İnternet

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

Bu yazımda Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusunu açıklayacağım. Instagram için hesap oluşturmak kolaydır, ancak oluşturduğunuz Instagram hesabını silmek o kadar da kolay değil. Hesap silme yöntemleri öyle ustalıkla gizlenmiş ki, insan Google’da aramadan bulamıyor.

1. Instagramı’ı Kalıcı Olarak Kapatma

2. Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Öncelikle hesabınızı, daha sonra tekrar kullanmayı düşünüyorsanız, Instagram’ı geçici olarak kapatma seçeneğini kullanmalısınız. Eğer bir daha dönmem diyorsanız, kalıcı olarak hesap silme opsiyonu da mevcut. Şimdi sırasıyla her iki yöntemi ede açıklayayım. Aşağıda, daha açıklayıcı olması için masaüstü ekran görüntüleri paylaştım. Mobil cihazlarınız üzerinden de aynı şekilde istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Instagramı’ı Kalıcı Olarak Kapatma

Instagram hesabını, Instagram uygulaması üzerinden silemiyorsunuz. Bunun için mobil cihazınızın internet tarayıcısına veya masaüstü bir cihaza ihtiyacınız var. Aşağıda paylaştığım URL adresi üzerinden gerekli alanları doldurduğunuzda Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızı silmeden önce tekrar düşünmenizi tavsiye ederim, bu işlemin geri dönüşü yoktur ve bir daha aynı kullanıcı adını Instagram’da kullanamayacaksınız. Eğer daha sonra tekrar kullanacaksanız geçici olarak kapatmanız daha uygun olacaktır.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Yukarıdaki görselde olduğu gibi, önce hesabınızın silinme nedenini belirtmeniz gerekiyor. Size uyan en yakın seçeneği işaretlemeniz yeterli. Ardından şifrenizi tekrar girdiğinizde hesabınızı kalıcı olarak silmiş oluyorsunuz.

2. Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Bu yöntemi yukarıda bahsettiğin gibi, hesabınızı daha sonra kullanmak istiyorsanız kullanmalısınız. Geçici olarak kapattığınızda, tekrar hesabınıza erişebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Siz, hesabınıza giriş yapana kadar profiliniz ve fotoğraflarınız gizlenecektir. Aşağıda paylaştığım URL üzerinden Instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma
Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Burada da aynı şekilde, önce hesabınızı kapatma nedenini seçin. Ardından şifrenizi girmelisiniz. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.

Instagram hesabımı nasıl kapatırım diyorsanız yukarıdaki seçeneklerden birini seçerek , birkaç adımla kolayca hesabınızı kapatabilirsiniz. Yukarıda açıkladığım yöntemler konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız, yorum kısmında paylaşmanız yeterlidir. En kısa sürede size destek olmaya çalışırım.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı