Hakkımda

Arifhangisi.com‘u 15 Nisan 2013’de bir üniversite öğrencisiyken kurdum. 2013’te günde birkaç kişinin giriş yaptığı bir web sitesiyken şu an yüzlerce kişi giriyor, okuyor, yorum yapıyor. Siteyi kurarken hiçbir şekilde para kazanma amacı gütmedim, şu anda da öyle. Kazanmadım mı? Evet kazandım. Hepsini web sitem için harcadım. Çünkü bu beni mutlu ediyor. Çünkü bu bir tutku! Bu nedenle bu siteyi reklam çöplüğüne dönmüş bir halde görmeyeceksiniz. Sizin hoşunuza gitmeyen şeyler benim de hoşuma gitmiyor. Ben de hoş bir tasarımı ve yüksek içerik kalitesini önemsiyorum.

Reklamlar? Evet, alıyorum. Ancak hiçbir zaman göz zevkinizi bozan reklamları burada görmeyeceksiniz. Hatta bir şey daha söyleyeyim mi? Hiçbir reklam görmek istemiyorsanız, Reklamları Nasıl Engellerim? başlıklı yazımda reklamları nasıl engelleyeceğinizi anlattım. Kullanırsanız gücenmem(zamanında az kullanmadım).

Tek amacım insanlara yardımcı olmak ve Arifhangisi.comu bir marka haline getirmek. Bunun için yeterince çalışamasam da adım adım bu amacıma yaklaştığımı hissediyorum. Bazı yazılarımın birçok web sitesinde referans alındığını, sosyal medya hesaplarında paylaşıldığını görüyorum. Gördükçe de “demek ki iyi şeyler yapıyorum” diyorum. Bundan sonra da bu yolculuğuma devam etmekte kararlıyım.

Peki sadece görmediğim, tanımadığım insanlara mı yardım ediyorum? Hayır! En çok da kendime yardım ediyorum. Bu web sitesini geliştirirken kendimi de aynı şekilde geliştiriyorum. Buraya yazıp da daha sonra unuttuğum konular oluyor, daha sonra her ziyaretçinin yaptığı gibi girip kendim de faydalanıyorum bu siteden. Sizce de çok güzel bir şey değil mi bu? Tıpkı bir günlük gibi, ama daha da güzeli! Bu web sitesinden edindiğim bilgi birikimini, 10 tane kursa gitsem elde edemem. Birçok kişi bu bakış açısından yoksun, bu nedenle de çok yanlış değerlendirilebiliyorum. Ben mi kaybederim? Yine hayır!

Yazılarımda belirli bir kaliteyi tutturduğumu düşünüyorum. Standartlarımı her geçen gün yükseltiyor ve içeriği daha da zenginleştiriyorum. Yeni konular bulup, yeni sorunlara çözüm arıyorum. Bundan sonra da beni yeni sorunların çözümleriyle veya işinize gerçekten yarayacak bilgilerle göreceksiniz. İlk kurduğum günkü gibi heyecanlı olduğumu da söylemek isterim.

Yazılarımda buluşmak dileğiyle

Arif Onur Hangişi

arifhangisi@gmail.com