Yaşam

Hobbit Smaug’un Çorak Toprakları

Geçen hafta çarşıdan dolanırken dedim ki gidip şu sinemaya bir bakayım. Belki kafam eserse Düğün Dernek’i izleyecektim. Girişte gözüme çarpan ilk şey Hobbit oldu. Zaten uzun zamandır da bekliyordum, hiç düşünmeden aldım bileti. Anlatmaya başlamadan önce izlemeyenler için söyleyeyim. Yazdıklarım spoiler içerebilir. :) Patlamış mısırımı da özellikle aradan sonra aldım. Sonra hemen bitiriyorum.

Ben zaten komedi filmlerini pek izlemem. Komedide doğallık olacak. Yapay karakterler olunca da komedi filmlerinden uzaklaştım. Fantastik filmler daha bir hoşuma gidiyor. Hobbit ise fantastik dünya ile birlikte macera, aksiyon, aşk, komedi; kısacası ne varsa sunuyor size. Elfin cüceye aşık olması imkansız aşkı, orta dünyanın altını üstüne getirmeleri macerayı, cücelerin konuşmaları hareketleri komediyi, orklarla kapışmaları savaşı, ejderhayla karşılaşmalarıysa aksiyonu veriyor. E daha ne versin? :) Özellikle cücenin yuvarlanması acayip komiğime gitmişti. :D O elf krala da gıcık oldum. Bencil, pislik, çıkarcı adam…

Neyse hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Yalnız dağa giderken karşılarına binbir zorluk çıkıyor. Bu arada Gandalf da kötü büyücünün peşine düşüyor. Sonunda yalnız dağa varıyorlar. Ardından salıyorlar Bilbo’yu ejderhanın kucağına. :) Ejderhanın konuşması da beni şaşırttı. Her neyse film yine en heyecanlı yerinde bitti. Dizi gibi yapmış terbiyesizler. Ama kesinlikle gidilmesi gereken bir film bence.

Bir de fragmanını ekleyeyim.

 

İzleyecekler için şimdiden iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı