İnternetİnternet ve Bilgisayar

Hangi İnternet Tarayıcısını Kullanmalı?

Ben Google Chrome ilk çıktığında hemen indirip kullanmaya başlamıştım. Kullanımı oldukça basit, oldukça hızlı ve donma sorunu yaşamadan internet keyfi yaşıyorsunuz. Chrome, ilk çıktığında zaten bomba etkisi yaratmıştı. İnternet Explorer’ın donma ve yavaşlık sorunu, Firefox’un ise çökme sorunları vardı. Ayrıca Firefox CPU’dan çok fazla kaynak yiyordu. Hala da öyle. Tabii Firefox’un eklenti zenginliği açısından avantajı var, fakat birçok eklentinin karşılığı da Google Chrome’da var. Bu yüzden Google Chrome’u tavsiye ediyorum. Şimdi gelelim Google Chrome’un öne çıkan özelliklerine…

Hız

Oldukça hızlıdır. Hem tarayıcının açılışı olsun hem de web sitelerindeki performansı olsun kesinlikle sizi tatmin edecektir. Adres çubuğundan arama yapabilir, yazarken otomatik tamamlama özelliğiyle pratiktir.

Sadelik

Sadedir. Adres çubuğu üzerinden hem arama yapabilir hem de web sitesine girebilirsiniz. Onlarca sekme açsanız bile donmaz ve sürükle-bırak yöntemiyle kolayca kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik

Şüpheli bir siteye girmeye çalıştığınızda sizi uyarır.

Gizlilik

Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gizli kalmasını istoyorsanız Chrome’u gizli modda açabilirsiniz. Gizli modda açıldığınız bilgisayarınıza çerez yüklenmez ve tarama geçmişinde görünmez. Ayrıca girmiş olduğunuz siteler için ayrı ayrı gizlilik ayarı da yapmak mümkün.

Özelleştirme

Chrome Web Mağzasından temalar, oyunlar, eklentiler yükleyerek Chrome’u kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca http://mychrometheme.com/ adresinden kendinize özel tema bile yapabilirsiniz.

Oturum Açma

Chrome’da Gmail hesabınız ile oturum açtığınızda tüm ayarlarınız, çerezleriniz,oturum açma bilgileriniz, yer işaretleriniz, temalarınız ve uygulamalarınız kaydedilir. Bu sayede bilgisayarınıza format attığınızda Chrome’u eskisi gibi bulabilirsiniz.

Google Chrome’u indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı