlerde tutmak gibi bir düşüncem de var tabii.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı