İnternet

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Merhabalar,

İlk olarak ücretsiz yazılımlardan bahsetmek istedim. Çünkü kulağa bile hoş geliyor free, beleş, ücretsiz… Gerçekten de ücretsiz yazılımlara ilgi çok yüksek. Ama söylemeden geçmeyeyim, bu programlar sizi zararlı yazılımlardan korur(ne kadar korudukları tartışılır) ancak ücretli yazılımlar daha kapsamlı koruma sağlıyor. Bir de sizin uyanık olmanız gerekiyor. Önünüze gelen her linke sazan gibi atlamazsanız başınız ağrımaz.

İnternet dünyasının hırsızı, hackerı bitmez. Daha başımıza gelmeden önlemini almak gerekir. Fakat ne kadar söylesek de kimse pek aldırış etmez. Alışveriş yapıyoruz, mail atıyoruz, çeşitli sitelerde üyeliklerimiz mevcut falan filan. Bunları koruma altına almak lazım. Etrafımda çok duyuyorum kredi kartı bilgilerini çaldıranları, Facebook hesabını kaptıranları.

Sanırım insanlar bu internet dünyasını toz pembe sanıyor. Geçen Chip dergisinde hackerların yöntemlerini okudum. Çok ilginçmiş gibi anlatılıyordu. Bana hiç de ilginç gelmiyor. Ben 12-13 yaşlarımdayken bir arkadaşımla internet kafenin bilgisayarına virüs atmıştık. Sonra o bilgisayarı uzaktan kontrol etmiştik mesela. Belki de bu tür şeylere ilgim olduğu içindir.

Her an internete bağlıyız, hepimiz elinde akıllı telefon var, neredeyse her evde bilgisayar ve internet var. Yaygınlaştıkça hırsızların ağızları sulanıyor. Artık iş sadece bilgisayarla da sınırlı değil. Telefonlarımıza ve elimizdeki bilumum akıllı cihazlarımıza kadar sızıyorlar.

Ücretsiz Antivirüs Programları:

AVG Free Edition: 177 milyon kişi koruduklarını yazmışlar. Gerçekten de ücretsizler arasında en beğendiğim antivirüs programı budur. Zararlı yazılımları engellemekle birlikte sosyal medyada güvenliğinizi sağlıyor ve güvenli dosya silme özelliği var. Daha fazla özellik arıyorsanız ücretli sürümü almanız gerekiyor. İndirmek için tıklayın.

Avast 2014 Free Antivirüs: Avast ise 200 milyon civarında cihazı koruduğunu söylüyor. Dünyanın en güvenilen antivirüs ünvanı da varmış. Sanki başka bir yerde daha gördüm ama neyse… Avast’ın ücretsiz sürümü antivirüs ve anti malware koruması sağlamakta. İndirmek için tıklayın.

Avira Free Antivirus: Dünya çapında 270 milyon kişi kurmuş. Ben de önceden kullanırdım. Aynen şöyle demişler: “Hafif ve güçlü, Avira Free Antivirus sizi virüslere ve diğer zararlı yazılımlara karşı korur, casus yazılımları ve reklam yazılımlarını kaldırır. Avira SearchFree Araç Çubuğu, arama sonuçlarınız için gizlilik araçları ve güvenlik derecelendirmesi içerir.” İndirmek için tıklayın.

Ücretsizlerden önerilerim bunlardır. Ama özelikle AVG’yi tavsiye ederim. Diğer programları yazmadım, çünkü bu yazdıklarım uzun yıllardır var ve gerçekten iyi yazılımlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Başa dön tuşu