İnternet

İnternette Nasıl Para Kazanılır

Bu yazımda internette para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim. Örnek verecek olursam; web sitesi, Youtube, makale yazarlığı vb. İnsanlar neden internetten para kazanmak istiyor?

  • Oturduğu yerden para kazanma hevesi. Birçok insan bu hevesle amatörce işe başlıyor ve sonu hüsranla bitiyor. Aslında hiçbir işte oturduğunuz yerden para kazanamazsınız, özellikle de giriş-çıkışı çok kolay olan sektörlerde. Yüksek kar marjı olduğunu göre herkes bu sektöre girecek ve kar marjı kademe kademe düşecektir.
  • Home-office kavramı. Evet, evde para kazanmak herkese cazip geliyor.
  • Maliyetsiz olması. Hiçbir masrafa katlanmadan para kazanmak hatta zengin olmak kimilerinin hayallerini süslüyor tabii.
  • Vasıfsız olmak. Belki de en önemli nedenlerden biri budur. Herhangi bir mesleki becerisi olmayan kişi, reel sektörde asgari ücretle çalışacağını düşünür ve alternatif çözümler üretmeye çalışır.

İnternetten para kazanmak mümkün mü? Elbette öyle, ancak bunun için bazı kriterlere sahip olmak lazım kanımca.

  • Fikir! İnternetten para kazanmak için iyi bir fikriniz olmalı. Zaten kolay girilip çıkılan bir sektörde alelade bir çalışmayla başlarsanız, diğer binlerce kişinin arasında kaybolursunuz. Örneğin dizi siteleri. Yüzlerce dizi sitesi mevcut, peki siz nasıl bir fikirle onların arasından sıyrılacaksınız?
  • Amaç para kazanmak, paraya odaklanmak olmamalı. Asıl amaç, insanlara hizmet vermek, ihtiyaçlarını karşılamak, var olan boşluğu doldurmak olmalı. Eğer para kazanmaya odaklanırsanız, ziyaretçi bunu anlar mutlaka. Reklam çöplüğü haline gelmiş bir web sitesiyle içeriği ön planda tutan bir site kolayca ayırt edilebilir.
  • İstikrarlı mısınız? Başladıktan birkaç ay sonra bırakır mısınız? Yoksa bıkmadan, yorulmadan devam mı edersiniz?
  • Peki ya bilgi birkimi? Hizmet vereceğiniz alanda bilgi birkiminiz yoksa bunu nasıl yapacaksınız?

Bunu, bir yazı dizisi gibi paylaşmak istiyorum. Çünkü anlatılacak o kadar çok şey var ki! Eğer böyle bir amacınız varsa, işin ayrıntısını öğrenmek ve açıklayıcı örnekler isteyeceksiniz, eminim. Hepsini tek bir yazıda paylaşmak hem acayip uzun bir yazı olacağı için hem de sizi sıkacağı için pek mantıklı görünmüyor bana. Eklediğim yöntemleri de yine bu yazının altında paylaşacağım.

Arif Onur Hangişi

İnternet tutkunu ve sorunlara çözüm arayan bir blog yazarıyım. Ayrıca dijital reklamcılık alanında profesyonel çözümler sunuyorum. Ayrıntılı bilgi için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

4 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close