İnternet
Trend

Mega Holdings’ten Site Almayın!

Yeni Bilgi:

Mega Holdings iddia ettikleri gibi uluslararası bir firma değildir. Eğer uluslararası bir firma ise de Türkiye’deki şirketin global şirketle herhangi bir bağı bulunmuyor. Kaldı ki diğer şirketlerin de ülkelere göre sicilini verirlerse inceleriz.

İTO’daki sicile baktığımızda diyor ki bu şirketi Mesut Öpengin diye bir vatandaş kurmuş.

Mega Holdings İTO Kaydı

Diğer taraftan, şu meşhur matematik profesörü MichealCheung kimmiş, hangi alanda doktora yapmış, bilimsel makaleleri nelermiş ve hangi bilimsel dergilerde yayınlanmış diye inceleyeyim dedim. Bu ismi arattığımda sadece bir tane bilimsel makale gördüm, o da Tıp alanında. :) Kemoterapi tedavisi gören Hepatit B hastaları ile ilgili bir makale. Hani nerede matematik ile ilgili makaleler? Adam Queen Mary Hastanesi’nde onkoloji doktoru çıktı. :)

Micheal Cheung

Mega Holdings Hakkında savcılığın soruşturma yaptığını öğrendik. Gelişmeleri büyük bir ilgiyle takip ediyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28488280.asp

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Mega Holdings’e vermiş olduğu Kapıdan Satış Yetki ve izin Belgesi tebliğe aykırılıktan iptal edilmiş. Ayrıca “Kapıdan Satış İzin Belgesi; işyeri, fuar panayır gibi satış mekanları dışında yapılan satımları ve bunlara ait Bakanlığımızca verilen belgeleri kapsamaktadır.Kapıdan Satış İzin Belgesi alan firmalardan alım yapılması tüketici hakları için avantaj sağlamaktadır.” ibaresi yer alıyor.

Mega Holdings Kapıdan Satış Yetki ve İzin Belgesi

Siz de bu web sitesinden sorgulatabilirsiniz.

Geçenlerde arkadaşlardan duymuştum. Millete web sitesi satıyormuşsun ve üzerinden komisyon alıyormuşsun. Eee iyiiiiii güzellllllll! Biraz daha ayrıntılara inilince dedim ki bir sıkıntı var bu işte. Çünkü acayip yüksek bir fiyat, satanlar sattıkları mal hakkında bilgi sahibi değiller, bir de her şey sınırsız! Her neyse ön yargılardan arınmak amacıyla biraz araştırma yaptım.

Zannediyorum bu adamlar yasallıklarından bahsediyor ama şöyle bir konu da var; bir iş yasaldır ama etik midir? Yani kitabına uydurmak da tam bu oluyor sanırım. Gözlemlerime göre bu firma müşteri olarak satış ortaklarını görüyor. Sattıkları site hep arka planda. Önde olan şey şu: Para kazan, manyak para var, hepimiz kazanacağız… Ben her zaman şunu derim; eğer bir iş yapacaksan insanların ihtiyaçlarını ne kadar karşılayabilirime odaklanman lazım. Bunlar paraya odaklanmışlar. Hatta Haliç Kongre Merkezinde kongre yapmışlar. 3000 kişi katılmış ve bunlardan da para almışlar. Orada da hep paradan bahsedilmiş. İlginç!

Buraya kadar Mega Holdings hakkındaki görüşlerimi ve gözlemlerimi anlattım. Şimdi biraz da işin teknik boyutuna bakalım. Bu adamlar web sitesini 3 yıllık 750$ a satıyormuş. Bu da 1650 TL’ye takabul ediyor(1$ = 2TL). Buradan da yıllık 550 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu bir web sitesi için oldukça yüksek bir fiyat. Dediklerine göre ürünlerine değer katıyorlarmış. Pehhhh göz boyamanın da bu kadar ucuzu! Bir kere bu firmadan web sitesi satın alan kişi bu tür işlerden anlamıyor demektir. Anlamayan kişinin web sitesinin yıllık gideri 100 TL’yi geçmez.

Şunu söyleyeyim, bu işin içinde olan bir kişi asla ve asla bu firmadan satın almaz. Bu işin içinde olan biri verdikleri hizmet hakkında teknik bilgi ister. Ama satan kişi bunlardan bihaber… Peki bizler için neler önemli?

 • Disk alanı? Sınırsız…
 • Aylık trafik? Sınırsız… Neden sınırsız? Çünkü “Anlamayan kişinin web sitesinin yıllık gideri 100 TL’yi geçmez.”
 • Sub domain? O ne la?
 • MySQL? Hııı?
 • Email? Sınırsız :)
 • FTP? Bilmem…
 • Cloudlinux/cageFS? Af buyur?
 • PhpMyAdmin? Bilmem…
 • Yedekleme? Bilemiyorum…
 • LiteSpeed, PHP5, MySQL5? Onu da bilmiyorum…
 • CPU? Yok aga bilmiyorum…
 • Kısacası bu işten anlamayan birinin bu firmadan web sitesi alması mümkün değil. Sadece bu yüzden de değil. Bakın söyleyeyim. Alan adı: 23 TL (Yıllık)
 • Hosting: 20 TL(Yıllık)
 • Toplam: 43 TL 3 Yıllık 129 TL Bunlar kaça satıyordu? 1650 TL
 • Hadi bu işlerden anlamıyoruz, bir de web tasarımcıdan site yapmasını istedik 100 TL almış olsun(Wordpress tema)
 • İlk sene 143 TL, 3 sene içinde 229 TL. Daha da bitmedi…

Bu kadar ucuza nasıl oluyor, göster  de biz de yararlanalım diyenler için:

Peki nedir bu Network Marketing?

http://www.arifhangisi.com/network-marketing-nedir/

Ve dahası var… Sorununuz olduğunda satın aldığınız kişide danışıyorsunuz ve bu adam çok büyük ihtimalle bu işten anlamıyor. Firmanın müşteri hizmetleri ise İngilizce konuşuyor. :)

Velhasıl ben ne bu şirketle satış ortağı olurum ne de bu şirketten web sitesi alırım… Para kazanmak umurumda değil. Eğer ben adama web sitesini 4 kat bir fiyata satacaksam o işe hiç girmem. Buradan para kazanmak doğru değil. Helalinden kazandığım 3 kuruşu bunlardan kazanacağım 10 bin TL’ye değişmem.

Ekleme: Mega Holdings hakkında verilen bir şikayet sonucu BİMER’in cevabı: http://www.arifhangisi.com/bimer-mega-holdings-cevabi/

Şimdi gelelim başka sitelerde neler var, webmaster arkadaşların bu konu hakkındaki fikirleri neler?

Wikipedia: http://tr.wikipedia.org/wiki/Mega_Holdings

Hürriyet’in Haberi: Arşivlenmiş Hali

Not: Doğrudan satış adı altında piramit yapılanma ile para toplayan son oluşum Mega Holdings olmuştu. Web sitesi satışı yapan, ancak sisteme yeni kişiler kazandırılması halinde yüksek vaatlerde bulunan şirketin yaklaşık 40 bine yakın kişiden para topladığı öne sürülmüştü.

Hürriyet’in bu konuda tüketicileri de uyaran haberi sonrasında Mega Holdings mahkeden tekzip kararı almıştı. Şirketin internet sitesi, sosyal medya ve bizzat satış temsilcileri kanalıyla bu tekzip kararını da pazarlama unsuru olarak kullandığı görüldü.

Hürriyet’in alt mahkeme kararına yaptığı itiraz 14 mart’ta üst mahkeme tarafından bozulmasına rağmen şirket önceki mahkeme kararını kullanmaya devam etti.

211 Yorum

 1. yazıları okudum ama size katılmıyorum işin içine girmemişlerin böyle yorum yapması normaldir bende girdim gördüm olumlu olumsuz düşüncelerim var.
  öncelikle sistem güzel piramit falan diyipte kötülemeyin bana hangi sistem piramit değil herkes patronla aynı kazanıyor onu gösterin Avon herbalife Anway forewerliwing bunlar piramit te neden bunlar kapanmıyor .falan o mevzuyu geçin.
  ürün sistem kadar iyi olmadıgı icin mega zayıfladı ben işin icinde iken bunu dile getirmiştim ama geliştirilmedi ne yazıkki ; arada biri kişisel gelişim le dalga geçmiş ona cevap veremiyorum cehalet mutluluktur diyorum bu konu hakkında yazmıyorum bile aldanılmış çaresizlik içindeler …
  sonuç olarak be megada bir suru dogru bilinen yanlışlarıı ve sosyolojik bilgileri edindim gelecek öngörüler ve kişisel gelişimle birlikte uniden alacağınız eğitimi aslında burası veriyormuş doğru zamanda girdiğimde için sanslıyım para kazanamadıgım güzel bi anıydı
  buradaki bilen webmasterlara teklifin eleştirdiğiniz konularda tasarım yapabilen bi web tasarım motoru yazın bana ulaştırın zenginsiniz kardeşim bu kadar basit zengin olmak isteyen php SQL vb dilleri tanımlayabilen bi ecd yada wix benzeri bi script yazsın ZENGİNSİNİZ bu kadar basit kim bana ulaşacak merak ediyorum

  1. ECB ile Wix’i aynı kategoriye koyamazsınız. Wix, en son web teknolojilerini kullanan ve sürekli geliştirilen bir platformdur, bununla birlikte hem ücretsiz hem de aylık 10TL gibi cüzi bir ücreti bulunmaktadır. Profesyonel biri için ECB 5 kuruş etmez. Ayrıca ECB ile oluşturulmuş profesyonel bir site yollayabilirseniz teknik olarak inceleyeyim.

  2. arif kardeşim ben ne diyorum sen ne diyorsun ben wix benzeri hadi onu geçtim ecd benzeri icinde marketi olan bi script yapın varsa da şuraya linkini koyun kullanayım diyorum
   sen bana onlar kıyaslanmaz aylık 10 liraya satılıyor falan diyorsun sıkıntı şurada
   wix sınırsız alan vermiyor 1 site (domain) için aylık 10 TL alıyor ve 500 MB yer veriyor falan filan tırı vırı yani
   piyasada daha iyi hostingler var benim elimdede 10 tane domain var ben 1 hostinde senelik 180 TL gibi bi para verip tüm domainleri calıştırabilirim ama tasarım yapamıyorum ben script arıyorum hic bir yerde yok bana workpress demeyin sezgisel tasarım yapılmıyor ecd ile bi site yaptım hoşuma gitti işimi görür ama script yok wix gibi yapan varsa script ti satsın bari bi kere parasını vereyim kullanayım

  3. Kendi sitende 3-5 sayfa oluşturup içine birkaç tane resim atmışsın, wix sınırsız hizmet vermiyor diyorsun. Sizin oluşturduğunuz sitelerin zaten yüksek gereksinimler gerektirecek bir potansiyeli yok. Kimse kimseyi kandırmasın. Yaptığınız siteleri, Wix ile gayat rahat oluşturabilirsiniz.
   İçinde marketi olan script derken? Eğer E-Ticareti kastediyorsanız komik olma lütfen, E-ticaret için sayacağım gereksinimlerin üstesinden kesinlikle gelemez.
   Son olarak, tasarım konusunu uzmanlar yapar, önüne gelen tasarım yapınca senin sitende olduğu gibi rezalet tasarımlar ortaya çıkıyor. Profesyoneller eğer kendileri yazamıyorsa Themeforest gibi tema satış sitelerinden oldukça kullanışlı, modern ve birçok gereksinimi karşılayan temaları gerçekten çok makul ücretlerle alıyor.
   Bir kez daha tekrar ediyorum, sattığınız ürünün 5 kuruş değeri yok.

  4. kardeş sen beni anlamıyorsun sanırım benim site ücretsiz olarak verilen kıytırık bi sistem su andalık domain haric para vermedim o yüzden dandiktir ben iyi oldugunuda iddaa etmedim ben hosting ve icine istediklerimi yapabilecek bi script arıyorum elimde 10 tane domain var hepsini bir hostinge baglayarak benimde tasarlıyabilecegim bi script arıyorum wix güzel calışıyor ama her domain icin ayda 20 lira verirsek işimiz var ben hostingi kendi bilgisarım evdeki netim de yaparım ama tasarım scripti bulamıyorum ayrıca megayı ezmenize gerek yok cok güzel organızasyonları var genclerle beraber eglenmek zevkli oluyor hemde para kazanıyorlar ben girdigime pişman degilim. ögrenmiş oldum sadece kişisel gelişim konuları bile aldıkları parayı hakeder ögrenmek size kalmış sonucta universiteye gidip bi sey ogrenmek yada ogrenememkle aymı sey … 2 senelik 1.500 tl olsa hala yaparım ama parası yükseti en son

  5. Yıllık 20 TL’ye Güzel Hosting’den hosting satın alıp, 441 script arasından istediğinizi birkaç saniye içinde yükler ve kullanırsınız. Ayrıca bu scriptler ile akla hayale gelebilecek tüm dinamik web siteleri oluşturulabilir. Limitsiz web sitesi için yıllık 189 TL’lik paket uygun olacaktır.
   Bununla birlikte, kişisel gelişim adı altında birbirinizi gazlamanız beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren kısım, 5 kuruş para etmez bir ürünün fahiş fiyatlara satılmasıdır.

  6. arif kardeş bilmiyorsan sşuraya yorum yapma kardeşim bi zahmet bana 441 script var diyorsun denemedim hangisi wix gibi olan varmı diyorum scriptin ismini soyle bana ismini internetten indirebileyim ben hostingi ev bilgisayarı yapıcam bilmiyorsan 1000 tane script var 10000000 tane script var diye konuşma wix yada ecd benzeri ücretsiz veya düşük ücretli script varsa soyle amacın ne senin anlamadımki destek olacagın yerde köstek oluyorsun az megaya gireydinizde bi sey ogreneydiniz hayat daha kolay olurdu … arkadaşımızla diyalogu söyle acıklayayım ben arkadaş ballı süt varmı bi yerde diye soruyorum bir sürü market var birinde vardır bak diyor bilmiyorsan soyleme kardeşim ballı süt satılan market yok kim biliyorsa o söylesin bedavaya yada ücreti mukabilinde alalım hala sezgisel tasarım yapan script arıyorum bilen link versin ….

  7. Saçma saçma konuşmayın bana. Ne tür bir site kurmak istiyorsanız ona uygun script var.
   Forum sitesi mi, Mybb, Phpbb
   Blog sitesi mi WordPress, Joomla
   E-Ticaret sitesi mi Magento ve Opencart
   ve bunlar gibi yüzlercesi.
   Hepsi ücretsiz, istediğin temayı seç ve siteyi aç. Beğenmiyorsan git Envato’da 50$’a profesyonel tema satın al.
   Örnek vermem gerekirse kullandığım tema için 50$ verdim. Ömür boyu kullanım hakkına sahip olmakla birlikte, tüm güncelleştirmelerine de ulaşabiliyorum. Binlerce kullanıcının önerileri, yaşadığı sorunlar göz önüne alınarak ve güncel web teknolojileri kullanılarak yapılıyor bu güncelleştirmeler. Bu tema için bir bir ekip sürekli çalışıyor.
   Tasarım işi birkaç çapulcuya bırakılacak iş değildir. Profesyonellerin çalıştığı ve UX optimizasyonlarının yapıldığı tasarımlar tercih edilir. Çağa biraz ayak uydurun, saçma sapan konuşup zamanımı harcamayın lütfen.

  8. Bu sahtekarlar hala yayında. Bir gelişme var mı bunlarla ilgili, takip ediyor musunuz?

   Bir de web sitelerinde savunma yazmış yüzsüzler.

   Birde Arif Onur cevap yazmışsın Hasan’a ama ben vatandaşın o kavramları ilk defa duyduğuna eminim.

  9. Hasan instagram hesabını söyler misin sizinle acil bi şey konusacam yorumlarinizi okudum da

 2. Bu şirket(yapılanma) dolandırıcılık yapılanmasıdır. Sene 2017 kurucuları Enes Olgun piyasada yok parayı yaptı hala sefasını sürmekte Sezgin Püsküllüoğlu var şimdi tam bir şarlatan tipi de buna müsait zaten. Hayatlarını insan dolandırarak geçiren,dolandırıcılık için gelişim eğitimleri alan,dolandırıcılığı da ‘site satıyoruz’ adı altında meşrulaştıran örgüt örgüt diyorum bildiğin haraç,dolandırıcılık başka bir şey değil gelir kaynakları eğer çevrendeki insanları zararını karşılamak adına kaybetmek istemiyorsan bu dolandırıcılardan uzak dur. Şikayet et demeyeceğim nasıl bir ülkeysek böyle karaktersiz dolandırıcılar barınabiliyorlar burda alttakilerinin kuruş parası yok dolandırılmışlar eksideler eş dosttan zararı çıkarma peşindeler. Kişisel gelişimmiş pehh olmayan kişilik nasıl geliştirilebilir ???

