İnternet

Facebook Hesap Silme veya Dondurma

Bu yazımda bir Facebook hesabını silmenin yolunu ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağım. Öncelikle Facebook hesabınızı dondurmak mı yoksa silmek mi istediğinize karar vermelisiniz. İl etap da dondurmak veya silmek arasındaki farkları, daha sonra da hangi durumlarda dondurmalı, hangi durumlarda silmelisiniz onu anlatacağım.

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme işleminde, profil bilgileriniz, paylaşımlarınız silinecektir ve geri dönüşü yoktur. Facebook’u tekrar kullanabilmek için yeni bir hesap açmanız gerekir. Eğer tekrar açmak niyetindeyseniz dondurmanızı tavsiye ederim. Aşağıda hesap dondurma işlemini ayrıntılı olarak açıkladım.

Kimler Kullanmalı?

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek isteyenler.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Öncelikle bu linke ve ardından “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Facebook Hesap Silme 1. Adım
Facebook Hesap Silme 1. Adım

Burada güvenlik kontrolü var. Öncelikle mevcut hesap şifrenizi girin ve ardından kırmızı ile işaretli bölümü okuyun ve gerekli işlemi gerçekleştirin, ardından en alttaki “Tamam” butonuna tıklayın.

Facebook Hesap Silme 2. Adım
Facebook Hesap Silme 2. Adım

Ardından aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız. 14 Gün boyunca hesaba giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Hesap Silme Son Adım
Facebook Hesap Silme Son Adım

 

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesabınızı dondurduktan sonra, tekrar aktif edebilirsiniz. Hesap silmek ile dondurmak arasındaki en temel fark budur. Bu seçenekte, Facebook hesabınıza, kullanıcılar erişim sağlayamaz, paylaşımlarınızı göremez. Ancak profil bilgileriniz hala kayıtlıdır. Siz, profili tekrar aktif hale getirmeden kimse bu bilgilere erişemez. Örneğin paylaştığınız bir fotoğraf Facebook sunucularında hala saklıdır, ancak kimse bu fotoğrafı göremez. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdikten sonra, hiçbir kaybınız olmaz ve eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kimler kullanmalı?

Facebook hesabını daha sonra açmayı düşünenler veya belirli bir süre hesabı dondurmak isteyenler bu seçeneği tercih etmeliler.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabını dondurmak için bu linke tıklayarak önce mevcut şifrenizi girin.

Facebook Hesap Dondurma 1. Adım
Facebook Hesap Dondurma 1. Adım

Ardından herhangi bir ayrılma nedeni belirtin. Burada seçtiğiniz seçeneklerden sonra bir uyarı penceresi açılacak, bu pencereyi kapatın.

Facebook Hesap Dondurma 2. Adım
Facebook Hesap Dondurma 2. Adım

İlk seçeneği seçerseniz otomatik olarak hesabı kendisi açacaktır. Herhangi bir tarih belirlemediyseniz farklı bir seçenek seçin. Örneğin “Facebook’u yararlı bulmuyorum.” seçeneğini seçebilirsiniz.

Son olarak “Dondur” butonuna tıklayın.

Facebook Hesap Dondurma Son Adım
Facebook Hesap Dondurma Son Adım

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınıza tekrar erişim elde etmek için, giriş yapmanız yeterlidir. Siz giriş yapana kadar hesabınız pasif halde kalacaktır.

Facebook Hesabı Donduruldu
Facebook Hesabı Donduruldu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.