SEO

Local SEO – Yerel SEO Rehberi

Local SEO, yani Türkçeleştirilmiş haliyle yerel SEO hizmeti belirli bir coğrafi bölgede gerçekleştirilen arama sonuçlarında daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan hizmetler arasında yer almaktadır. Bir site için gerçekleştirilen ortalama bir SEO hizmeti ile oldukça farklı stratejiler yürüten Local SEO daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilen bir işlemdir.

Google üzerinden gerçekleştirilen aramaların yaklaşık olarak yarısı yerel aramaların yapıldığını göstermektedir. Local SEO coğrafi olarak bir sonuç elde edebilmenizi sağlayan aramalardır. İnterneti aktif olarak kullanan kişiler bir yere ulaşım sağlamadan önce arama motorlarında coğrafi konum elde etmeye çabalamaktadırlar.

Local SEO’nun Amacı Nedir?

Local SEO hizmeti sağlanmasının temel amacı internet sitesini arama motorlarına optimize ederek gerçekleştirilen yerel aramalarda daha fazla ziyaretçi çekebilmesini sağlamaktır. Lokasyon temel alınarak gerçekleştirilen aramalar internet sitenizin ve kurumsal kimliğinizin daha fazla tanınmasını sağlayarak ürünlerinizin ve hizmetlerinizin dikkat çekmesini sağlar. Bir işletme sahibiyseniz local SEO hizmeti alarak işletmeniz ile ilgili erişim sağlamak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu bütün bilgilere erişmesini sağlarsınız.

Bu hizmet arama motorları üzerinde bir işletme sayfanızın olmasını sağlamaktadır. İhtiyaç duyulan bütün bilgilere buradan erişim sağlayan kullanıcılar hakkınızda bilgi sahibi oldukları için ürünlerinizden ve hizmetlerinizden faydalanırken sizinle bir güven bağı inşa etmiş olur. Local SEO hizmeti yalnızca Google üzerinden gerçekleştirilmemektedir. Mevcut olan çoğu arama motorunda bu hizmetin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Local SEO Hizmetinin Sağladığı Avantajlar

Local SEO hizmeti bir reklam faaliyeti içerisinde girişmeden ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtılmasını sağlamaktadır. Google, bu hizmet için oldukça önemli bir arama motorudur; çünkü yerel aramaların %88’i Google üzerinden gerçekleştirilmektedir. Google, geliştirdiği algoritmalar sayesinde internet kullanıcıların erişmek istediği sonuçları Snack Pack ve organik sonuçlar olarak iki farklı şekilde sunmaktadır.

Snack Pack, aranan kelime ile alakalı üç internet sitesinin görseller ile sunulmasıdır. Local SEO hizmeti alan işletmeler genellikle Snack Pack bölümünde görüntülenmektedir. Arama sonuçlarında Snack Pack kısmı oldukça dikkat çektiği için rekabet halinde olduğunuz işletmelerden bir adım önde olmanızı sağlayacak bir hamle olarak karşımıza çıkmaktadır.

Local SEO hizmeti ile birlikte internet siteniz gelişmiş aramalar gerçekleştirildiği zaman ön plana çıkan sayfalar arasında yerini almaktadır. Bulunduğunuz bölgede dikkat çeken bir işletme olma amacınız varsa bu hizmetten yararlanarak potansiyel müşterilerinizi işletmenize çekersiniz. İşletme bilgileri, işletmenin hizmet verdiği saatler ve işletme adresi gibi bilgilerin arama motorlarında yer alması potansiyel müşterilerin gözünde güvenilir bir işletme olduğunuz izlenimini uyandırmak için yeterlidir. Aynı zamanda local SEO hizmeti ile birlikte işletmenizi sık sık ziyaret eden kişiler işletmeniz hakkında yorum yaparak daha fazla insana ulaşmanız konusunda yardımcınız olabilir.

Local SEO Nasıl Gerçekleştirilir?

Siz de Local SEO hizmeti alarak işletmenizin ön plana çıkmasını istiyorsanız öncelikle Google My Business hesabı oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Bir işletme sahibinin arama motorlarındaki varlığını kontrol edebilme imkanı sağlayan bu hesap potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeken çoğu bilgiyi içermektedir. Bu alan işletmeniz hakkında bilgi verirken asıl internet siteniz yerine geçen bir alan değildir. İnternet sitenizi bu alanda paylaşarak ziyaretçi trafiğinin artmasını da sağlayabilmeniz mümkündür.

Sempeak, gerçekleştirdiği local SEO hizmeti ile birlikte hedef kitlenizi sizinle buluşturmak için gerekli olan bütün işlemleri kısa süre içerisinde yerine getirmektedir. Rekabet ortamının galibi olmak istiyorsanız ve hedef kitlenizin sınırlarını genişleterek daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız sunduğumuz çözümler yardımıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Sunmuş olduğumuz çözümleri inceleyerek bize ulaşım sağladığınız takdirde internette en çok ziyaret edilen sitelerden birinin sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan hizmetlerimizi inceleyin ve size yardımcı olabilmemiz için bize ulaşın.

// Bu içerik Sempeak tarafından hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Başa dön tuşu