Yaşam

Erkeklerin Tatil Muhabbeti

Her tatil zamanı başımıza gelen trajikomik olaylar zincirinden bahsetmek istiyorum. Bizler yaz tatiline, ara tatile çıkarız. Kimi hiç birbirini arayıp sormaz, kimi arada sırada arar. Arayanların arasında da pek dolu muhabbetler geçmez. Bu 1 senelik tatil de olsa 15 günlük tatil de olsa değişmez. Ayrıntılara fazla kafa yormuyoruz ve her günkü gibi monoton geçiriyoruz. Sanırım muhabbetin kısır olmasının nedeni de budur.

Düşünün ki bir arkadaşınızı 1 aydır görmüyorsunuz ve bir halini hatrını sorasınız geldi. Haydi kuracağınız muhabbeti kafanızda bir canlandırın.

Ben: Naber len napıyon?

O: İyi be kanka ne olsun… (Ne olsun nedir yaaaaaaa, sanki hayatında öğrendiği tüm kelimeler cebine girmiş de hepsini unutmuş gibi)

Senden naber

Ben: İyidir, gez toz birde internetle uğraş; başka da bir kalk yediğim yok. (Benim verdiğim cevap da bir halta yaramıyor ama öncekinden iyidir. Hem uzun cevap versem ne olacak?)

Neler yapıyosun?

O: Hiiiç, bildiğin gibi…( Ulan insaf et harcadığım kontöre yazık lan… Neyi biliyorum anasını satim!)

Ben: Dönüş ne zaman?

O: Ayın 24’ü.

Ben: Tamam kanka kendine iyi bak görüşürüz.

O: Görüşürüüüüüüüüüüüüüüüüüüüz…

Ahan da yapılan muhabbetin özü budur. Aradık ne öğrendik, hiçbir şey. Uzun lafın kısası bizler 1 sene bile görüşmesek, geçen o bir yılın muhabbetini 5 dakikada yaparız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Başa dön tuşu