İnternet

Instagram’da Satış Yapmak İsteyenlere Öneriler

Instagram’da nasıl satış yapılır ya da Instagram’da satışlarımı nasıl artırırım gibi sorular sizin de ilginizi çekiyorsa yollarımızın kesişmesi iyi oldu. Çünkü Instagram’da satış yapmak isteyenlere bazı önerilerimiz olacak. Dikkate alıp almamak, uygulayıp uygulamamak elbette sizin tercihiniz. Ancak dikkate alıp uygulayanların farkı kısa sürede görmeye başlayacağından biz eminiz.

  • Hesap Profilinizi Gözden Geçirin

Hesap profilinizin tamamen kişisel bir hesapmış algısı yaratmaması gerektiğini belirtelim. Elbette bireysel olarak satış yapmak isteyenler tamamen kurumsal bir firmaymış gibi profil bilgisi girmemeli! Ancak en azından kurumsal ama biraz da samimi bir dil kullanarak profil bilgilerinizi yenilemenizde fayda var. Çünkü tamamen kişisel bir hesap izlenimi veren profillerin çok ilgi görmediği anlaşıldı.

  • Görsellere Metin Ekleyin

Instagram tamamen görsel paylaşım üzerine kurulmuş bir platform olunsa ve her gün milyonlarca etkileyici görsel paylaşımı yapılında, ister istemez bu kaliteyi yakalamanız gerekiyor. Etkileyici görseller kullanmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Ancak önerimiz altına bir de kısa metin eklemeniz olacak. Ürünün fiyatı, birkaç özelliği olabilir. Hangi tarza hitap ettiği gibi bilgileri de paylaşabilirsiniz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Önemli olan yaratıcı olmanızdır. Etkileyici ve akılda kalıcı cümleler eklemeye özen gösterin. Fotoğraflar kadar kelimelerin gücünden de faydalanmalısınız.

  • Çok Kullanılan Hashtagleri Ekleyin

Kendi markanızı yaratma gibi büyük hedefleriniz yoksa alakasız hashtagleri eklemekten artık vazgeçin. Bunun yerine çok kullanılan hashtagleri ekleyerek ürünü daha fazla sayıda kişi tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle her paylaşımdan önce hashtag araştırması yapmanızda fayda var. Bu arada bu yolla görselinizin ulaştığı kişiler arasından hesabınızı takip etmeyi isteyenler de çıkacaktır. Yani doğru hashtag sizi daha fazla takipçiye götürür.

  • Hashtag Kullanımını Abartmayın

Instagram bu kadarına izin veriyor diye 30 tane hashtag eklemeniz de yanlış! Çünkü bu tür paylaşımlar da insanlar tarafından itici bulunabiliyor. Dolayısıyla hastag sayısının da önemli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Bu durumda yapmanız gereken en fazla 10 tane hashtag eklemeniz olacak. Daha fazlasıyla mevcut takipçilerinizi de rahatsız edebilirsiniz.

  • Fiyat Bilgisini Gizlemeyin

Yapılan en büyük hatalardan biri de “fiyat için arayın” gibi ifadelerle fiyat bilgisini gizlemektir. Oysa fiyat çok sayıda kişiye cazip gelebilir. Ancak kimse sadece fiyatı sormak için sizi aramak istemez. Dolayısıyla fiyat bilgisini mutlaka ürün paylaşımına eklemenizi tavsiye ederiz. Kargolama süreci gibi bilgileri de ekleyebilir ve ürünün kullanıcıların nezdinde daha cazip görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Düşük Bütçelerle Reklam Yapın

Mutlaka reklam için devasa bütçeler ayırmanız gerekmiyor. Gayet düşük bir bütçe ile de reklam yapabilir ve hesabınızın ve dolayısıyla ürünlerin daha fazla sayıda kişi tarafından fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak öncesinde profilinizi gözden geçirme gibi tüm hazırlıklarınızı tamamlayın. Reklamdan önce etkileyici bir profil görünümü çizmenizi sağlayacak görselleri de mutlaka paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.