 3. Çok sevdiğim bir arkadaşım bana bu iş teklifiyle geldi. Gerçekten samimi bir dostum yediğim içtiğim ayrı gitmeyen bir arkadasımdı bir süre görüsmemistik beni bu iş için aradı.Bana kendisinin direktör olduğunu bana işi ondan bir üst yetkilinin anlatacağını bu işten çok para kazanacağımızı söyledi.Ben de bir cafede(reklam vermiyorm nerelerde takıldıkları belli :) ) bu işi slaytla anlattılar network market olayını a pazarlamayı ve sistemin işleyişini detaylı bir sekilde anlattılar lafım yok(ancak ürün hala arka planda tabi burayı es geçmeyelim ) ayak üstü aydınlandım böyle de bir şey varmış diye. Fakat görüşmenin sonlarına geldiğimde ortada somut bir ürün yok ürün benim 50 tl ye alabileceğim bir ürün bana 3000 tl ye satmaya çalıştılar(50 tl dememin sebebi site olayına yeni başladıysanız sınırsız trafik sınırsız hosta gerek duymazsınız zaten aldığınız hostun bir süresi olacak baktınız çok tuttu siteniz süre bitiminde yükseltebilrisiniz hostunuzu ;) ) ve bunu bana ısrarla kredi çektirerek yapmaya çalışmaları da ayrı bir uyanma sebebimdi zaten biraz mantıklı düşününce sistemin işleyişi ortaya çıkıyor bildiğim kadarıyla siz 2 üye alabiliyorsunuz kolunuzun altına onlar üye aldıkça sen kazanıyorsun yani mecbur alttakilerle çalışacaksınız yani alttakiler de 2kişi bulunca direktör olacak sen de traktör mü olursun ne olursun bilmem isimler zaten önemli değil her neyse konuya dönelim ürünü hostingden web işinden anlayan kimse almaz bu paraya o yüzden sen de sana yaptıkları gibi üye bulmalı işe sokmalı ve ürünü yeni üyelere satmalısın onlar da başkalarına satmalı ki kazanasın ve bundan pay kazanman gerek ama şu büyük ayrıntı var sana arabalarını evlerini dubaideki resim videolarını gösterdikleri şahıslar haricinde kazanan yok.Alt tabaka(yeni üye) para yatırır, bi üst tabaka beginner üye toplar ufak ufak paylar alır(100-200 tl) onun bu işe bulaştırdıkları da birine ürünü kakalarsa bundan da pay(100-200tl yine) almaya devam eder bir yerden sonra bu trainer direktör filan olur üye toplayanların bir üstü gibi gelir oraya onlara yardımcı olur av için (sürü mantığı hakimdir bu kuruluşta işin özeti) yani avladıkça kazanırsınız ama ürün 3000 gibi uçuk bir rakama satılır sen de bundan 100-200 lira alırsın asıl işi “300 LİRALIK SİTEYİ 3000 TL YE SATMAK” sen yaparsın ama parayı en üstteki patronun senin dubaide resimlerini gösterdiğin özendiğin liderim <3 bn de bnn qbi olucm :))))))) dediğin şahıs kazanır çünkü 3para etmeyen sitesini 3000 liraya sana sattırır ve bunun için de sen ve senin gibi avcılarına 100 200 lira verir. Eğer avcı değilsen ben arkadaşlarımı kazıklayamam diyorsan bu işte başta çektiğin 3000 lira kredinin taksitlerini ödemekle ve zengin olma hayallerini kaybetmiş bir şekilde hayatına devam edersin eğer erken uyanır da bu işten vazgeçtiysen onların sana dedikleri gibi hayatının fırsatını kaçırmış filan olmaz tam tersine av olmaktan kurtulmuş olursunuz.

  1. Hep anlattığım mevzu. Ürün, ürün olmadıktan sonra sisteminiz ne olursa olsun başarılı olamazsınız. Keza Mega Holdings’in de balonu patladı artık. Teşekkürler.

  2. Ben sizlere teşekkür ederim insanları aydınlatmanız güzel. Şu an derslerim yoğun olduğundan website işleriyle uğraşmıyorum ancak eğer sizin gibi bir site yaparsam bu konuda ben de insanları aydınlatmak için özel bir başlık hazırlayacağım amacım kimseye çamur atmak değil ama piramidin en üstündekilerin alttakileri sömürerek ve bunu 3-5lira cep harçlığıyla ailesine destek olmaya çalışan öğrenci kısmını hedef alarak yapmaları benim de sinirimi bozuyor. Ortada bir para var sözde şirkette çalışanların parası

  3. Bu parayı o işe bizi sokmaya çalışanlar da verdi nereye gittiğini biliyorlar ve onların resimlerini videolarını her gün izliyorlar bizlere izletiyorlar. Yani öyle bir de yıkanmışlar ki sanırım piramidin üstüne kendilerinin de ulaşabileceklerini sanıyorlar ama zor çünkü sen ürünü satmak için bir tarafını yırtarken aynı zaman içinde piramidin tepesindeki senin gibi alt tabakadakilere kaç tane daha sattırıyor ve sen bu anda 200tl kazanırken o liderin 2000 tl den fazla kazanıyor yani anlayacağınız siz siz olun bulaşmayın ben son anda döndüm bu işten hiç de pişman değilim bu işten zengin olsam bile kazandığım para helal olmayacaktı bu yüzden içim rahat ve sizin gibi insanları tanıdıkça daha da rahatlıyorum dürüst olmak zengin olmaktan iyidir öbür tarafın zengini binlerce kişiyi sömürenler değil dürüst olan insanlar olacak o yüzden onlara da bu dünyada başarılar diliyorum insanları kazıklayarak 200tl kazanmaya ve kendilerini de para kaynağı olarak gördürmelerine devam etsinler

 4. #Daha önce başka bir arkadaşın sitesine yaptığım yorumun aynısını yapıyorum. Sizin gibi bilinçlendirmeye çalışan kişileri görmek mutluluk veriyor.

  Dostum yazını sonuna kadar okudum bir siber güvenlik adayı olarak şunları yazmak istiyorum. Bu işe daha önce davet etmişlerdi beni de (2012-2013). O zamanlar site wordpress tabanlıydı :D çok ciddiyim. Şu anda ise ECD builder adında bir web dizayn motoru ile anlaşmışlar (dizayn dediğime bakmayın). Sizin de belirttiğiniz özellikler halen yok:
  -Mysql desteği? yok
  -Ftp desteği? yok
  -Web dillerinden php7 gibi en güncel olanları destekliyor mu? yok
  E kardeşim bunların olmadığı bir sisteme 2 yıllık 700 dolar neden vereyim. İnsanı cidden salak yerine koyuyorlar. Facebook ve google ile kıyaslıyorlar bir de :D mysql desteği bile olmayan bir siteyi dinamik hale nasıl getirecekler çok merak ediyorum . Sadece bu yorumuma bir kişi cevap versin , cebimden o 700 doların 10 katını özür olarak öderim. Dinamik ve statik sitenin bile ne olduğunu bilmeyip kendine webmaster diyenlere sadece acıyorum :)

  1. Ne yazık ki insanlar bir işe girerken, onun ince ayrıntılarını gözardı ediyorlar. Bunun sonucunda da yalan yanlış bir süslü cümleye inanıp sistemi savunmaya kalkıyorlar. Gerçekten üzücü.

 5. Hiçte doğru doğru degil ben 1hafta 1500kazandım lütfen siteyi karalamayın siz karalarsanız site okadar yükselir benim yorumumuda sileceginizi biliyorum

 6. Çok yardımcı oldu tessekurler bizim mahallede bi kac kisi bu işe giriştiler bana da söylediler bende dinledim ama içime sinmedi bu iş 2000 tl ile bu kadar para kazanicaksa kimse çalısmasın bu işe girissinler

 7. Abi bizim mahallede 1,2 kişi bu işe girişmeyi düşünüyolar hatta 1’i de parayi yatirmiş burdaki yazilanlari okuyunca adamlara aciyorum büyük paralar kazanacaz diye herkese söylediler ama benim icime sinmedi açıkça 2000 tl vericez bize buyuk paralar dondurecekler cidden çok saçmalık

 8. Geldi bana diyor gel zengin olalım böyle saçmalıkmı olur dedim içimden ee dedim nasıl olucak gülerek internet sitesi vericez sana dedi bende anlarım az çok online oyunlar için host domain işleri trafiktir zart zürt her neyse dedi site vericez o siteyi kullanarak reklam alırsın dedim reklam vermek için beni bekliyorlardı fiyat konusuna gelince beynime kan sıçradı o parayla çok güzel bir site açılır ee dedim çevrene yayarak komisyon alıcan dedi içimden oo toplu s…. Var dedim bulamazsan paraa yok mu dedim kıvırtıyo bulursun diyor hadi dedim ya sen zengin ol dedim yolladım gidin o parayla idda oynayın derim arkadaşlar asla girmeyin

  1. Bana ve arkadaşıma sunum yapıldı. İşi dinledim yani az çok sonra dedim bi araştırayım. Herneyse burayı okudum açıkcası burası mantıklı geldi bana ama yaklaşık bir buçuk sene önce okuduğum bu yazılar yüzünden vazgeçtiğim işten benimle beraber sunum alan arkadaşlarım ve onlarında arkadaşları hatta onların arkadaşları bile arabalarla geziyorken ben bu sabah yine 6 da kalkıp fabrika servisi bekleyeceğim. İnanın yazmamak için çabaladım ama bir şeyi kötülemeden biraz detaylı hatta çok detaylı olun. Dolandırıldı bu çocuklar diyelim onlarda diğer arkadaşlarını hatta onlarda diğer arkadaşlarını dolandırdı ama sonuç şu dolandırmamış gibi görünen ben sabah kalkıp servis beklerken onlar mışıl mışıl uyuyo olacaklar. Lütfen arkadaşlar lütfen sadece internette yazılan bilgilerle bir şeye karar vermeyin. Baklavayı uzun uzun anlatmak yerine ağzınıza bi tane baklava atın. Ben internette yazılan bilgilerle karar verdim iyice detayına en derinine kadar incelemeden önyargı yaparak onlar inandı dalga geçiyodum onlarla şimdi inanın yüzlerini görünce utanıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler :)

 9. merhabalar,
  Bu konuda insanları dolandırmaya çalışan bir firmanın gerçek yüzünü insanlara gösterdiğiniz
  ve insanların ceplerindeki 3 kuruş paraya göz dikenlerin önünü kapattığınız için teşekkür ederim.
  Allah razı olsun.
  Ben zaten bu fiirmaya hiç bulaşmadım ama üye olupta parası boşa giden bir öğrenci arkadaşım oldu.
  Halkımızı bilinçlendirdiğin için tekrar teşekkürler.

 10. Arkadaşlar öncelikle fikirlerinize sonuna kadar saygı duyuyorum atladıgınız bazi şeyler var günümüzde gelişen bi network marketiing satış taktigi buna örnek olarak vodofone arkadaşını getir 2 gb internet vs buna benzer bu sürü firmanın network aşamasına geçiş alt yapısı yapılıyor en üsteki insan kazanıyor mantıgı yanlış şimdi herkesin bi limiti vardır ki şirketi limit ayakta tutar günlük 3 bin $ kazanabiliyorsun bu demek oluyor en üstekide sende aynı parayı kazanabilirsin şirket kazanıyor kazansın bügün normal bi işetmede adamlar 250 300 milyar patrona kazandırırken neden bügün sana 1 liradan 1.300 liradan fazla kazanç verebilcek şirket kazanmasın ayrıca ben bi bilgisayar programcısıyım iyi bi web hizmeti veren firmadaki tasarımın fiyati bellidir site şablon degil kodla çalışabiliyorsun ftpp verilmemesinin sebebi panele girerken sanal ofisten girilmesi ve ayrıca hacklenmeye karşı korunma sadece site yada parayı bırak insanlara ticari zeka ve kişisel gelişim anlamında da çok şey katıyor bende sizin gibi düşündüm dalga geçtim fakat gerçektende bi adelet çizgisi var okudugunuz için teşekürler .

  1. Öncelikle yorum yazarken büyük harf kullanmamaya dikkat edin. İkinci olarak, Vodafone gibi şirketlerle karşılaştırmak yanlış. Neden? Çünkü Vodafone’dan alınan ürünler, başkasına pazarlanmak amacıyla değil kullanmak amacıyla satın alınıyor. İlk giriş için belirli bir ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Piramit sistem yok.

   Son olarak, herkesin kod yazarak web sitesi yaptığını zannetmeyin. Yüzlerce ücretsiz ve düzgün çalışan içerik yönetim sistemleri var. Ayrıca güvenlik önlemleri ve eklentileri de mevcut. Yani güvenlik önlemi diye sıyrılamazsınız. FTP, hiçbir şeyin güvenliğini sağlamaz. Panel üzerinden de yüklenen bir dosya veya resimde zararlı kod bulunabilir.

 11. Sakin girmeyin ben girdim 2200 lira verdim.anlattıkları tümüyle yalan kimseyi sokamazsan hemen uzaklasiyorlar senden .tanıdığını getir birlikte s..lim mantığı aman uzak durum.

 12. Az önce böyle bir görüşmeden geldim ve gerçekten ortada bi ürün yok olay sadece dostlar üzerinden para kazanmak bilgisayar ve internet konusundada bilgilerim var bu yüzden onlar da çok da beni etkileyemedi siz siz olun dikkat edin beni en yakın arkadaşım çağırdı bu işe ama belli ki o da benim üstümden para kazanmak istiyormuş lütfen arkadaşlar dikkat edin

 13. Bana.da.boyle.bir.teklif geldi ve anlatilanlar.gercekten.cazip.geldi ben ogrenciyim 2000 tlm yok.cebimde birden.alamam. ama gidip kredi.cekip.bi yerden telefon.alip.onu.satip alacagimi soyledim. Ben.kabul ettim. Allah tan.midir hic kredi.basvurularim.onaylanmadi. pazartesi.tekrar.gidicektm.kredi islemi icin. Ama o an satin.almam icin o.kadar ugrastilar ki neden.acele ettiklerini.anlamamstm. biraz arastmak gerekiyormus bi şeyleri

  1. Aman sakin girmeyin ben girdim..2.200 lira verdim ,ballandıra ballandıra anlatanlar ben kayıt olduktan sonra kimseyi getiremeyince aramayı kestiler.bu sistem dolandırıcı sistemi en yakın çevrenizi dolandiriyorsunuz mecburen Tanimadiginizi nasıl dolandirabilirsiniz ki

 14. bilgiler gercekten cok ısıme yaradı hocam emegıne sagık

 15. allah razı olsun arif bey siteniz ve verdiginiz bilgiler gerçekten aydınlatıcı bu işe girmeyi düşünüyordum artık adını bile duymayı istemiyorum

 16. Umarım yeni katılmayı düşünen arkadaşları bu yazılar sayesinde önlemiş oluruz.
  bunun yanınla milletin ismiyle domain adresleri alıp duruyorlar.

  Benim ismimle eyupbulut.com adresini almışlar.
  com.tr bende olmasına rağmen com u geri alamadım
  Bunlar sütlaç beyinli gençlik yetiştirmeye çalışıyorlar. kolay yollan para kazanmak diye bir şey yoktur.
  Emeğinin karşılığını almak vardır. Bunlar çalışarak alın teri ile para kazanan insanları keriz.
  çalışmadan üç beş insanı kandırarak para kazanmaya çalışan kendilerini de zeki ilan ediyorlar.

 17. Arif hocam, selamlar bende programciyim soyledikleriniz mantikli geliyor gercekten bugun bu isin teklifini aldim web tasarim uzerine calismam olmadi lakin sagladiklari sitenin ucretsiz olusturlabilecek bir blog sitesinden farkinin teknik destek oldugunu az cok anlayabiliyorum 2 yil boyinca teknik destek sozu veriliyor fakat 750 $ a gercekten cok fazla zaten herhangi bir forum sitesinde bu tarz sitelerde olusan sorunlari ucretsiz cozecek bir suru yardimsever insan var eyvallah bu iaten milyon dolar kazanilabilir birkac yil icerisinde lakin insanlari kaziklamak bir para kazanma yontemi degildir. Insanlari dolandirarak para kazanacaginiza iddia oynayin kumar oynayin ciddi anlamda cok daha iyi lutfen bu tuzaga dusmeyelim ve cevremizdekileri de bu gunaha orrak etmeyelim saygilar…

 18. Arif Onur Bey bana arkadaşım bir defa geldi bu olayı anlatmak için ben karamsardım böyle bişeyle uğraşamazdım ne vaktim nede verecek 2.200 tl m vardı.(şuanki rakam 2.200 tl)geçenlerde kurucusu diye iki öğrenciyle geldi eşimlşe görüşmek istediler.eşimde görüşmek istemedi okadar parayı veremeyiz hemde garantisi yok dedi.bana da mantıklı geldi zaten istemiyordumda.araştırırken yazılarınız buldum ve okudum iyiki inanıpta bi dedilik yapmamışım.zaten siteye ihtiyacı olan biri değilim.yasal diyolar vergimizi veriyoruz diyolar okadar beyinleri yıkanmışki..çok şaşırıyorum.

  1. türkiyedki 250 bin kişi hiç birşey bilmiyo bi siz akıllısınız.

  2. O 250 bin kişi içinden herhangi biri aylık 50 k trafiğe ulaşabilmiş mi bay akıllı?
   Bu arada aylık 50k trafik çeken bir sitenin gideri Mega Holdings’in aldığı ücreti yarısından daha az.

  3. :)))))))) valla istedğinizi diyin istediğiniz yere şikayet edin martı bokuyla denizi kirletemezsiniz

 19. Ben webtasarım işinden pek anlamam ama alanında iyi bir firma olsa çalışanlarını itina ile seçerdi.İşe alınmak için bizim firmayı ikna etmemiz lazım onların bizi değil diye düşünüyorum.

 20. :)BANA WEB SİtESİNİ 100 tL YE ÖGREtEBİLİRMİSN YAPMASINI HEM SİtEYİ HEM SİtENİN NASIL YAPILACAGINI ? :) :) :)

  1. Bakın burada başlangıç mahiyetinde anlattım hem de hiçbir ücret talep etmeden :) :) :) :)
   https://www.arifhangisi.com/uygun-fiyata-web-sitesi-sahibi-olun/

   Ayrıca altında bir video da var 1 dakika içinda nasıl kurulduğu anlatılıyor.
   Ayrıca Youtube’da bu konuyla ilgili 500 video var ve onlar da ücret talep etmiyor. :) :) :) :)

   Bununla beraber Google’da “web sitesi nasıl kurulur” diye arattığınızda 452 bin sonuç çıkıyor, onlar da ücret talep etmiyor. :) :) :) :)

 21. allah aşkına birisi mega holdingin dolandırıcı olduğunu ve yasal olmadığını bana kanıtlasın lütfen.

  1. Ekonomi bakanı Nihat zeybekçinin 2014 yılında yılın inovasyon ödülü verdiği bir şirket yani devlet tarafından ödül almış bir şirket Nasıl yasadışı ve dolandırıcı oluyo anlatırmısınız.

  2. Nihat Zeybekçi tarafından Rıza Sarraf’a da ödül verildi ama kendi ülkesinde kara kara aklamaktan suçlanıyor. Ödül almakla meşru olunuyor mu acaba? Ayrıca hangi teknik çalışmaya göre ödül almış, ne yeniliği getirmiş teknolojik açıdan?
   2. Yorumunuza gelecek olursak, sabah akşam sizin yorum atmanızı bekliyor değilim. Müsait olduğumda zaten yorumların önemli bir çoğunu onaylıyorum. Onaylamadıklarım da genelde küfür içerenler veya sizin gibi birden çok yorum atanların yorumları oluyor.

  3. peki neden 14 gün içinde iade garantisi veriyo şirket ve her müşterisini üründen memnun kalıp kalmadığını telefonla arayıp soruyo ve müşteriler en ufak bi memnuniyetsizlik belirtisi gösterirse şirket parayı ertesi gün müşterinin hesabına geri yatırıyo.

  4. Bunu tüm firmalar yapıyor ve yapmak zorunda zaten. TTK’yi incelerseniz görürsünüz. Ama bunu yapıyor olması sattığı ürünün hiçbir halta yaramadığı gerçeğini değiştirmez. Satın alanlar da yeterince bilgi sahibi değiller zaten.

  5. Ben daha önce de bu işte bulunup trainer seviyeye çıkmış birisi olarak yorum yapma gereği duyuyorum . Para iade konusunda büyük sıkıntı var . Şöyle ki ; slaytta o kısım hızlı geçiliyor ve bu işe girip parasını ödeyen kişiye çok hızlı şekilde website açılıyor. Website gibi sanal şeylerin iade süresi 1 hafta oluyor ve paranın da yüzde 90 ı alınıyor . Ayrıca website açılırken iade detayindan bahsedilmiyor bile (işe giren kişinin kafasını karıştırıp da çıkmasını engellemek amaçlı ). Zaten 1 haftayı geçtiğinde iade olmuyor bunu bizzat gördüğüm kişiler oldu

 22. Arif üstad selamlar,
  25 senelik programcıyım ve web programlamanın her türlüsüne de hakimim. Dün çok da sevdiğim bir arkadaşım yöneticisiyle (mega hld) bana geldi ve ürünlerinin ne kadar güzel olduğunu anlattı… Size kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. “Ürün beş para etmez” demişsiniz, Büyük yanlışınız var bu konuda… Bu ürün 1 para bile etmez!!!
  Misyonunuzdan dolayı sizi kutlar, bu yola düşmüş ve kaptırdığı parayı kurtarabilmek için mecburen eş-dostlarını kazıklamak zorunda kalan arkadaşlara da akıl ve fikir dilerim.
  25 senenin verdiği tecrübeye dayanarak Sizin söylemiş olduğunuz her sözün altına imzamı koyuyorum.
  Saygılarımla,
  Murat KOÇAN

  1. Katılan arkadaşlar genelde bildiklerini okuyor. Ancak benim amacım henüz girmemiş arkadaşların ufak da olsa bilgi sahibi olmaları. Yorumunuz için teşekkürler.

 23. Merhabalar, Arif bey yazdığınız makale bir çok insanı yakından bilgilendiren ve insanların bir nebzede olsa gözlerini aşması için güzel bir yazı olmuş, editörü olduğum haber sitesinde müsadeniz olur ise yazınızı kaynak gösterip yayınlamak isterim.

 24. Şuan çalıştığım otelde 700 den fazla mega holding kek leri var. Sözde toplantı eğitim yapılıyor. Hepsi zengin olma umudu ile takılıyorlar buralarda erkekler kızlarla ortam için kızlarda burda ortam yapıp çevre edinip bi kaç yere kapak atma derdinde çoğu öğrenci hatta içinden bazılaına sorunca boyacı,tesisatçı falan dediler mesleklerine ne işin var bu grupta diye sorunca öyle ortam için tatil için dediler tek bir kelime abartı değildir, kanıtlarımda var)))ayrıca eğitim ayağına otelle anlaştıkları paranın üstüne kar koyup oyle para alıyorlar gelen garibanlardan yani otel konaklamasından da bi acenta firması gibi para kazanıyorlar.bi de milyonluk adam tripleri paha biçilemez.yani 2000 tl almayla bitmiyor eğitim ayağına daha da sömürüyorlar 3 günlük eğitim otel konaklama fiyatı son gün gelsende aynı ilk gün gelsende aynı ayrıca buradanda kazık atıyorlar. O çok konuşan arkadaşlar bu tür dolandırma işlerine de cevap verebilirler mi acaba?

 25. sa BEN bu işe gircek tim ama neyse arkadasım geldi abisi girmiş bu girmiş akrabaları girmiş geldi bana anlati boyle boyle ben yok dedim az anlıyordum boyle işmi olur dedim tamam dedi başkanları geldi ben vercem dedi 2.100 bin tl ne diyorsunuz adam verecekmiş giremmiki

 26. Hostinger adlı siteden reklamsız host alıp bir de domain aldın mı (sadece domain ücretine) wordpress websitesi hazır demektir :))

 27. Öncelikle, teknik boyutu açıkladığınız için teşekkürler Arif bey.
  Bu firmaya 2 3 sene önce girmiş bir arkadaşım (eski sevgilim) vardı. Bana ilk dediği şey şu oldu “şu an konsept web sitesi, ama ilerde değişebilir” bu lafın iyi tartılması gerekir.
  Gelen/gelecek “mega”cı yorumlarına hiç üzülmeyiniz/takılmayınız, zaten web işinde biraz da olsun teknik bilgisi olan ve BEYNİ YIKANMAMIŞ bir insan, yukarıdaki yazdığınız şeyleri anlayacaktır…

  Zaten 2li tartışmalarınızı iyice inceleyen bir insan şunu anlayacaktır;
  Verilen örneklerin sadece gösterilmek istenen kısmının gösterilmesi (yemeksepeti, seo, site tasarlama vb.) kısımlarında…

  Bırakın “websitemsi templateleri” ile sevinsin garipler. Hani kendilerini kaf dağında görüp, utanmasalar sizin sitenizden daha iyi yaptık diyecekler…

  Hep bi “işinizi elinizden almak” tabirini kullanıyorlar… Hayır efendim, siz o “template”imsi şeyler ile hiç bir yere varamazsınız :) valla benim 1998 1999 yıllarında yaptığım siteler bile bundan iyiydi… en azından javascripti öğrenmek için javascript ile sayfaya görsel nesneler ekliyordum. (Bu arada bir not; hani laf atacak olan varsa bana, öncelikle benim işim webmasterlık değil. Ama web programlama olarak asp,php,asp.net,cgi (sizin yaptığınız ve sonucu html olan web sitelerinde olan gibi, html i bir dil olarak bile görmüyorum.) Ve normal dillerde java,c#,c/c++,vb,delphi dillerine hakimim. Javascript jquery pascal qbasic vs.vs. gibi bildiğim, öğrenimi kolay dil/frameworklerden bahsetmiyorum bile)

  Kolay gelsin..

  1. İthamlara pek kulak asmıyorum :) Söyleyecek sözü olmayan insanlar saldırgan tavır takınırlar. Buradaki yorumlarda görüyorsunuz zaten. Sırf sizler görün diye onaylıyorum bu yorumları.

 28. Arkadaşlar öncelikle merhaba,
  Sizin adınıza üzgünüm ama herşey sizin anlatığınız gibi değil öncelikle kanuni yasallık konusuna gelince.
  Mega Grup Bilişim şirketinin kapıdan satış belgesine ihityacı kalmamıştır çünkü devlet network marketin sektöründe olan firmalarla sizin tanımlamış olduğunuz saadet zinciri gibi dolandırıcı firmaları ayırmak için bazı konunlar çıkarmıştır. Bunları araştırabilirsiniz. Ayrıca uzaktan mesafeli satış sözleşmesi ile satışlarımızı gerçekleştiriyoruz.

  Ve ücret konusuna gelince bir web master bi siteyi 5000 $ gibi ücrete satarken nie kimseden ses çıkarmıyo yada bakkal ahmet amcaya 100 tl lik dediğiniz site 500 tl ye satılırken.
  Ticarette sınırınızı kendiniz belirlemez misiniz ?
  Bir öğrenci 1000 tl lik derhaneye giderken aynı eğitimi veren diğer dershane 3000 tl isteyebiliyor.
  Mega holding hakkında açılan davaların sonuçlarına da bakmanı isterim.
  Ayrıca Network Marketin sektörü kolay yoldan para kazanma işi değil aksine gerçekten çalıştığın kadar kazanma yoludur.

  Bide herkez site satabilir herkezin ihtiyacı olmasına gerek yok aynı pazarda idyen külot satan adamın ihtiyacı olmadığı gibi yada bi vejetaryanın et lokantası acması gibi.
  Hani 5 6 yılda milyon dolarlıklık adamlar çıkartan ve 180 ülkeye açılma vizyonu olan bir şirketten bahsediyoruz. 36 ülkede yapılıyor ama bizim ülkemizde dolandırıcı diye nitelendiriyorlar.

  Benim babam 25 sene çalıştı 65.000 tl emekli parası alırken ben 3 sene önce başlayan arkadaşım 75.000 tl lik araba alabiliyorsa gerçek sistem diye baktığımız sistemde bi sıkıntı vardır.

  Varsa daha iyi bir fikri olan bırakalım o işi yapalım.

  1. Biz beğenmediğimiz bir ürünü eleştirirken neden bu kadar tepki alıyoruz anlamıyorum. İstediğiniz alın istediğinizi satın beni ilgilendirmiyor. Ben sadece diyorum ki, bu hizmet hiçbir halta yaramıyor diyorum gerisi size kalmış. İşe yaramaz bir web sitesini 5 bin TL’ye satanlara da karşıyım.
   Şurada siteyi adam akıllı kullanan bir insan evladının yorumu yoktur. Hepsi pazarlama amacı güden insanlar. Bu ne demek? Bu site normalde bir işe yaramıyor, sisteme üye kazandırmak için bir araç demektir.
   Son olarak şunu söyleyeyim; gerçekten işe yarar bir web sitesi kullanmak niyetinde olanlar bu ürünü kesinlikle almamalı. Pazarlama amacı olanlar da kendileri bilirler.

  2. Fiyat 720 dolar o da 5000 liraya gelmiyor.ikincisi ben memnun bir şekilde kullanıyorum.ayrıca değerinde değil derken bu özellik ve alt yapıyı belki 300 dolara bulursun o da en az ama içeriğe bakınca bir ecd yoksa o sadece webmasterlar içindir.yani çamur atmadan önce bir düşün, yoksa ilk senin ellerin kirlenir. bunu da kişiye özel değil genel olarak araştırmadan karalama kampanyasına katılan arkadaşlara söylüyorum.

  3. Şu an kod bilgi olmadan herhangi bir web sitesinin maliyetini yazıyorum.
   Sınırsız tema lisansı: 160 TL
   Yıllık Alan Adı Fiyatı: 30 TL
   Yıllık Hosting Lisansı: 40 TL

   300$? Bir de sanki o özelliklerin hepsini kullanabiliyormuşsunuz gibi her özelliği sınırsız diye gösteriyorsunuz. Bana o alanı 5 GB’dan fazla kullanan bir web sitesi gösterin. Aylık trafiği 100k’yı geçen bir site gösterin.
   Benim yukarıda hesabını yaptığım bir web sitesi bu dediklerimin hepsini gerçekleştirebilir.
   Kendi web sitem için de bu hesaplamalar geçerli ve binlerce sayfası bulunuyor. Siz 3-5 sayfa açmış, web sitem var diye geziniyorsunuz. O sistemle maksimum kiç sayfa açabilirsiniz ki? Tasarım desen berbat. Ben bütün bunları hiç kod bilgisi olmadan başardım ve web sitemin giderleri de ortada.
   Artık gerisini tüm bunlara rağmen satın alanlar düşünsün.

 29. Merhaba . Ben bundan 3 ay önce de yazmıştım bu sistem hakkında birşeyler . Daha önce de bu işte bulunduğumu ve sistemin 2 etik olmayan özelliğini. Tekrar söylüyorum : Bu işin etik olması için website fiyatı düşürülmeli . İlla ki bu fiyat olması için ise kişisel gelişim , satış eğitimi gibi unsurlar ayrı fiyatlandırma da olmalı . Yani bu ödenen 3 yıllık (2500 lira gibi ücret ) fiyat dahilinde olmamalıdır. Atıyorum 300 lira website hizmetleri + 2000 lira kişisel gelişim ve satış eğitimleri gibi ayrı ayrı paketler olsa bu işe kimsenin söyleyeceği lafı kalmaz . İşin içinde olan arkadaşlar bu noktayı kaçırıyor
  Admin arkadaşın da yakındığı nokta bu . Yalnızca website eğitimi almak isteyen insan neden network yapmak zorunda bırakılıyor ? Veya yapmayacağı network hizmetinin ücreti neden alınıyor . Eğer ayrı ayrı ücretlendirme olsa üye sayısı 75 bin yerine 500 bin olurdu ve iş için soyleyenecek laf da kalmazdı . Satış eğitimini isterlerse 5000 lira yapsınlar kimsenin umrunda olmaz . O onların koyduğu bir fiyat olur . Fakat website için 3 yıllık 2500 lira ücret istemek akıl işi değil . Saydıkları özellikleri değerlendirelim:
  ~ Sınırsız bant genişliği hiçbir işe yaramaz (onu destekleyecek yeterli server yok çünkü )
  ~ Sınırsız depolama işlevsel değil (dinamik website desteği yokken )
  ~ Para iade süresi 1 hafta fakat bundan neredeyse bahsedilmiyor (mega hesabı ile bütünlesik

 30. evet bende kandırıldım megadan sıte aldım cok zengın degılım 2650tl kredı cektım suan odemede gucluk cekıyorum tanıdık vasıtasıyla aldandım ben el sanatları yapıyorum ve yaptıklarımı web sıtem olsun ve oradan satmak ıcın ıstemıstım suan 7ay dır bırtek satıs yapamadıgım gıbı suan web sıteme gıremıyorum hata verıyor cok uzgunum hakkımı helal etmıyorum elım kolum baglı bu konuda

  1. müşteri temsilcisi yokmu bu firmanın destek alacağınız, bu işe sizi sokan kişi nerede, en azından kişisel eğitimlerinizi aldınız mı, bu kadar zaman geçmiş kişisel olarak kendinize yatırım yaptınız mı, network marketing nedir bunu kavradınız mı, hala geç değil network marketing sektörünü öğrenin. Düşüncelerinizi değiştirmediğiniz sürece hayatınınız değişmesini beklemeyin

  2. Sadece bu yorumunuzdan bile, hayatından memnun olmayan insanları, hayatlarını değiştirme vaadiyle oyaladığınız anlamı çıkmakta. Gören de SAP gibi karmaşık bir program yapmışlar da eğitim veriyorlar zanneder. Aynı özellikleri ücretsiz sunan hizmetler var. İhtiyacınız varsa linklerini atabilirim.

 31. İşin ne olduğunu bilip bilmeden bayağı bir zırvalamışsın. Yok efendim ürün değerinde değillllllllll!!! sen daha önce sınırsız özellik sunan bi firma gördün mü? İşiniz gücünüz bok atmak başka birşey değil :D Rahat bırakın insanları da sizin gibi kan emicilerden kurtulup hayatlarını değiştirsinler. İnternetin en kötü yanı da bu işte insanlar düşüncelerinin doğru olduğunu düşünüp bok atmaktan geri kalamıyorlar. Şirketimize dava açan Hürriyet davayı kaybetti. Akabinde dava açan MEGA HOLDİNGS davayı kazandı.! Yalan haberin ceremesini çektiler. Eğer çok sıkıntın varsa her boku biliyorsan bir dava açmayı denesene şirkete? Aç bi dava da bizde görelim kim haklı kim haksız? Lale seni al bak bu da benim şirketlere site satışı için tasarladığım web sitem tamamen easy builder ile hazırlanmıştır. ekstra bir program dahi kullanılmadı. Senin ürününü 1 milyon kişi mi tıklıcak demişsin birde bi arkadaşa :) Varsayımlarla hareket etmemekten bahsediyorsun ve varsayımla hareket ediyorsun kendinle çekişiyorsun. Ayrıca ben Bursa’dayım eğer senin için de uygunsa görüşelim sana işin ve ürünün özelliklerinden uzun uzun bahsedeyim okey? Mail adresim zaten yazıyor bana dönüş yaparsın?

  1. Mobil uyumluluk yok, canonical yok, dinamik tasarım yok. Bir e ticaret şirketi neden ürününüzü kullansın?
   E ticaret sistemi yazılmış. Google merchant center entegrasyonu, dönüşüm kodu, dinamik remarketing kodunu ekleyebilecek bir alanı var mı? Dinamik veri feedi oluşturulabiliyor mu? Hangi sanal pos sistemi ile uyumlu?
   SEO yazılmış. site içi optimizasyon olarak ne yapılıyor? Mikro verilerden haberdar mısınız, 301 yönlendirmesi nedir biliyor musunuz, Daha sayfanızdaki resimlere alt etiketi bile ekleyebilecek bilgiye sahip değilken kime neyin SEO’sunu yapıyorsunuz?
   Sitenizdeki yazıları Web Tasarım Dünyası’ndan çalmışsınız, daha özgün yazının önemini kavrayamamış biri gelip de bana öyle ahkam kesemez.
   Siz ancak bilgisiz insanları kandırabilirsiniz.
   Dikkat ettiyseniz sitenizin linkini sildim. Bunun gibi kalitesiz bir siteye link vermem ben.

  2. Gerektiğinde mobil uyumluluk sağlanıyor. Bu benim kendi web sitem olduğu için gerek duymadım ve uğraşmadım. Bizim bahsettiğimiz kolay tasarım yöntemleri ile sizin bahsettiğiniz master yöntemleri arasındaki farkları biliyoruz ve kabul ediyoruz. Biz müşterilerimize, sizin bu kadar yıl okuyup öğrendiğiniz bilgiyi tekrardan öğrenmesin diye basit bir program sunuyoruz. Siz kalkmışsınız yok orası niye öyle değil de böyle tarzında bilginizi konuşturmak istemişsiniz :) Sizin bir WebMaster olabilmek için okuduğunuz süreye hakaret olmaz mı bizim tüm çalışanlarımızın senin bahsettiğin terimleri bilmesi? Ben yaklaşık 2 aydır megadayım ve ilk ayımda bu siteyi tasarladım. ECD Builder’ın anlamı Every Can Do it. Every Can Designing dir. Yani herkes yapabilir, herkes dizayn edebilir mantığıyla işliyor. Sizin bildiğiniz alt kodları bilmeden, insanlar web sitesi tasarlasın diye biz bu ürünü satıyoruz. Herhangi bir siteden yazıları çalmışsın falan demişsin. Bende özelliği bulunmayan hiç birşey yazmıyor orada. Ve benim esas işim muhasebecilik daha önce hiçbir şekilde web sitesi tasarımıyla alakam olmadı :) Ayrıca senin açından ”ÇALINTI” gözüyle baktığımız zaman da şu şekilde de algılayabilirz. Adamların uğraşarak didinerek 1 haftada belki daha uzun sürede yaptığı web sitesini, ben ECD Builder ile 2 yada 3 saatte çıkartıyorum. Sanırım sizin de zorunuza giden bu :) Biz herkesin yapabileceği tasarımlardan bahsediyoruz. Sadece Web Masterların değil. Kusura bakmayın işinize taş koymak gibi oluyor ama. Gerçekler bunlar. Siz okullarınızda ultra tasarım dersleri almaya devam edin. Biz basit tasarımlarla göze hoş gelen web sitelerini tasarlarız :)

   Biz işimize dahil olan arkadaşlarımızın bilgisiz olduğunu kabul ediyoruz (bende bu şekilde girdim) ve bu işi yapmaları için yeterli olabilecek bilgiyi edinmelerini sağlıyoruz :)
   Bunu sizin anlamanız mümkün değil. Çünkü MEGA’yı hiç bilmiyorsunuz :)

   Ayrıca: Siz burda istediğiniz kadar MEGE’ya bok atın. Sonuç olarak siz olduğunuz yerde saymaya devam edeceksiniz. Bizse yeni hayatlarla yeni insanlarla tanışmaya ve hayatlarını değiştirmeye devam edeceğiz. Değişimden kaçabilirsiniz ama saklanamazsınız. Değişim en sonunda sizi de bulacak sizde fazla kendinizi yormadan değişime ayak uydursanız sizin için daha iyi olur. Size bol bilginizle başarılar :)

  3. Yorumunuzda baştan aşağıya ürününüzün ne kadar basit ve kolay olduğundan bahsettiniz. Benim bahsettiğim konu ise bu kadar basit ve kolay bir ürüne neden o kadar para verildiği. Piyasadaki eşdeğer ürünlerin çoğu bu hizmet için ücret bile almıyor.
   wix.com
   blogger.com
   wordpress.com

   Bu ürünlerin hiçbiri için teknik bilgiye ihtiyaç yok var tamamen ücretsiz. Sadece alan adı ücreti(yıllık 30 TL) ödenerek sahip olunabiliyor. Ayrıca Google Domains ile çok ucuz, basit ve kaliteli entegre sistemlerle aynı ürünü çok daha kaliteli ve uygun fiyatlı bir şekilde kullanıcılara sunuyor.

   Bununla birlikte, sadece 2 aydır bu işin içindesiniz. SEO ve e ticaret hizmeti veriyoruz diye sitenize yazmanız, sizin zaten bilmediğiniz ve anlamadığınız sularda yüzdüğünüzü apaçık gösteriyor.

   Siz web sitesi adı altında üyelik sistemini pazarlamaya devam edin, ben de yine buralarda insanlara yardımcı olmaya devam edeceğim.

  4. Bahsettiğiniz sitelerin hosting-bant genişliği-e-mail desteği ve diğer konudaki desteklerini de yazar mısınız? Ha birde bu sitelerden milyoner olanların da listesini alayım bir zahmet :) Bedava diyip 30 TL domain ücreti alan siteler ahlaklı :) bizler ürünümüzün değerini aktarıp fiyat sunduğumuzda ahlaksız hatta sahtekarız öyle mi :) çok mantıklı :) E-ticaret bizim sistemimizde mevcut. SEO konusunda da yardım aldığımız uzmanlar var bunların hepsini sana anlatmam gerekmiyor :) Kendi web siteme yeteri kadar önem göstermediğimi de söylemem gerekiyor çünkü ben önce Networker’ım. WebMaster olarak bildiğini umuyorum ki, SEO çok ayrı bir konudur hatta webmasterlığın da dışında bir konudur.

   Siz bir yandan ürüne saldırıp diğer yandan networkerlara sallamaya devam edin. Biz insanların hayatlarını değiştirmeye devam edeceğiz :) Hatta özelden bir mail atın bulunduğunuz şehirde size bir sunum yaptıralım. Konuyu açtığınız tarihten bu yana MEGA oldukça gelişti. Fakat bakıyorum siz hâla aynısınız :)

  5. Bir satışçı, sattığı ürün hakkında tam bilgi sahibi olmalıdır. Bir müşteri ise ürünü başkalarına pazarlamak için değil, kullanmak için almalıdır. Network marketing ile saadet zincirini ayıran temel özelliklerden biridir bu. Ayrıntılı bilgiyi Doğrudan Satış Derneği’nin sitesinde bulabilirsiniz. Siz ne ürün hakkında tam bilgi sahibisiniz, ne de o ürünü kullanabiliyorsunuz. Şu anda yıllık 200 TL harcayıp, aylık yaklaşık 30k tekil ziyaretçiye hizmet veriyorum ki bu siteyi kurmak için tek bir satır kod yazmadım. Hepsi hazır paketlerdir.

   Siz bir kere teknik olarak 1 GB bile kaplayamayacağınızı bile bilmiyorsunuz. Bu web sitesinde binden fazla sayfa var ve kapladığı alan 200 mb. Siz önce 1 GB sınırını aşabilen bir site gösterin de ona göre konuşun. Bant genişliği? Hanginizin sitesine anlık 50’den fazla kişi giriyor da o bant genişliğini kullanıyorsunuz. O bant genişliğini kullanabilecek potansiyel bir altyapınız yok. Alt tarafı statik bir site. E-mail? Benim de sınırsız e-mail hizmetim var ama sadece 4 tanesini kullanıyorum, siz kaçını kullanıyorsunuz?

   E-ticaret sisteminizde neler var? Bir e-ticaret sitenin ihtiyaçları konusunda herhangi bir şey biliyor musunuz? Ürününüzü kullanan bir tane e-ticaret sitesi var mı?

   Siz nereden bileceksiniz webmaster veya SEO ne demek? SEO, bir webmaster’ın temel de olsa bilmesi gereken bir şeydir. Yoksa SEO uzmanının raporlarını anlayamaz veya ona göre web sitesini optimize edemez. SEO herkesin ağzına dolanmış zaten, siz eksik kalmayın.

   SEO’dan anlamıyorsanız oraya yazmayacaksınız, öyle atıp tutmayacaksınız. E-ticaret sistemlerinden anlamıyorsanız, bizim altyapımız uyumlu demeyeceksiniz. Merchant Center’ın ne olduğundan bile haberiniz yok ama e-ticaret diyorsunuz.

   Siz sadece işe yaramaz bir sistemi harika göstermeye çalışan birisiniz. Bense insanları bu konuda uyarmaya çalışan biriyim.

   O atıp tuttuğunuz tüm konulara da hakimim bu arada. Dijital pazarlama sektöründe çalışıyorum. E-ticaret sitelerinin online reklamlarını yapıyorum. Sizin gibi bilgisiz insanları kandırabilirler ama ben yemem bunları. Yıllardır internet ile iç içeyim ve ne oyunlar döndüğünü çok iyi biliyorum.

  6. Ben Sattığım ürünün özelliklerinden haberdarım da sen ne kadar biliyorsun benim yaptığım işi. Acaba senin zoruna giden benim bir muhasebeci olarak web sitesi tasarlayabilmem mi? Yoksa sen bu kadar okumuşken benim 1 ayda senin tasarlayabildiğin tarzda bir web sitesi tasarlamam mı? İlk yorumumda da belirttiğim gibi işinize taş koymak gibi oluyor ama olsun. Hala sistemle ve şirketle sıkıntın varsa yapacağın tek şey dava etmek ve bunu cümle aleme yaymak davayı kaybettiğinde ben yine burada olacağım bunu da bil :) insanları size bağımlı kılmaktan vazgeçin artık. Her insan web sitesi tasarlayabilsin. Herkesin fikri var yemeksepeti.com bir fikirdi ve milyon dolarlara satıldı bunu da biliyorsundur zaten. Bizim işimiz girişimci ruhlu insanlara fırsat sunmak. Sizin işiniz ise biz bu işi biliyoruz siz hiçbirşey bilmiyorsunuz bu işi bize bırakın demek. Tıpkı sabahtan beri ben biliyorum sen bilmiyorsun dediğiniz gibi. Aynı şeyi bende sana söyleyim o halde NETWORK MARKETİNG BİZİM İŞİMİZ sen karışma. Yapanlar yapıyor ve paralarını kazanıyor senin gibiler de anca böyle kendini tatmin ediyor :)

   Ayrıca yine kör topal saldırmışsın sadece :) Vay efendim sizin verdiğiniz ürünü %100 kullanan var mı? Sen hiç pizzacıların sınırsız pizza sloganını duydun mu? Bu adamlar sınırsız pizza diyor yani yiyebildiğin kadar. Bizim şirketimiz de diyor ben sana sınırsız alan sağlıyorum bunu kullanıp kullanmamak sana kalmış. OKEY.

   SEO’yu bilmiyorsanız katmayın diyorsunuz :D Biz size mi soracağız web sitemize katmamız gereken şeyleri. Benim arkadaşım SEO uzmanı ve bu konuda ondan yardım alıyorum bunu sana uzun uzadıya anlatmama gerek var mı?

   Network Marketing ile ilgili hiçbirşey bilmediğin o kadar ortada ki :) Hala ürüne ve sisteme laf ediyorsun anca böyle laf edersiniz zaten bu kafayla daha ileriye de gidemezsiniz. Size Maaşlı işinizde başarılar. Amman patronlarınızla iyi geçinin kapının önüne falan koyar MAZALLAH…

   Ayrıca kendi bilginize o kadar çok güveniyorsunuz ki, karşınızdakinin sizi nasıl alt ettiğini göremiyorsunuz.

   Sadece ilim yetmez bunu kavrayacak irfan da lazım. Kendi doğrularını o kadar benimsemişsin ki benim anlatmak istediğim konusunda en ufak bir fikrin bile yok :)

  7. Yemeksepeti insanlara hizmet sunan bir fikir. İnsanları üye olmaya zorlamıyor, Bin TL’ye menü satmıyor.
   Zaten her insan web sitesi tasarlayabiliyor hem de çok uygun fiyatlara. Siz kendinizi bir hat zannediyorsunuz ama yok öyle bir şey. Benim işim network marketing ile değil, işe yaramaz bir ürünün para kazanma vaadiyle yüksek fiyatlarla satılmasıyla. Daha hala anlayamadıysanız idrak yollarınız tıkmış demektir. Network marketing ile istediğiniz ürünü satın ama işe yarayan, insanların ihtiyaçlarını gideren bir ürün satın. Bu ürün göstermelik bir üründen öte değil.

   Sınırsız pizza 13.90’den satılıyor, siz web sitesini kaçtan satıyorsunuz?
   Evet, ben internet konusunda oldukça iyi bir teknik bilgiye sahibim ve bir web sitesinin kaç para edeceğini ve hangi özelliklere sahip olması gerekeceğini çok iyi biliyorum.
   Laf kalabalığı yapacağınıza, ürünün fiyatını teknik bilgilerle birlikte anlatın. Daha statik ve dinamik site arasındaki farkı bildiğinizden bile emin değilim.
   Bir araba satılacaksa fiyatını araç ekspertizi, ev satılacaksa gayrimenkul değerleme uzmanı bilir. Her zaman ürünler teknik açıdan değerlendirilir. Laf kalabalığı yapmanızın nedeni zaten bu teknik bilgilere haiz olmamanız. Tüm lafları network marketinge getirmenizin nedeni bu konuda hiçbir halt bilmemeniz. Bilseniz zaten yazardınız.

 32. gülümsedim , 1990 yılından beri pc kullanıcısı biri olarak “ki MSdos ve Basic ile başladım” böyle güzel bir açıklama yapan bilgili bir insana bu kadar çok cahil insan tarafından tepki verildiğini görmedim.Arkadaşım sosyal bir uyarıyı bu denli ciddiyetle savunmandan ötürü tebrik ediyorum seni.Lakin ; zır cahillerin yaşadığı bu ülkede bilgi birikimini böyle gelişi güzel harcama . Bırak bunlar hak ettiklerini yaşasınlar. Makalelerini takip etmekten keyif alıyorum. Başarılar ve bol kazançlar dilerim . saygılarımla…

  1. Teşekkürler,
   Kesinlikle haklısınız, ancak benim amacım sizler gibi insanların bunu görmesi. O insanlarla elbette uğraşmak gibi bir derdim yok. Daha bu işin içine girmemiş olan insanları uyarmak istiyorum. Bu yorumları da sırf, aleme ibret olsun diye yayınlıyorum. Amacıma ulaşabildiğimi bilmek gerçekten mutlu ediyor beni. Tekrardan teşekkürler.

 33. Öncelikle Mega da çalışmadan önce bu adam ne Saçmalıyor diyordum sonra işin web site değil abi üyeden başka bişey olmadığını anladım beyler adam haklı Tamam sizi geçtim bi girin liderlerinizin sitelerine bakın ne var ne yok gerçekten o Web Siteleri 750$ ediyorum mu ben bunu eğtimci Kariyerinde anladım bisürü insanın hakkına girdim yapmayın yazıktir

 34. Arif bey, madem bu işi dolandırıcı olarak görüyorsan ve sitene çektiğin kişilerin yardım etmek istiyosun. Sitene bir organizasyonu adını kullanarak 180 k ziyaretçiden kazandığın reklam parasını çıkar ve mağdur olan kişilere dağıt. Hadi adamsan yap yayınla görelim

  1. Bir Adsense yayıncısı olarak ziyaretçilere bilgi odaklı bir site sunuyorum. Bunun karşılığında(teşvik edici unsur olmadan) gelen tıklamalar üzerinden gelir elde ediyorum. Korkmayın, öyle yüksek bir kazancım yok. Amacım sadece gelir elde etmek olsaydı sizin gibi parazitlerle uğraşmak yerine bambaşka bir alanda web sitesi kurardım ki o yönde planlarım mevcut. Gördüğünüz gibi, ben insanları yanlış yönlendirmeden doğru bir yöntemle gelir elde etme peşindeyim.
   Bu web sitesini de bir sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edebilirsiniz. İnsanları, sizin gibi parazitler hakkında uyarıyorum veya bilgilendiriyorum. Yayınladığım 100 civarıdaki makaleye bakarsanız bunu görebilirsiniz.

  2. Yunus dostum network yapacaksan o kadar firma var ve degerınde ama mega holdings şirketinin pardon zincirin ürünü pahalı ve wix.com da adamlar bunu bedava yapıyor mega holdıngsin kullandıgı siteleri bılısım sektorunde calısan herkez bilir salak degıl bu mıllet kullandıgınız urun beş para etmez niye anlamak ıstemıyorsun oturup konusunca konustu dıyolar okadar şirket varken neden siz en ondesınız cunku siteniz yok ortada urun degerınde degıl zincirsiniz kafana sokamıyorsunuz cehalet sizin ruhunuza işlemiş geçmiş olsun .

 35. Kardeşim adamların amaçlı zaten Web siteden anlamayan insanlara işi öğretmek cüzi kamp ücreti ödeyerek 150 200 tl ye 2 gece 3 gün 5* otellerde öğrenmek isteyenler Web tasarımı eğitimi ve satış eğitimi alabiliyor ama dediğim gibi isterlerse sende kedi gibi ulaşamadığın çigeri murdar etme Network işinde çalışan kazanır çalışmayan isterse Enes olgundan önce başlamış olsun kazanamaz Ada’lar çizgisi diye bir çiZgi var networkda internete bulamazsın Ada’m akıllı liderlere Web sitelerindeki ulaşabilirsin 2 3 aylık işe başlayan insanlar bilmeyebilir sonuçda emek verilerek kazanılıyor sen keyif çatarken tık kazandan . Adamlar gece gündüz şehir şehir eğitim kamp yapıyorlar ekiplerine yardımcı oluyorlar senin gibi 2 Webmasterda bi korkunuzmu var çözemedim ama bütün insanların tasarım yapmasından neden çekiniyorsunız ben eskiden geceden başka Web site alakalı birşey bilmezken şimdi Web tasarım konusunda baya kendimi geliştirdim kimsenin günahıma girme lider ve üstü kariyerde 1000 Lerce insan var hangisine sorarsan e Mail’den fareden sana detaylı bilgi verirler

  1. Hala anlattığımı anlayamamışsınız, ben insanların web sitesi tasarlamasına da doğrudan satış yapmasına da karşı değilim. Beş para etmez bir sistemin yüksek fiyatlarla satılmasına karşıyım. Web sitesi yapımını gerçekten öğrenmek istiyorsanız YouTube’da binlerce video var.
   Ayrıca hiçbir adam akıllı firmada üyelik usulüyle satış diye bir şey yoktur. Amaç websitesi satmak olsaydı, üyelik uygulaması yapılmazdı zaten.
   Üstte de yazdığım gibi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Mega Holdings’in doğrudan satış izin belgesi iptal edilmiştir. Neden? Çünkü tüketicinin lehine olmadığı düşünülmektedir.

  2. arkadaşım, sen nasıl bir insansın ya böyle. insanları karalamaktan bıkmadınız gitti. bu internetin kötü yönü bu işte ağzı olan konuşuyor.
   arkadaşımi mega holdinsten aldığın bir web sitesi ile birlikte eğitiminide alıyorsun.
   ve bir web mastera bağlı olmadan kendi siteni kendin tasarlıyorsun. yani yukarıda yazdığın bilgiler yanlış.
   ayrıc aynı anda 1 milyon kişi web sitene girse bile site kasma, donma yapmaz. türkiyede hangi web sitelerin altyapısı bu kadar sağlam.

   eğer bir kişi senin anlattığın gibi bir web sitesi alır ise en aşa 2 yıllığına 4 bin tl falan öder. senin hiöçbirşeyden haberin yok.

   yada sen bir web mastersın. insanların gelişmesini ve öğrenmesine karşı çıkıp webmaster larta bağlı kalmasını istiyorsun ki sen para kazanabilesin.

   yazık senin gibilere

  3. Hanginizin web sitesine anlık 50’den fazla kişi girdi de konuşuyorsunuz? Hayatınızda 1 milyon ziyaretçi gördünüz mü hiç? Kaç kurumsal şirketin web sitesini yaptınız? 1 milyon trafiğin ne kadar CPU harcayacağını, kaç mb veri transferi yapacağını, kaç megabit upload-download hızı gerektirdiğini biliyor musunuz da konuşuyorsunuz acaba?

   Biraz kafanızı kullanın, o kadar parayı bu kan emicilere değil de üniversitelerin web tasarım kurslarına verin, en azından profesyonellerden eğitim almış olursunuz.
   Buyrun; Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Web Tasarım Kursu: 900 TL

   http://www.sem.yildiz.edu.tr/site/program_alt/id/1383/web-tasarim-egitimleri

 36. Mrblar oncelikle yazilan emege saygi ama goruse karsiyim. Neden dis ulkelerde bu tur isler yapilarak inanilmaz ekonomiye katki saglarlarken bizde karsi etki yaratiyor anlamiyorum. Mantik araci yok insan var ve utun ulastiriliyor. Bu gayet dogal degilmi bu bir satis taktigidir.Tabiki burda bir egiyim durumu soz konusu.Tuttutmusuz kaziklama kaziklama hayir ben buna karsiyim herweyin kotu tarafindan bakiyoruz. Kiyamet gunu geldi diye insanlarin gidip bir koyde cadir kurdugu bir ulkede senin bu yazin gayet normal ama o tur unsanlara hitap edersin. Network yapmiyorsun ama yorum yapiyosun bu nasil oluyor bunuda anlamis degilim

  1. Evet, yazdıklarımı anlayamamışsınız. Ben satış taktiklerine değil, beş para etmez bir web sitesinin yüksek bir fiyata satılmasına karşıyım. Bu sitedeki şirketler de çok katlı pazarlama yapıyor, ama farkları ürünlerinin verilen paraya değmesidir. Farkı anlayamıyorsanız beni boşuna yormayın lütfen.
   http://www.dsd.org.tr/www/uyelerimiz.html

  2. arkadaşım sen ne anlarsın 50 tl den ta 3000 tl ye kadar sitelerin özeliğine göre fiyat değişir toros da araba bmw de mercedes te eeee torosun fiyatı bu diye mercedes veya bmw de aynı mı olması lazım dememiz gerekir . ha bunun yanında web tasarım egitimi ve bir çok dalda eğitimler alıyorsun birde bayii oluyorsun hayatın kurtulacak ama çalışmayan alsada bazı yorum yapan geri zekalılar gibi onlarda ypamaz lar ve çamur atarlar .

  3. Ben dijital pazarlama sektöründe çalışıyorum. Şu an kurumsal ve büyük ölçekteki firmaların web sitelerine Analytics erişimim bulunuyor. Birçok firmanın trafik ve maliyeti konusunda bilgi sahibiyim. Yani benim bilgi seviyeme erişmek için kırk fırın ekmek yemeniz lazım. Html tabanlı, hiçbir halta yaramayan bir web sitesini BMW’ye benzetmeye kalkmayın.
   Hangi güncel web standartları eklenmiş, SEO uyumlu mu, responsive tasarıma sahip mi, W3C standartlarına uyuyor mu, Litespeed server kullanılmış mı?
   Sitelerin robots dosyaları bile bulunmuyor. Dinamik kodlamaya sahip değil, canonical etiketleri yok.
   Kesinlikle hiçbir işe yaramayan, sadece konu hakkında bilgi sahibi olmayanların göstermelik olsun diye açabileceği bir web sitesinden öteye gidemez.
   O 3 bin TL’lik web sitelerinin günlük hiti 40-50k’ya çıkıyor, Nereden bileceksiniz siz, hayatınızda o kadar hiti yan yana gördünüz mü hiç?

 37. yaklaşık bir yıl önce bu işe çok yakın bi arkadasım aracılığyla girdim ve suanda hala o verdiğim paranın kredisini ödemekle ugrasıyorum beni işe sokan arkadasım da calışmıyor . bu iş yüznden hayatım karardı. insanları sadece para gözüyle gören insanları tanımam 2 haftamı almıştı sadece . azıcık aklı olan girmesin hele bu parayı cebinzden değilde sağdan soldan toplayıp aslaa. 1 yıldır takipteyim bi tanesinn bile adam gibi rahat yasadığınıda görmedim inanmayın…..

 38. Benide dusurceklerdi az daha bu tuzaga dun arkadas gel cay icelim dedi.tmm dedim bi gittim okumus cocuklar universiteli issizler 8kisi cool takimi havali 2kiz falan beni yolmaya caliscaklar akli sira sana bi is imkani saglicaz bu isten hep birlikte cok para kazanicaz falan urunun web sitesi oldugunu soyluyr dusunsene kendi adina web sitesi acmassin ramazan….com falan filan orada ozgecmisimi ne varsa anlatablrms reklami cardi curdu benm yapim pc dondugunda direk reseti cakmak ne anlarim web tasarimindan sakin kanmayin bunu yapmaya calisanda en yakin arkadasiniz oluo genelde sovecem sovmuyrm .d

 39. Merhaba ben Muharrem sacmaci Sizden bir kac bilgi edinmek istiyorum Italya’dan yaziyorum MEGA HOLDIG’TEN SITE satin almak istiyorum
  ama nasil yapabilirim?
  Ayni zamanda site satin aldigimda negibi seyler faydalabilirim?
  Site aldigimda aylik kazancim olabilirmi?
  Olursa aylik kazancim kac dolar olabilir?
  Cok tesekkur ederim saygilarimla

  1. Merhaba,
   Yazımı okumadığınızı zannediyorum. Eğer okursanız, aradığınız cevabı bulacağınıza eminim. Hatta, sadece başlığı okusanız bile yeter.

  2. kardeşim işten sunum dahi almadan gelip burda laga luga yapıyorsun. Şirketin içinde ne ile para kazanıldığını bilmiyorsun. Yazının bir kısmını okudum Allah bilir enes olgunun şirketin başında olduğunu zannediyorsun ama aslında böyle olmadığını bilmiyorsun. En çok parayı Enes olgunun kazandığını zanıyorsun. Dediğim gibi yazını okumadım. git adam akıllı birinden sunum al ondan sonra gel konuş.

  3. Ben sunumlarla gözümü boyatmam. Satılan ürünün özelliklerine bakarım. Beş para etmez bir ürün için de o kadar para vermem. Açılan o komik internet sitelerinin hepsini inceledim. Bana teknik ayrıntılarla gelin, laf kalabalığı yapmayın.

  4. Arif kardeşim yazılanları okudum , her dediğine katılıyorum.
   Bunların hepsi sahtekar , insanların zaaflarıyla oynayıp onları kene gibi sömürüyorlar , bir nevi köleleştiriyorlar . Alın teri olmadan kazanılan paradan insana hayır gelmez. (benim bir arkadaşım amway işi için beni üye yapmaya çok çalımıştı 9 yıl önce bende ona yanlış yaptığını bu işleri bırakıp adam gibi bir işte çocuklarının rızkını kazan demiştim. Geçen ramazan bayramında tesadüfen görüştük ve ona işlerin nasıl gittiğini sorduğumda aldığm yanıt aynen şu idi ” üye yaptığım kişilerin haklarını nasıl vereceğimi düşünüyorum ve vicdan azabı duyuyorum demişti ” ne kazandığını sordum koca bir hiç dedi .Onun adına çok üzüldüm , siz siz olun çevrenizdeki insanları kendi menfaatlerinize kurban etmeyin.

 40. Öncelikle merhaba :) tüm yazılanları okudum . İşin içinde de daha önce bulunduğum için yazma gereği duydum . Dediğiniz gibi aradaki ürün yasallığı sağlıyor , fakat etik değil . Neden peki ? 2 nedeni var : birincisi işe girerken iade konusunu çok hızlı geçiyorlar veya hiç anlatmıyorlar. Ayrıca para iadesi için hesabın dogrulanmamasi gerekiyor . Bunun gibi detaylardan bahsedilmedigi için , parasını iade alamayan çok insan var . 1 haftada iade süresi var fakat kısa zamanda hesap doğrulandığı için iade şansı da kalmıyor . Etik olmadığına dair ikinci neden ise : ürünle alakalı . Fiyatı gibi detaylara girmeyeceğim . Ürünün kalitesinden bahsediyorlar , ama ürünü bilen yok . Saydiginiz teknik özellikleri çoğu kişi bilmiyordur bile zaten . Ayrıca sınırsız bant genişliğini yanlış tanımlıyorlar. Bant genişliği yani Bantwitch denilen şey , bir sitenin aylık trafik limitidir. Dikkat edin anlık trafik demiyorum , aylık diyorum . Bu yüzden yanlış örnek verdikleri ÖSYM olayı var . Sınav dönemi sitenin çökmesini örnek gösterirler . Fakat o dönemde yaşanan anlık trafiği hiçbir mega hostingi içeren site de kaldıramaz . Bunu bilmiyorlar . Çünkü anlık trafiğin kaldırılması için bant genişliği değil , server faktörü önemlidir . Hosting firmasının sahip olduğu yedek sunucu gibi kavramlar devreye girer . Google gibi sitenin binlerce sunucusu vardır ki bu sayede anlık milyonlarca tiklamaya karşı çökme yaşanmıyor . Diyeceğim o ki : ddos denilen hacking saldırısı karşısında mega holdingsin sınırsız bant genişliği hiçbir işe yaramaz :) çünkü binlerce sunucusu yok.
  Sonuç olarak , bu iş yasaldir (şu an için ) . Fakat etik değildir

  1. Daha ilginç örnek vereyim . Website ile alakalı bir sorun yaşamıştım . Halbuki basit bir transfer işlemi gerceklestirecektim (domain transfer ). Fakat bahsettiğim şeyden bihaber oldukları için , ingilizce olarak müşteri hizmetleriyle uğraştım . Bu işi herkes yapabilir deniyor . Fakat sorun yaşandığında çözebilmek için profesyonel olmak gerekiyor :) çünkü sizin dışınizda bilen birisi yok

 41. S.a Bu kadar yazıyı üşenmedim okudum benım 2 tane kuzenım var.

  kuzenlerım yanı salaklar bu megaholding denen yere para yatırmıslar sıte tasarımından trafıkden my sql dan maılden hayatta anlamazlar..

  banada gel dedıler tmmgeleyım dedım gıttım yanıma bılgılı bırı geldı guya bılgılıymıs 5 yıldır bu ısı yapıyormus..

  bana sıteyı tanıtmaya basladı bende sorularımı sordum

  trafık bang genıslıgı dısk alanı php asp html desdeklermı 1 yıllık alsak olurmu.. alınca satıs yapdımdan ne kadar kazanırım.. Diye sormaya basladım.. cat pat anlattı tabı %80 bılemedı kafadan salladı bende dogru dedım gecdım oysa hepsı yanlıs soledıklerı sey dıye bır sey hıc domainde yok..

  ne ıs yapıyorsun dedım sıte tasarımcısıyım abi dedi. acmıs oldugun sıteye bakabılırmıyım dedım buyur dedı sıteye gırdım baktım :D benım 10 yasında kardesim ondan daha guzelını ve ıyısını yapar.

  ben katılmıs olsam satısımı yaparım bu konuda sıkıntı yok ama bır sag koldan bırde sol koldan satıs yapmak lazımmıs.. Kuzenlerıme ne kadar kazandınız dedım cok kazandık dedıler hanı para dedım bankadaymıs bırının 1000 doları dıger kuzenım 5000 doları var ama ceplerınde cay ıcecek paraları yok.. SİZ SİZOLUN SAKIN BOLE SEYLERE KANMAYIN INTERNETTEN PARA KAZANMAK ISTIYORSAN KAFANI CALISTIR.. Kazanırsın facebook kiwi uygulaması patlama yapdı bılen vardır bende blogerden sıte acdım bedeva reklamımıda gıren saten yapdı gercektende mıllete takıpcı yolladım tasarım yolluyor lınk kısaltmadan kazandım para 50 dolar gercektende cayır cayır parayı cektım harcadım.. KAFA CALISIRSA HER TURLU KAZANIRSIN..

 42. madem sınırsız tmm versinler bana bi site dünyada kaç tane film warsa mp3 warsa yükleyim kendi alanımda dursun millet benden çeksin youtube tarzı bi Script kurayım veya sınırsız video yüklesinler sınırsız değilmi sonuçta :D veya güzel bi sosyal ağ kurayım bizimkiler sınırsız mp3 resim video koysun mega holdingse bikere başta o yetkiyi veren büyüklerimiz ayıp etmiş en profesyonel kadrosu web tasarım bilse kaç yazar baktım referanslara adam özgün tasarım demiş html kurmuş frontpagede 15 dkmı alır :D

 43. Yöneticinin dikkatine , T.C. Gümrük Bakanlığınca Mega Holdings’in Network Marketing Yetki Belgesi İptal edilmiştir. Mega Holdings ürünlerinin Network Marketing ticaret yöntemiyle satışı yasaklanmıştır.

 44. Dikkat ettim de sanki tek bir site varmış gibi herkes sunumlarda , eğitimlerde **** sitesini kullanıyor!Bu site gibi sizde hem reklamdan para kazanabilirsiniz hem de mega yapabilirsiniz diye çok saçma geldi bana.

  Lider diye geçinen adamlar sitelerini hiç ön plana çıkarmıyor zaten bir çoğu da göstermelik / formalite ürün olarak kullanıyor gibime geliyor. **** sitesine iyi bakın bir ara bu site fenomen oldu diye şakalar yapıyorlarmış. Kendi sitelerini kullanmadan herkes ekibindekilere bunun gibi siteler açmasını söylüyormuş! Yazık çok yazık!

 45. öncelikle merhaba umarım kafamdakileri adam akıllı toparlarım da benim durumumda olanlara bir faydası olur. yaklaşık bir saattir yorumları okuyorum. kemdimce kıyaslama yapıyorum. öncelikle klasik tanışma hikayesini anlatayım. Arkadaşımın yıllardır görüşmediği lise arkadaşı davet etti bizde mecidiye köye gittik orda ona anlattılar aynı zamanda anlatan kişi benim üniversitedenmiş . Başta bazı nedenlerden hoşuma giden kısımları oldu lakin bir türlü aklıma yatmadı. yinede üzerine gittim ve üniversitedenden olan kişiyle tekrar görüştüm 20 dakikalık bir sunum terimler ingilizce benim bunu satacak ne çevrem var ne web sitesiymiş suymuş buymuş bilgim yok vs lakin bunların hiç bir öneminin olmadığını söyledi. bide eğitimi bir saatte kendi verecek hiç bir profesyonellik yok (aklıma yatmayan sebeblerden ) sonra patron olmadığını ekip çalışması olduğunu. normalde çalışırken hayatımızın hep başkalarını zengin etmekle geçtiğini (kısmen haklı olabilir lakin kendi beş kazanıyor baş dedikleri 10 bin tezatlık ). son olarakda şuan onayladım olarak biliyor bana video attı ben yorum yazıyorum . şikayet sitelerinde onlarca yorum var üç beş tane olumlu yorum atanlar olmuş burda onlarda sevgililerinin ısrarıyla girmiş bi kere bulaşmış olduk diyenlerdir diye düşünüyorum (çünkü bana anlatan grup aynen böyle). şayet onaylayıp hiç yoktan borçlanmış olsaydım bende karalamaz kurtulmaya bakardım. ( ve o kişi benle çok güzel işler yapacağını para işini çözeceklerini söyledi. muhtemelen yorumlarda gördüğüm gibi banada bir liste yaptırıcaklar yada kredi cektircekler. Madem uyanıktın neden olumlu konuştun yada aklına yatmadığı halde olur dedin diyenler olacaktır. İnsanın gerçekten çaresiz kaldığı keşke bir şey Çıks ada bir şeyler yapsam para kazanabilsem dediği anlar oluyor benimde bu zamanlarım. ve bende kapitalist sistemde çok çalışarak bir yere gelineceğine inanmayanlardanım. hani derler ya ne uzarsın ne kısalırsın o hesap. Bunlarıda benim gibi böyle zamanlarında olup farkında olmayanlar için yazıyorum. inş sizde güvenmeden önce bir araştırma yaparsınız. İki bin lira çoğunu batırmaz benide belki lakin kandırılmak pahalıya mal olabilir. Ve yorumlardan hoşuma giden bir konuda şu oldu hırs için kazanmak için helali haramı düşünmeden lafın gelişiyle 100 dolar için arkadaş kanına da girilmez. bu işlere ön yargılı olup televizyonlardaki dolandırılma haberlerinde hiç mi akıllarına gelmez polisi aramak yada araştırmak derdim demekki insan gaflete düşebiliyormuş. Son SÖZ OLARAK İNSANIN NİYETİ NEYSE ELİNE GEÇECEK OLANDA ODUR . Bundan sonraki hayatımdada helal olsun az olsun felsefesiyle devam edicem . darısı sunum yapılıpda inananların başına.

 46. Amaç web site değil, amaç adam kazanıp adam sürümünden kazanmak mega holding de bulunan ve bu site ile ilgili pazarlayan (desem bilgisi yok) şahsiyete html nedir diye sorsan cevaplayamaz buradanda mı anlayamadınız.

 47. bu firmayı karalıyorsunuz sizin 143 tl dediginiz sitenin güvenligini kim yapacak veb masterlıgını kim yapacak 143 tllik site satıcısı veb masterlık yapmayı ögretecekmi kac gigabayt hafıza verecek ne kadar hosting verecek ne kadar domain verecek teknosa bizim sitenin aynısını sadece hosting sınırı ile gigabayt sınırı ile gmail sınırı ile 1000 tl ye satıyorken veb masterlık ögretmiyor sitesini tavsiye ettigimizde bize komisyon vermiyor tatillere cıkarmıyor kariyer vermiyor işte biz bunların hepsıne 2000 tl veriyoruz bu zamana kadar hep en büyük olanlar konuşulmuştur konuşulmayada devam edecektir arif hangışi sana söylüyorum mega holdıgsin savcılıktan bulunan davaları bitti sonuçlarını sitende paylaşta görelim bakım.

  1. Bu şirkette onlarca webmaster da var madem siz akıllısınız onlar ne? Misal Ahmet Ataner Şapçı kendisi iki kitap yazarı ve 12 yıl boyunca kendi şirketinden website hizmeti satıyordu artık Mega Holdings ile çalışıyor.Bu adam belki de Türkiyede ilk bu işi yapanlardan birtanesi.(o bu işlere girdiğinde senle ben ilkokuldaydık).Ve https://www.youtube.com/watch?v=6Ce3eyKE6Vk şu videoyu adam gibi izleyin! Biz adam gibi çalışan her insanın hayatını değiştiren muhteşem bir organizasyonuz.Önyargılarınızdan arınmanız dileğiyle.
   Webmasterların bazısı şirketimizden nefret edebilir bu gayet doğaldır çünkü Mega Holdings’den website alan kişinin yukarıda yazdığınız detayları bilmesine gerek yoktur websitelerimiz facebook kadar basit çalışır dolayısıyla facebook kullanırken ftp,cpu vs bilmenize gerek yokken bizim sitelerimizde de bilmenize gerek yoktur ayrıca webmasterın yapabildiği herşeyi bu programla yapabilme imkanınız vardır bu yönden çığır açan bir üründür.Bazılarının da çekemediği şey budur ama çamur atmak bizden bir şey eksiltmez aksine eksik yönlerimizi tamamlamamızı sağlar.Sabaha kadar bu konu hakkında konuşuruz ama önyargılarınızı kapının dışında bırakmadığınız zaman hiç bir yere varamayız.
   Not:Bu işi yanlış yapan vaat veren yanlış sunum yapan biri varsa zaten o kişiyi savcılığa şikayet edin.Bu o kişinin kendi hatasıdır şirketi bağlamaz.

  2. Zaten cpu disk alanı gibi teknik bilgilerden bir halt anlamadığınız için o kadar yüksek ücret ödüyorsunuz. Siz böyle devam edin. Aynı hizmeti ücretsiz sunan siteleri yazdım. Hala ötmeye devam ediyorsunuz

 48. 50 tl lik site diye bişey söz konusu değildir. ayrıca 100 dolara üretilen samsung yada iphone akıllı telefonlara 2300 lira verirken yada arkadaşlarınıza ölesiye önerirken firmaya peşkeş çekerken bu tip düşüncelere girmeyen kendini sivri zeka sanan adamlar burda bilir gibi yazmış. burda işe giren arkadaşada sesleniyorum girmişssin ama hiçbir halt öğrenemeden çıkmışsın mega holdings verdiğniz paranın çok daha fazlasını size kazandırır fakat malesef kerim kardeşim senin para boşa gitmiş bu kafaylada hayatın boyunca boşa gider…

  1. ıphone nin milyar dolarlık alt yapısı argesi var bir şirketin bu fiyata telefon satması gayet normal peki sizi herkesin yapabildiği bir sitesi hangi alt yapıyla bu kadar uçuk fiyata satıyosunuz siz kendinizi akıllımı sanıyosunuz herkes para için haram yiyooo…..

 49. r10 nette trilyon tane hostingci var hiçbiri 5 para etmez tabiki mega holdinsi karalıycaklar ama bu karalama hiçbir halta yaramaz. oyuzden böyle saçma sapan sitelerden youmlar koyma bence taraflılığı bırakın kaç para alıyosun mega düşmanlığı için.

 50. Olumlu yorumları neden koymuyosun taraflı kardeşim benim. megaholdings zeinden im yapp sitene reklam aliyosun sonra şirketi kötülüyosun. zehir zıkkım olsun bundan kazandığın sana.

  1. Bu bir kişisel blogdur, haber sitesiyle karıştırmayın. Tarafsız olmak gibi bir kaygım yok, beğenmiyorsanız siteye girmemekte özgürsünüz. Ayrıca siteye her girenin yorumunu onaylayacak değilim, seviyesiz yorumları onaylamıyorum. Eleştiriye açığım, ancak şu ana kadar bilgi düzeyi yüksek biri teşrif edemedi.

 51. Bu işe giren 14 gün içinde para belli bir yüzdesini alıyor fakat şöyle bir durum var bn bu işdeyim beni bu işe sokan üst lider dedikleri dolandırdı ve bırakıp gitti ve ben çok mağdurum mahkeme yoluyla verdiğim parayı alma gibi bir şansım var mı cok mağdurum bilgisi olan varsa acil bir şekilde yorumunu iletse. Lütfen

 52. Az önce böyle bir yere götürdüler gidene kadar hiç birşey söylemediler . gittiğimde kendimi bir an kurbanlik koyun gibi hissettim . baktım ki her masada beni gibi insanlar var . 600$ yatıracakmsm ışte her üyedn 30$ dolar gegelecekms . . . dı dı dı . . boş işler bunlar arkadaşlar

 53. Ben de arkadaşımın ısrarları üzerine girdim çünkü çok fazla ısrar ediyordu bende kırılmasın diye girdim ve 2030 tl verdim. Çıkmak istesem verdiğim bu parayı bana geri veriyorlar mı yoksa parayı verdiğimle mi kalıyorum.

 54. Siz bu işin misyon ve vizyonlarını bilmiyorsunuz o yüzden böyle konuşuyorsunuz ben size bu işin kitaplarını önereyimde anlayınn :D :D :D

  1. Bu bir ticari faaliyettir temel amacı kar elde etmektir. Bütün şirketler hissedarlarına maksimum kar elde ettirmek için kurulur. Bilmiyorsanız gerçek bir kitap okuyun. Misyonları olsa olsa sizin gibi kerizleri sömürmektir.

  2. siz bu kafayla çok şey kaybedersiniz.Bizi dolandırdılar öylemi o zaman Allah razı olsun bizi dolandırıp bu işe alandan… :)

 55. Mega holdings denen şirkete yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine girdim. Dersenizki konu hakkında birşey biliyormusunuz zırf arkadaşımı kırmamak adına ve sürekli başımı şişiriyor diye sırf kırılmasın etmesin diye girdim. Bana egitim verceklerini seminer ve toplantılara gelmem gerektigini söylediler. Neyse uzun lafın kısası seminerlere toplantılara gidip geldim tabikide ancak durum öyle böyle degil.
  Seminerlerde bunu farkettimki insanların zengin olma hayali öyle bir gözlerini boyamışki en yakın arkadaşına 50 tl lik siteyi 750 dolar a satarken alsın diye nerdeyse içine girecek. Sen nasıl bir arkadaşsınki en yakın arkadaşını kandırıyorsun ve 50 Tl lik siteyi 750 dolara satıp sadece bundan o anda 30 dolar kazanıyorsun ve ayrıca kazandıgındanda vergi adı altında senden tekrar para kesip 25 dolara düşürüyorlar ve dahasıda sen 1-2 satış yapıp çekilme diye 600 dolar birikene kadar çekmene izin vermiyorlar.

  Kabaca hesaplarsak en az senin 8 üye yapman lazımki bu sisteme buda eşittir. 750$*8 = 6000$ eder buda türk lirası ile 22 Bin TL eder.

  Şimdi sen firmaya 22 Bin TL kazandırıyorsun 8 üye yaparak ve 8 web sitesi satarak bu 8 web sitesinin maliyeti zaten en fazla 500 Tl dir :)

  Şimdi sana bu 8 üyeden 30 dolar üstünden 240 Dolar veriyor birde 1-1 eşitliginden 100 Dolar vercekmiş Hadi ordanda 4 kol yaptın 400 Dolarda ordan ettimi sana 640 Dolar para

  Yani sen firmaya 8 üye yaparak 22 bin tl kazandırıp 1800 tl civarı para kazanıyorsun.
  Şimdi yakın arkadaşlarını neden kandıracaksın ?
  Haram para yemeye gerek varmı ?
  Bir haramın etrafında toplanmaya gerek varmı ?

  Ben şuan Mega Holdings sisteminin içindeyim ancak ben parayı sırf arkadaşımı kurtarmak için verdim.
  Her seferinde laf soktugumun için istenmeyen adam ilan ediliyorum :)
  Toplantıda başlarına dedimki benim altıma sen alsana adam beni sen zengin et. Benim arkadaşım yok dedim :) Olurmu diyor eşin dostun arkadaşın vardır mutlaka diyor .
  Velhasıl siz siz olun kolay para diye birşeyin olmadıgını hep sistemin üstündeki kişilerin kazandığını bilin.
  Bu sistemde hep en üstteki aga babalar kazanır sizler ise yalnızca dolandırıcı olursunuz .

  Saygılarımla

 56. Hala bu dolandırıcılara kanan var mı ? Adamlar insan oğlunun hırsını kullanıp onu gaza getirerek para koparıyorlar. Millet yığınla para koyup daha sonra parasını çıkartabilmek için eşini dostunu arkadaşlarını bu bataklığa çekiyorlar. Benimde bir arkadaşı tokatladılar , adam akıllı adamdı ama zengin olma hırsı vardı. Bunlarda bunu iyi görüp iyi para kopartmışlar sisteme aktarmışlar. Şimdi o eleman parasını geri çıkartmak için 500 yeri arıyor. Yazı günah sizde hiçmi akıl yok bu sistemlere kanıyorsunuz. İnternette birkaç dakikanızı ayırıp araştırsanız bu sistemden para kazanan olmadığını anlarsınız.

  Birde bunlar kafeleri mesken tutmuşlar , sabahta akşama kadar kafelerde sürtüp ellerinde tablet yada laptop ile milleti gaza getiriyorlar.

 57. kardeşim harbiden eline diline emeğine sağlık seni bulursam elini öpeceğim. İlk önce şunu demek istiyorum lütfen yazımı baştan sona oku ve biraz uzun o kadar işinin arasına sıkıştır işte. Bundan iki hafta önce bir arkadaşım daha doğru 5 senedir görüşmediğim arkadaşım beni aradı hal hatır sordu birde kardeşim kanka diye hitap ediyor ne hikmetse 5 senedir görüşmediği birine nasıl böyle hitap ediyor anlamamak için aptal olmak lazım neyse beni aradı dedi ki sana hayatının teklifini yapacağım :) bende yok artıııııık nedir o teklif dedim hiç sır bile vermedi o kadar ısrarıma rağmen tek kelime etmedi bende anladım bir iş olduğunu tamam dedim görüşelim yer ve mekanı belirledik sonra ben ilk hafta bahane uydurup görüşmedim yine aradı ısrar üzerine ısrar bende tamam gideyim bakalım ne olacakmış gittim arkadaşla bir kafenin üst katında biraz sohbet ettik sonra oturma planını ayarladı işte sunumları böyle yapıyoruz deyince olayı tamamıyla idrak ettim ve çözdüm niye bir sadet zinciri geldik bir kere geri gitmekte olmaz madem böyle bende bunların ağzına eder giderim dedim zamanından bunu gibi şeylerle ilgilendim kolay para kazanma cahil dönemlerimde oradan bilgim var ama çok şukur araştırdık ve her şeyi kavradık girmedik insanları kandırarak para kazanmak bize yakışmaz daha doğrusu vicdanlı kişilere bir tane bayan geldi onunla tanıştım sohbet ettim ortam şahane giyimler kuşamlar harika birde sohbet ediyoruz bana kendilerini ısındaracaklar akılları sıra ;) neyse sunuma başladı anlatıyor sistemi şirketi ben arada girmeye çalışıyorum izin vermiyor sunum bitince konuşuruz tamam dedim sunum bitene kadar her söylediğini de okeyledim bunlar dahada ümitlendi :) çakallar sunum bitti bana dedi ki ne düşünüyorsun ve sıra bana geldi işteeeee sahnede ben varım :D iki soru soracağım size birincisi. O kadar ücretsiz site kurma aracıları varken sizden neden bu kadar fiyata site alayım örnek olarakda blogger.com örneğini verdim bana tekrar aynı şeyleri anlattı hemen kestim bunları anlattın beni tatmin etmedi başka bir şey söyle dedim kem küm etmeye başladı tamam dedim ben cevabımı aldım ve ikinci soruyu sordum sadet zinciri misiniz değilseniz neden biz değiliz dedi biz şöyleyiz biz böyleyiz hayır siz saat zincirisiniz dedim insanları kandırarak ve sisteme dahil ederek insanların paralarından kar ediyorsunuz bu sadet zincirinin ta kendisiniz kabul etmiyorlar bana şu örneği verdi o halde fabrikadaki işcilerde sadet zinciri bu kadar saçma bir örnek olamaz tam bir tecrübesizler yok artık mantık hatası verdiler beyinleri eror veriyor artık iyice çuvalladılar neden dedim herkez patrona çalışıyor evet herkez patrona çalışıyor en büyük parayı patron götürüyor ama fabrikaya girerken para vermiyorusun para kazanmak için başka bir insan getirmiyorsun adam çalışıyor verdiği hizmetin karşılığını alıyorlar olmayan bir şey için para almıyor hem kaldıkı çalışıp çalışmamak onun elinde ve iyice ilerledi konu kız beni ikna edemedi ve kalktı yerine bir tane çocuk geldi çocuk gelince ben gidiyorum olayın suyu çıktı salmıyorlar da ikna edecekler illaki biraz onunla atıştık en sonunda bana dediki senden gelicek 100 dolaramı kaldım ben dedi ulan madem benden gelecek 100 dolara kalmadın o halde benimle neden iki saattir uğraşıyorsun eror eror eror eror eror alarmalar çalıyor kafalarında artık sesini yükseltmeye başladı beni etkisi altına alacakya o yükselttiçe bende yükselttim ve iyice gergin bir ortam oldu ve soluğu dışarıda aldık beni indereceklerdi az kalsın cafe sahibi kurtardı işte sistemleri bu eğer beni ikna edemezlerse her şeyi anlatacağım foyaları ortaya çıkacak ikna edemyincede beni dövmeye kalktılar olay bu işte bendekide inat araştırma yapmaya başladım ve delilllerimle karışılarına çıkacağım ve yüzlerine vuracağım yinede kabul etmeyecekler artık sisteme inanmışlar yada inanmak zorundalar çünkü sistemin içindeler ;)

  1. Evet sistemin içinde olanları inandırmak pek mümkün değil. Ancak yanlış yolda olduklarını kendileri deneyimlemeli. Amacım insanları daha girmeden uyarmak ve bilinçlendirmek. Bir ürün aldığınızda onu insanlara översiniz. Çünkü paranızın boşa gittiğine inanmak istemezsiniz. Siz sisteme 1600 TL verdiyseniz onu hazmetmek o kadar da kolay değildir.

  2. Bu işe girenler zaten kolay para kazanma arzusu yüzünden kandırıyorlar şöyle bir söz var BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR sistemin içine giriyorlar ve gerçeği anlıyorlar iş işten geçmiş oluyor ve artık sisteme inanmak zorundalar ve zararlarını kurtarmak zorundalar ve bunun içinde en yakın arkadaşlarından başlıyorlar zaten bunların olayları vur kaç misali kısa bir dönem vurgun yapıyorlar zincir dağılmaya başlıyor ve piyasadan çekiliyorlar bir daha ortaya çıktıklarında hizmeti, sözde ürünleri vs. Değiştirip aynı sistemin daha göz boyama versiyonunu çıkartıp birdaha insanları kandırıyorlar olay budur sadece yaptıkları minareye kılıf uydurmak başka bir şey yok

 58. evet 2 tane genç banada geldii benii bi güzell yagladılarr işte bu şirketin siyosu surda burda tatilde altında bu kadar araba var burda bu var dubai de evi var yaı var vs vs şeyler kafamı doldurdurlar anlıyacagınn ben fazla analamam hosting işlerinden ama derin bir araştırma sonucu 2 yıllık hostin ücreti bunların aldıgı paradan 10 katı fazla bi paraya insanları dolarndırmaktan baska bişey deyill nedenmii çümkü üye getiremezsenn verdigin parayıı nasıll kurtaracann mecburen üye getirmen lazimm ki para kazanasin ama getirdigin arkadasların dostlarında bu borcun altına giriyor ve onlarda bu sefer yeni kurbanlar almak zorunda kalıyorlar. yani sag ve sol kollarını doldurmaları lazımkı para kazansın lar kim kime verir bi üye getirince 140 dolar bana 14 üye getir dedii 6 tl cebimde dedii:))))) gülüyorum halaa ünv okuyan cocuklar ama boşa okuyorlar herhalde para para para diyorr başka bişey demiyorlar…

 59. Mega holdings şirketine bazı bilgisiz arkadaşlar garip garip yorumlar ve iftirada bulunuyor.Arkadaşlar buradan size sesleniyorum mega holdings insana neyi isterse onu veriyor.Bu işten (network marketing ) gerçekten çok ciddi gelirler elde edip hayatınızı kurtarabilirsiniz.Mega holdings büyük ve güvenilir bir şirket olmasaydı bu kadar saldırıya ve iftiraya ragmen büyüyemezdi.Mega holdings liderlerinin verdigi kişisel gelişim ve satış eğitimi sayesinde gerçekten hayatınızı degiştirebilirsniz.Şu anda Türkiyede ve dünyada komisyonları, yenilikleri,etkinlikleri ve liderleri ile network marketing şirketlerinin en iyilerinden birisidir

  .~~(bilgisiz insanların söylediklerini dikkate almayınız bu işi yapan bilgi sahibi olan insanlarla dialog kurun.) ~~

 60. Burayı okumazsam kandırılacaktım utandım şimdi bide aileme bu saçma is icin karşı geldim sakın almayın yazık olur o 1600 liraya git o parayla ustune basına birseyler ic tatil yap

 61. iyide network marketingi genel olarak kötülemenin manası yok. Benim eşim avon satıyor. Güzel para kazanıyor. Bu işten para kazanıldığı artık bariz ortada.

 62. Arkadaşlar o da birşeymi iki iş arkadaşımı kafalamışlar memurluğu bırakıp gittiler.

  1. arkadaşların da baya zekiymiş :)) Allah onların ailelerine sabır versin….

 63. ARKADAŞLAR BANA ESKİ BİR İŞ ARKADAŞIM BU İŞİ ANLATTI 750 $ PARA VERİP SİTEYİ ALCAKMISIM 3 YIL BOYUNCA KENDI SİTEMİ KURUP REKLAMLAR YAPIP PARA KAZANCAKMIŞIM SATIN ALMAM İÇİN BİR SURU MUHABBET ANLATTILAR YOMK İŞ ADAMLARI YOK MAAŞLI İŞÇİ ÇALIŞANLAR FALAN FİLAN 2-3 SAAT KONUŞTULR SADECE DİNLEDIM BENIM NAKITIM YOK DEDIM BENDEN PARA KOPARMAK İÇİN ONUMDEKİ BİR KAGIDA BENIMLE BERABER ÖLÜME GELECEK 10 KİŞİ YAZ DEDİLER SEBEBİ BORC PARA İSTEYCEGİMDEN TEK TEK ARARMAMI SOYLEDILER.BENDE ARKADASIMA HAKARET ETMEK İSTEMEDIGIM İÇİN ORDAN KALKTIM GITTIM KADIKOYDE BI CAFEDE OTURUYORDUK PARA TUZAGI ARKADASLAR BENIM BI ARKADASIM ALDI 2200 TL PARAYI BAYILDI ENAYİ KAZANDIGI PARA SADECE 100 $ DOLAR KANMAYIN ARKADASLAR BURDAN MEGA HOLDINGE SESLENIYORUM … ONLARIN..

  Biraz seviyeli olalım lütfen, küfür veya hakaret içerikli olmasın.

 64. Antalyada x bir otelde bu grupla karsilastim. Mega Holding.. Sloganlari cok komik zaten onu soylemek bile istemiyorum. 18-24 yas aralığında kandırılmaya müsait gençlerin beynini yıkamıslar resmen. Bir kaçiyla konuşma fırsatı buldum.O kadar mutlular ki hallerinden sanıyorlarkı milyarlar kazanıp herşeye sahip olacaklar. Bana söyledikleri son model arabalar lüx evler. Beyinleri yıkanmış vaziyetteler. Ayaküstü bana bile ssatış yapmak istediler. İnsanlar özellikle gençler daha bilinçli olmasi gerekirken gördüğüm tablo korkunç birşeydi. Masum okadar genci kandırıp 5 yıldızlı otellerde eğitim adı altinda tatil yaptırıp birde kendilerine sevgili yapıp ortalarda geziyorlar.Bunu yapan liderleri. Sadece 2 gün gözlemledim. Hepsi birbiriyle sevgili kızların saflığındam yararlanıp son model arabalariyla kandırıyorlar. Nasıl bir vicdandır.Bunlara izin veren ailelere soyleyecek laf bile bulamıyorum. Yanlış yapıyorsum MEGA HOLDİNG..

 65. Kardeşim her şey iyi güzelde sizler neden sitesini tasarladığınız insanlardan aylık alınan yenileme ücretinden bahsetmiyorsunuz. Resim yüklemek, video yüklemek, yazı yazmak istediği zaman site sahibi yenileme ücreti almıyorsanız söyleyin. İşinize geleni yazmayı bırakın.

  1. WordPress içerik yönetim sistemini kullanıyorum. Bir yazı yazdığımda sayfayı kendi oluşturuyor. Dinamik bir web sitesi olduğunu yazmıştım, ama okumayınca anlaşılmıyor tabii. Diğer konu da şu, ben web sitesi satmıyorum. İnternet ile ilgi alakam, bu blogdur.

 66. Mega Holdings’den site aldım.Çok memmunum.Herkese öneriyorum. O kod bilgisiyle bilişim dünyasında beni bu fırsatla tanıştıran sponsorum sayesinde tasarım öğrendim ve şirket satışları gerçekleştiriyorum.

  Teşekkürler Mega Holdings… İyiki varsın ve iyiki tanışmışız :)

  1. Ne yalan söyleyeyim, tasarımı beğendim. Ancak anlatmak istediğim şey şu: kodlama temiz değil. Google buna çok dikkat eder ve 74 hata var. Bunu, W3C(Dünya Çapında Ağ Birliği) diyor. Resimler optimize değil, stil ve JS dosyaları dışarıdan çağrılıyor. Demem o ki, altyapısına bakınca verilen parayı zerre kadar hak etmiyor.

 67. Merhabalar, öncelikle bu siteyi beğendim sizi tebrik ediyorum. Keşke içeriği de tasarımı kadar sağlam olsaydı…

  Arkadaşlar, yaklaşık 6-7 aydır mega holdings bünyesinde yüzlerce insanla tanıştım. Bu insanlar içerisinde, facebook kullanmayı bilmeyen ev hanımlarından tutun inşaatlarda iş makineleri kullanan insanlara kadar birçok kişiyle iletişim kurdum ve onlara yardım ettim, yardım edildiğini gördüm. Hepsi aktif birer internet kullanıcısı ve web sitelerinden gelir elde etmeye başlayan insanlar oldular. WordPress veya bedava web sitesi açabildiğin siteler bu tarz insanlar için hiç ama hiç bir şey ifade etmiyorlar. Çünkü bu tarz şeylerden haberleri bile yok. Birilerinin bu insanların elinden tutması gerekiyor. Mega aracılığıyla bizler bunu yapıyoruz. Ben bir webmaster’ım easy builder’a hiç ihtiyacım yokken satın aldım. Çünkü bu iş hem para kazanmam için hem de insanlara yardım edebilmem için hem de en yakınlarımla birlikte aynı işi yapabilmek için hayatımda karşıma çıkan en büyük fırsattı. Mega dışında gerçidiğim 5-6 senelik iş hayatıma acıyorum resmen. Mega size anormal bir iş olarak gelebilir. Şimdiye kadar hep normal olanı yaptınız daha doğrusu normal olanı yapmaya zorlandınız. Artık kendiniz olun ve doğru olanı yapın. Bana anormal diyebilirsiniz küfür edebilirsiniz beni kötüleyebilirsiniz… Ben doğru olanı yaptığımdan eminim, umurumda bile olmaz

  Teşekkürler

  1. Teşekkürler. İnsanlara 2000 TL’ye web sitesi satmak yerine ücretsiz bir içerik yönetim sistemi olan WordPress’i öğreterek insanlara yardım edebilirdiniz. Amaç insanlara yardım etmek değil öyle değil mi? Para kazanmak olsa gerek. İçeriğin sağlam olup olmaması tamamen ziyaretçilerin davranışlarına bağlıdır. Gelin görün ki ziyaretçi davranışları içeriğin sağlam olduğunu gösteriyor(Google Analytics verilerine dayanarak söylüyorum).

  2. 2000 tl diyorsun web sitesi optimize değil vs vs diyorsun,kazandıklarımız için 2000 az;
   ->web sitesi
   ->kitap okuma alışkanlığı
   ->yardımlaşma
   ->özgüven
   ->boş boş oturmamak
   ->zaman yönetimi
   ->çevre edinme
   ->kendini özel hissetmek.
   ->iletişim kurmayı geliştirmek
   ->inşaat’ta çalış ,sanayi de çalış, o kadar çok çalış ki ama hakkını alma ve hor görül bu mu yani çalışmak, gerçekten slogan doğru:Hayat Değiştiren Organizasyon yemin ederim doğru İSTERSEN DAHA FAZLA SAYARIM.

   bugün bir psikolog senin sorunlarını görüşmek seni dinlemek,sana özgüven kazandırmak için ne kadar para alıyor haberin var herhalde kardeşim.
   Bende senin gibi düşünüyordum ama 2000 tl az çok az. daha fazla olmalı. Sen otur biz kazanırız kardeşim . ALLAH’a Emanet :)

  3. Kitap okuma alışkanlığı için 2000 bin TL bayılıyorsanız yazık size. Kendinizi o kadar yüksekte görüyorsunuz ki, sizin dışında herkesi boş boş oturuyor zannediyorsunuz. Biz bu seminerleri üniversite yıllarımızda ücretsiz veriyorduk. Elbette bunlar az bile. Daha çok sömürsünler sizin gibileri.

 68. Acilen milletimizin bilinçlenmesi lazım , böyle satış sistemleri ile nasılda insanları kandırıyorlar . Benim sürekli kahve içmeye gittiğim mekanda çalışan sevdiğim ahbabım var . Onun yanına gider kahvesini içer vakit harcarım . Haftada bir uğradığım için aynı tipler gözüme çarpmaya başladı . Takım elbiseli veya şık giyinmeye çalışmış , masada bilgisayar , sürekli birilerine birşeyler anlatmaya çalışma çabası merak uyandırdı. Bizim arkadaşa sordum ne zaman gelsem bunlar burada , ne iş yaparlar gibisinden . Site satıyorlar abi dedi . Bende Web Master Olduğum için merak ettim. Ne sitesi satıyorlar diye sordum , bizim çocukta 2 milyar para verip site satın alıyorsun sen sattıkça .. Ivır zıvır Anlattı kıllandım ulan 2 milyara nasıl bir site satılır Türkiye’ de Cafe’de kim bir siteyi 2 milyara alır ? benim annem zamanında amway kozmetik ürünleri gibisinden bilmem ne kaç dolar verip bu tarz bi işe girmişti ki ortada işe yarar bir ürün oluyordu hiç değilse yok kimyasal olmayan tamamen bitkisel kozmatik ürünler gibi vb ..Bunda oda yok site desen site değil kim niye alsın böyle bir siteyi 3 yıl benim oluyormuşta. Temalar okadar kötüki wordpressteki ücretsiz temalar daha cool kalır.Asıl önemli nokta site değil para , bu işte nekadar para olduğunu anlatma çabası , o gün o çocuğu bir türlü vazgeçiremedim . Para hırsı ile gözü kör olmuş . para kazandıklarına yok arkadaşlar 1 çay söyleyip akşama kadar oturan tiplerdir . Amaçları Web sitesi satmak değil o zincire Senide bağlamak .

  1. Bence sen kafana sık. Normal bu sitenin ticaretini yap bakim

 69. sen oksijeni tuketiyon kardeş
  bence sen organlarını sat kendine beyin al!
  bu kadar salakça bir insan olamaz !
  bilgin yoksa siteleri niye yargılıyorsun!

