Yaşam

İngilizce Meslekleri ve Anlamlarını Öğrenin

İngilizce öğrenmeye her zaman İngilizce temel kavramlar konusundan başlanır. Neden temel kavramlar konusundan başlandığına gelirsek, bir inşaat düşünün; temeli daha sağlam ve kaliteli malzemeler ile çok dikkatli bir şekilde atılırsa mı bina kalıcı, uzun süre kullanımlı olur yoksa çürük ve ucuza kaçılan kötü malzemeler ile dikkatsiz bir şekilde atılırsa mı kalıcı olur. İngilizce öğrenmekte tıpkı yeni atılan bina temeli gibi temel İngilizce kavramları tam anlamıyla öğrenildiğinde kalıcı olarak hayatınızın her aşamasında sizlere yardımcı olan bir dildir. İngilizce temel kavramlar konuları arasında önemli bir yere sahip olan İngilizce when while konusunu ise doğru bir teknik ile öğrendiğinizde ve İngilizce cümlelerinizde doğru yerde doğru aşamada kullandığınızda tam anlamıyla öğrenmiş olursunuz. When ve while kelimeleri İngilizce dilinde bağlaç olarak kullanılır. When kelimesinin cümleye kattığı anlam –dığı zaman, -diği zaman, -de, -da bağlaçlarıdır. While kelimesi ise İngilizce cümleye –iken, -yorken anlamlarını vermektedir. Bu iki bağlacı doğru bir şekilde kullanmak istiyorsanız çekimlediği zamana dikkat etmeniz gerekmektedir. Past Continuous Tense when Simple Past Tense- Simple Past Tense whıle Past Continuous Tense bu formülleri kullanarak doğru bir bağlaçlı İngilizce cümle kurulabilir. Yalnızca past continuous tenselerde kullanılmayan bu iki İngilizce bağlaç cümledeki eyleme aynı anlamada yapılan eylemleri de eklemek için kullanılır. Mesela babam arabasını yıkarken şarkı söyledi cümlesinin İngilizce çevirisi yapılırken de rahatlıkla bağlaçlar kullanılır ve istenileni tam anlamıyla verir.

Yabancı bir ülkede yeni bir insanla tanışma esnasında sizlere yardımcı olacak meslek sorusunu tam anlamıyla bilmeniz Türkçe mesleklerin İngilizce meslekler karşılığını bilmeniz ile mümkün olur. Çünkü karşınızdaki kişinin mesleğini anlamanız ve kendi mesleğinizi doğru bir şekilde paylaşmanız için İngilizce meslekler konusunda tam anlamıyla hakim olmanız gerekir. Öncelikle karşınızda bulunan yabancı birinin mesleğini merak ediyor ve mesleğini sormanız gerekiyorsa soru kalıbını doğru bir şekilde yöneltmeniz gerekir. Daha sonra sizlere verilen cevapta yer alan mesleğin Türkçe karşılığını bulabilmeniz için söylenen İngilizce mesleğin telaffuzunu da bilmeniz lazım. Telaffuzunu bilmediğiniz ya da çıkaramadığınız durumlarda zorluk çekebilir ve bir türlü İngilizce mesleğin Türkçe karşılığını bulamayabilirsiniz. Bunun içinde en çok yapılan mesleklerin İngilizce karşılıklarını öğrenmeniz gerekir. Kimi meslekler Türkçe de ki karşılıklarına oldukça benzerlik gösterirler. Actor – Aktör, Barber – Berber, Boxer – Boksör, Comedian – Komedyen, Doctor – Doktor, Dermatologist – Dermatolog, Electrician – Elektrikçi, Editor – Editör, Fabricator – Fabrikatör, Football Player – Futbolcu, Financier – Finansçı, Golfer – Golfçü, Lobbyist – Lobici, Model – Manken, Model, Musician – Müzisyen, Manicurist – Manikürcü, Missionary – Misyoner, Microbiologist – Mikrobiyolog meslekleri Türkçe karşılıkları ile oldukça benzerlik gösterir. Bunun sebebi, bazı İngilizce mesleklerin direkt olarak çevrilerek kullanılmasıdır.

Hemen İngilizce öğrenmek ve bu konuda en iyi olmak için https://blog.konusarakogren.com/ adresine tıklayarak neden İngilizce öğrenmeniz konusunda detaylı bilgilendirmeyi alabilirsiniz. İngilizce öğrenmek için seçmiş olduğunuz yöntem sizlerin İngilizce bilginiz için en kalıcı ve en iyi yöntem olmalıdır. Bunun için İngilizce kurslarını da tercih edebilirsiniz. Fakat ev konforunda ve oturduğunuz yerden günlük alabileceğiniz yarım saatlik online İngilizce dersi ile İngilizce öğrenmek sizin için bir hayal olmanın çok daha ötesine geçer. Eğer benim İngilizce öğrenmek için zamanım yok diyorsanız birde İngilizce online sitesinin sizlere sunmuş olduğu avantajlı dil öğrenme programını inceleyin ister çalışıyor isterseniz okuyor olun! Ya da hem çalışıp hem de okuyor da olabilirsiniz. Bu durum İngilizce öğrenmemeniz için bir bahane değildir. Çünkü ana dili İngilizce olan hocalar aracılığıyla İngilizce öğrenmeniz çok daha zevkli ve çok daha kalıcı olacaktır. Ana dili İngilizce olan eğitimcilerin sizlere İngilizce öğretmesinin sebebi ise İngilizce öğretirken hata yapma risklerinin sıfır olmasıdır. Sizlere İngilizce dil bilgisini aktarırken İngilizce seviyenize göre program düzenleyen eğitimciler, ayrıca anlamadığınız her noktada tekrar ders vermeye hazırdır. İngilizce online sitesi sayesinde oturduğunuz yerden eğlenceli İngilizce videolar izleyerek ve eğlenceli konuları okuyarak İngilizce öğrenmeniz için en iyi, en avantajlı, en başarılı İngilizce dil online sitesidir. Ders zamanlarını kendinizin belirleyeceği programlara uyarak kalıcı, üst seviye de bir İngilizce dil bilgisine sahip olmakla kalmaz aynı zamanda İngilizce kültürüne de öğrenirsiniz.

Arif Onur Hangişi

İnternet tutkunu ve sorunlara çözüm arayan bir blog yazarıyım. Ayrıca dijital reklamcılık alanında profesyonel çözümler sunuyorum. Ayrıntılı bilgi için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı