IOS
Trend

iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş

Bu yazımda, iPhone cihazınızla yasaklı sitelere programlı ve programsız giriş yöntemlerinden bahsedeceğim. Öncelikle tavsiyem, programsız giriş yöntemleri. Bu yöntem ile çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Programlı giriş yöntemleri ise, daha güvenli ancak daha yavaştır. Verileriniz şifrelenir ve internet ağında hangi sitelere girdiğiniz, hangi verileri aldığınız veya verdiğiniz takip edilemez. Seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Mesela ev internetinde programsız, kamuya açık ağlarda ile programlı yöntemleri kullanabilirsiniz. Tüm yöntemlerin ise, kolay ve zahmetsiz olduğunu da ekleyeyim. iPhone ile yasaklı sitelere giriş için iki seçeneğimiz mevcut;

Norton WiFi Privacy

Tavsiye:

Norton Wifi Privacy uygun bir fiyata her ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Aynı zamanda aynı anda 5 cihazda birden kullanabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla ortak kullanım için harika bir fırsat.
Norton WiFi Privacy’i İnceleyin

iPhone ile Yasaklı Sitelere Programsız Giriş(DNS)

iPhone ile Uygulama Üzerinden Yasaklı Sitelere Giriş(VPN ve Proxy)

 

Programsız iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş(DNS)

Bunun için bir Wi-Fi ile internete bağlı olmanız gerekmekte. Hücresel veri kullanıyorsanız aşağıdaki uygulamalarla giriş yöntemlerini kullanmalısınız. Şimdi açıklamaya girelim.

Öncelikle “Ayarlar”a gidin. Ardından “Wi-Fi” seçeneğine dokunun.

iPhone Ayarları - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone Ayarları

Ardından bağlı olduğunuz veya bağlanmak istediğiniz internet ağını seçmelisiniz. Ben örnekte “ASUS” ağını seçtim.

iPhone Wi-Fi Ayarları - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone Wi-Fi Ayarları

Burada ağ ayarlarını göreceksiniz. Siz, aşağıda işaretlediğim alan dışındaki hiçbir alanı değiştirmeyin.

iPhone DNS Ayarları - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone DNS Ayarları

Şimdi, işaretli alandaki değerleri silerek aşağıdaki değerleri girin.

8.8.8.8

iPhone İçin Google DNS Ayarları - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone İçin Google DNS Ayarları

Bu adımdan sonra “Ayarlar”dan çıkabilirsiniz. Şimdi tarayıcınızı kapatıp tekrar açın. Artık özgürce internetin keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Uygulama Üzerinden iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş(VPN ve Proxy)

Uygulama üzerinden, birçok giriş yöntemi bulunmakta. Ben kullandığım ücretsiz uygulamalardan bazılarını buraya ekleyeceğim. Siz de, App Store’dan arama yaparak bunlar gibi birçok uygulamaya erişebilirsiniz. Ayrıca aylık ücret ödeyerek daha yüksek bir hız ve kaliteli hizmete de sahip olabilirsiniz. Orası sizin ihtiyaçlarınıza kalmış.

Betternet

iPhone için Betternet - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone için Betternet

Ben ihtiyacım olduğunda genelde bu uygulamayı kullanıyorum. Oldukça basit bir arayüze sahip ve kullanmak çok kolay. Ücretsiz versiyonunda konum seçmenize izin vermiyor, uygun olan konumlardan birine kendi bağlanıyor. Arada bir bağlanması uzun sürse de sizi pek bekletmiyor. Düşük kalitede mesela 480p’de bir videoyu donmadan izleyebiliyorsunuz. Yonğunluk olduğunda donma problemleri yaşayabilirsiniz, ancak günü kurtaran bir program. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Free VPN Proxy by Betternet
[adinserter block=”3″]

Zenmate

iPhone için Zenmate - iPhone ile Yasaklı Sitelere Giriş
iPhone için Zenmate

Türkiye’de oldukça popüler bir uygulama. Bir uygulamanın popüler olması iyidir, ancak bu bir VPN programı ise o kadar da iyi değil. Çünkü tespit edilen IP’lerin engellenme riski mevcut(kurum ağlarını kullanıyorsanız). Bu uygulamanın hoşuma gitmeyen özelliği ise, üye olmak zorunda olmamız. Doğrulama maili bir türlü gelemediği için kullanamadım. Ancak Android’de gayet güzel bir uygulama idi. Ayrıca 5 farklı lokasyona bağlanma özelliği de mevcut. Hızı da gayet iyi bir uygulama. Eğer bağlanmayı başarabilirseniz, işinizi görecek bir uygulama.

ZenMate Core VPN

Yasaklı Sitelere Giriş başlıklı yazımda tüm cihazlar için yasaklı sitelere giriş yöntemlerini paylaştım. İlginizi çekebilir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Başa dön tuşu