  1. Sen, insanlar görsün de hallerine şükretsinler diye yaratılmışsın. Enes Olgun’a yaptığım gibi seni de gider şikayet ederim, başın belaya girer sonra. Hangi dangalak bana kendi sitemde hakaret etme cür’eti gösterebilir anlayamıyorum doğrusu. IP adresin görünmüyor mu sanıyorsun? Ben hangi internet sağlayıcısını kullandığını da biliyorum, nereden yorum attığını da. Terbiyenizi takının, insan olun.

 70. kardeş senin amacın nedir sen neden yalan dolan yorumlar atıyorsun siteni inceledim sende site satıyorsun amenna ama sen kendine müsteri cekmek için böyle seyler yapıyorsun cok yazık sana bu kadar kücülme ben mega haldings de calısıyorum gayet güzel hatta eger mega holdings yasak olsaydı dünkü davayı kazanmazdık hürriyet gazetesindeki belki görmüsündür belki görmemişinde istersen daha ileri gitme derim sana gidersende kendin kaybetmiş olursun zor durumda kalma anlayıcan…

  1. Davanın sonucuna baktınız :D mi boş boş yorum yapma bence

  2. Dava Mesut Öpengin’in kişisel bir davasıdır. Kişilik haklarıyla ilgili yani. Ama sizin gibi uyanıklar davanın içeriğinden bahsetmiyor tabii. Mega Holdings hakkında bir karar verilmemiştir davada.

 71. Sizin kod ile tasarladığınız Web siteleri onlar kodsuz ve akıcı kolay şekilde 15 dk da tasarlayabiliyor komik olan kısım burası neden parmaklarımızı yoralım ki. Onların tasarımı kolayken sizin tasarımınız kodlarla ve göz yorarak gerçekleşiyor. Öncelikle Easy Builder’in çakmasını kullanmak var bide orjinal’ini kullanmak var ki herkes çakmasını yani yasa dışı olan sürümünü kullanıyor. Neden diye sorarsanız ürüne değil devlete KDV ödememek için çünkü her üründe %18 vergi veren bir devlete sahibiz. Ve bu açıdan baktığımız zaman o şirketteki yükselen insanlar sizin ve benim şu ana kadar verdiğimiz Verginin binlerce katını veriyorlar.

  1. Bilmeden konuşmayın, WordPress ile kodlama bilgisi olmadan web sitesi kuruluyor. On binlerce tema ve eklenti ile her çeşitten web sitesi 10 dk içerisinde kuruluyor. Araştırmadıysanız söyleyeyim, WordPress 5 dakikalık kurulumuyla ünlüdür.

  2. Unutmayın ki onun içinde bir bilgi öğrenmen gerek bunu hiç bilmeyen bir insan bile tasarlıyabiliyor. Ayrıca bir sıkıntın var bilmesem buraya yazmam,birde bu var insanların hepsi bu programları ve veri tabanlarını bilmediği için web masterlere gidiyorlar bu şirketin tamamen amacı budur web master olmadan web site tasarlamanın kısa yoludur. Ve küçük bir göz gezdirdiğin zaman yıllık ücret olarak 5000 TL ye tasarlayan Web Master’lar var. Bu ürüneyse 3 yıllık 750$ veriliyor. Ayrıca gocunacak yarası olmayan bi insan hiç bi zaman birşeye çamur atmaz. Yaranıza ne pansuman olacaksa söylerseniz sevinirim elimden gelen birşey varsa yapayım.

  3. Bilmediğiniz sularda yüzüyorsunuz. WordPress tema tasarımları 50 ila 300 TL arasında değişiyor. Ayrıca aylık veya yıllık ücret talep edilmiyor ve sınırsız kullanım hakkı veriliyor. Site kurulumu ve kullanıma hazır hale getirme se yaklaşık 100 TL’ye mal oluyor. Kulaktan dolma bilgilerle gelmeyin, araştırın. Örnek temalar:
   http://www.r10.net/wordpress-tema-amp-eklenti-satisi/828582-keremiya-wordpress-film-temasi-v4-gelismis-panel-dinamik-tasarim.html
   http://themeforest.net/category/wordpress

 72. Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söyleyebilirim. Benim gördüğüme göre ve birazcık derin araştırma yaptığımda hürriyet gazetesinin geçen senede aynı şekilde bir yalan haber paylaştığı ve dava açılması karşılığında bu sene olduğu gibi kaybetmiştir. Ayrıca 750 doları verirken web site alıyoruz onun içinde 300 e yakın hazır tasarımlar ve iş planıyla birlikte easy builder yazılım programı veriliyor. Easy builder ile ilgili bir araştırma yaparsanız eğer fiyatının ne kadar olduğunu göreceksiniz crack yapmak yasadışıdır bunuda unutmayın ben sadece devletimin yasalarını çiğnememek için bile crack yapmam orası sizin insaniyetinize kalmış birşey ama benim tercihim değil ayrıca milliyet gazetesinde görüldüğü gibi 3 senede ailesini son derece iyi bir şekilde yaşatacak duruma geliyorsunuz sizce web sitesi küçük ve gereksiz olabilir ama google de bir web sitesi facebook ta bir web sitesi yani zamanla herkesin bi web sitesi olacak.

  1. Easybuilder’in türevleri ücretsiz sunuluyor. Kaldı ki o türevleri güncel web standartlarına uyuyor. Beş para etmeyen sitelere o kadar para vermek çok komik doğrusu.

  2. Bana da bu ıs teklıfı geldı ve cok kararsızım ne yazıkkı cunku kazanacagım paranın helal oldugunu dusunmuyorum…

 73. bende öğrenciyim bi an kapılıp girdim bu saçma salak sisteme nitelikli dolandırıcılık bunun adı en üsttekiler zamanında dolandırmış kazanmış gitti 2000 lira

 74. Webmastercilerin işini bozan onlari gereksiz kılan tek sirket megaholdings. Hiç bir webmastera ihtiyaç duymadan onlara para kaptirmadan bu sirket sayesinde dilediğim şekilde sitemi tasarlayabiliyorum üstelik bedavadan herkesede öğretiyorum hangi webmasterci bunu yap hiç biri. Ama mega holdings satış elemanlarinin hepsi bbuu hizmeti sunuyor. Bu durum karsisinda işinden olan webmastercilere sadece çamur atmak kaliyor. Emzigi elinden alınmış çocuklar gibi aglamayi kesin. Amerikalilarin çok güzel bir sözü. ONLARI YENEMIYORSAN ONLARDAN OL :)

  1. wix.com gibi bu hizmeti ücretsiz sunan siteler varken 2000 TL’ye saçma sapan bir hizmet alıyor ve bununla övünüyorsunuz. Bu hizmeti satın alan bir tek kurumsal firma bile bulamazsınız. O berbat görünümlü sitelerle kendinizi kandırmaya devam edin.

  2. Kardeş sen şahine binersin ben ise ferrariye anladim sitenin fiyatida bu sekilde hangisinin özelliği daha fazla ona gore konus

  3. Benim web sitemde güncel web teknolojileri kullanılıyor. Litespeed server, HTML5, CSS Sprite gibi teknikler kullanılıyor. Ayrıca 1 k tekil hiti bulunuyor, statik değil dinamik bir site. Google tarafndan indekslenen 400 küsür sayfası var. Mobil uyumlu bir tasarımı var. Şu ana kadar herhangi bir kapanma, yavaşlama, hacklenme gibi bir sorun yaşamadım. Aslında bunun gibi onlarca şey sayarım ama anlayabileceğinizden şüpheliyim.

  4. Sen kod girerek tasarlıyorsun onlarsa faceye fotoğraf atarmış gibi kodlar link atıyosun onlarsa kodsuz link atıyor farkınız burda işte.

  5. Wix.com ile kod girmeden basit bir arayüzce web sitesi kurulabilir. Üstelik güncel web teknolojileri kullanılarak ve mobil uyumlu bir site yapılıyor. Ayrıca ben kod girmeden yüzlerce değişiklik yapabiliyorum. WordPress’in amacı da kodlama bilgisi olmadan ücretsiz web sitesi oluşturabilmektir.

  6. şimdi arkadaşım webmasterların işine çomak sokmuşsunuz güya ulan kaç tane kurumsal şirkete ürün sattınız siz saçma sapan konuşmayın burda asıl siz türkiyede networka zarar veriyosunuz keşke geberseniz :D

 75. Bana bu ürünü arkadaşlarım öve öve bitiremedi. neyse beni istemeye istemeye üye yaptılar. Bayiden telefon aldım onu hemen paraya çevirdim yaklaşık zararım 600 lira. Bu şirkete 2.450 küsür lira yatırdım. Eğitim seti geldi. Bende bu seti incelerken iş arkadaşımdan biri faturayı gördü. bu ne işi dedi. bende az birşey anlattım. O da bana benim bir arkadaşımda bu işte onunla bir konuşturayım dedi. (zamanında onuda keklemeye çalışmışlar ama yememiş). Neyse konuştuk adamla. Bana dedi ki eğitimleri almadan bu işi kimseye anlatma yoksa adam bulamazsın dedi bir iki bir şey daha söyledi kapattım telefonu. Ben burada iyice kıllandım. Ürünü 14 gün içinde iade edebiliyoruz zaten bu eğitimle zaman geçirtmeye çalışıyorlar. Çağrı merkezinin 7/24 açık olduğu yazıyor verdikleri sette. Gece 12 gibi aradım mesai saatleri dışındadır diye telesekreter zırvalıyor. Kapattım telefonu. Sabah saat 09:00 gibi aradım müşteri hizmetlerini ulaşamadım, diğer bölümleri aradım nihayetinde muhasebeden ulaştım. Ürünü iade etmek istiyorum dedim. info@megagrupbilisim.com adresine iade işlemlerine ait istek, kullanıcı adı ve şifre birde banka ıban no istediler ayrıca eğitim setinin kargoyla gönderilmesi gerekiyor dediler. Ben hiç bir şekilde sayfa açıpda kullanmadım bir defa giriş yaptım kendi adıma domain almadım. Bir websitesi sayfası kurmadım ama adamlar benden haksız olarak yüzde 10 kesinti yapacaklar. YEDİRMEK istemiyorum o parayı ne yapmalıyım?

 76. Arkadaşlar merhaba..
  Bende MegaHoldings üzerinden mobil uygulaması içinde var olan web sayfası aldım açıkcası istediğim zaman istediğim gibi kolay tasarım yapmaktan çok memnunum.. Genel bütün yorumları okuyorum çoğu aynı cümleler içersinde geçiyor pekte inandırıcı gelmiyor. Bu şirket NetworkMarketing yani tavsiye üzerine Ağ Pazarlama ile web sayfası sattığını en başında söylüyor sunumda. Buradan web sayfası aldığınızda NetworkMarketing yapma zorunluluğunuz yok fakat böyle bir imkan varsa bunu herkes yapar değil mi..! Kendi adıma çok büyük ön yargımla bu oluşumun içersinde neler olduğunu detaylı olarak bire bir araştırıp gördüm her işte olması gerektiği gibi her şey normal fakat bu işi herkes yaptığından dolayı aradan bir kaç kelle seçip bunun üzerinden karalama yapmak çok büyük haksızlık. Dolandırıcılık konusuna gelirsek şu örneği göz ardı etmeyin derim Bankalar size kredi ve kredi kartını nasıl satıyor ve bundan nasıl yüksek faizli para kazanıyor eğer para ödemezseniz sizin ocağınıza incir ağcı dikiyor değilmi? Yıllar önce ismini gizli tutacağım bankanın eğitim seminerinde ki bankaların pazarlamacıları çok iyi bilirler, kredi kartını ve krediyi nasıl satarsan sat ve ikna et çünkü şubelerimizin kirasını, reklam masraflarımızı, ve karımızı müşterilerimizin faizlerinden çıkarıyoruz peki bu dolandırıcılık değilmidir? Sigara sağlığa zararlı olduğu halde satılıyorsa ve bundan dolayı insanlar hayatlarını kaybediyorsa buda bir dolandırıcılık değilmidir? Hemde insan hayatını hiçe sayarak haksız kazanç elde edilmesine rağmen..! sayfamda blog yazımda bunların ne anlam ifade ettiğini yazımda okuyabilirsiniz.. Herkese sevgiler :)

  1. wix.com web tasarım arayüzünü ücretsiz veriyor, hostt.com 35 TL ye alan adı alana 3 yıllık sınırsız hostingi bedava veriyor. Sadece Hosting ile yıllık 70 TL’ye birkaç tık ile site kurulabiliyor. Sizin aldığınız hizmet bunların yanında sıfır. Şu çok açık ve net; sistem web sitesi üzerinden yasallaştırılmıştır.

 77. arkadaşlar bilmeyen insanlar cok güzel konuşur fakat çok konuşur bu işin içine giripte kazanmayan insan yoktur. kazanmadım diyen insan yalan söylüyo demektir elinize 21. yüzyılın en rövanjda ürünü geçiyor ve para kazanamıom diosanız helal olsun bunu kanıtını web sitesinden bakıp görebilirsiniz.

  1. Mobil Uyum: Yok
   HTML5: Yok
   Litespeed Sunucu: Yok
   Tasarım: Sıfır
   Sayfa Boyutu: 6 mb(Oha)
   Alexa Rank: Yok
   Google Index: 64(Komik)
   Toplamda disk alanı 100 mb’ı geçmeyen, aylık maksimum 10 gb trafik alan ve berbat tasarıma sahip bir siteye 3 yıllık 750$ veren arkadaşı tebrik ediyorum.
   Not: Web sitenizi kaldırdım. Çünkü kalitesi düşük bir siteye link vermek SEO açısından zararlıdır(Link ve domain otoritesi 100 üzerinden 1).

 78. iyi günler arkadaşlar bende mega holdings magduruyum. yanlış anlaşılmasına zorla parami alip para kazanacaksin demediler. işi dört dörtlük anlattilar. Ve insan biraz bu konuyla ilgili bilgisi olmayınca hayallere kapiliyo ve 2200 lira için 3200 lira borca girdim hala oduyorum. Neyse ben de bir web sitenin o kadar pahali olmadigini biliyorum. ama dagitilan para vs. insani biraz heyecanla diri yolu doğrusu birde ogrecilik olunca. Daha sonra başka bir network marketing sirkentinden bi arkadaş bana ulaşti. ve bütün gerçeği anlatti. kendileri şu an websitesini çok makul bir fiyata satiyor. kdv hariç 300 lira. ve sisteme isterseniz ücret vermedende giriş yapip satis yapa biliyorsunuz. mega konusuna gelince. hersyini çok sonra öğrendim. ben diğer şirkete geçince etmedik hakareti koymadilar bana ( çürük domates vs. vs.) karsilarina geçip gecegi anlatinca da yalanci olmus oldum. size bedava satilan hazir tasarim aracini domaini ve hosting( guya sinirsiz tamamen yalan orda yapilan web sitelerin en yükseği 500 MB.) 750 $ a satiyolar. ise gireceğiniz zaman ürünümüz harika on numara ama bi bahane söyleyince hemen sana sistemi anlatiyolar. piyasada çoğu insan hala cahil ve bilmiyor kimsede arastirma yapmiyor. herkes en yakinindaki insana anlatio onun sözüyle girmeye calisiyor.. Demem o ki network marketing sistemi bir dolandiricilik değildir. çoğu insan buradan ekmek yiyor. ama bu isi yapacaksaniz iyice bir arastirin. ürünün ederi ne kadar değeri ne kadar. mega gibi sistem sahane urun bahane değil.

 79. Ben size yardımcı olmak istiyorum. Bende dolandirildim. Hemde 8.000 tl üstüne millete yedirin icirdigim çabası nolur bana ulaşın ben içlerine çok girdim biliyorum eşimi kandirdilar o hala bile inanıyor ama artık uzun zamandir yapamıyor izin vermiyorum huzurum kaçtı .1.000 tl maaş krediye gidiyordu hep hala bile bitmedi . Size girin hiç bişe yapmadan para kazanıyorsunuz diyorlar bende parami geri Istiyorum dava bile düşünüyorum dolandirici ligin kurşunu dersini veriyorlar pskolog la olunca inanmamak mümkün değil bn yeni bebeğim olmuş borcun icindeykn dolndrdi allah cikartilar bole is bile bulamazsınız inş allah nasıl biliosa ole yapsin daha çok şey var ama yazamıyorum artikkk

  1. Tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca buradaki kişilerin dolandırıcılık yaptıklarını düşünüyorsanız savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Zaten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu oluşumu soruşturuyor. Ben de olumşun içindeki birkaç kişi tarafından tehdit edildiğim için ifade vermiştim. Yine yorum veya arifhangisi@gmail.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. Katkınız için teşekkürler.

  1. Uzun soluklu ve gizli bir soruşturma sonucunda medyaya yansıdı. Şu an savcılık bazı kişileri ifadeye çağırıyor. Bekliyoruz. Ayrıca MASAK da raporunda şüpheli para transferleri tespit ettiklerini yazmış.

 80. peki bu sitenin başında olan liderler savcılıkta yargılanacak mı yoksa kazandıkları paralarla mı kalacaklar

 81. aga biz daha normal siteyi zor aldık yaptık bunlar bizi aşar gibi yada cok calışmak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.