Yaşam

Temel İngilizce Kavramlar ile Anı Yazıları Hazırlama

İngilizce diline öğrenmeye karar verdiğinizde İngilizce anı konusunu da tam anlamıyla bilmeniz gerekir. Çünkü İngilizcenizi geliştirmeniz ve bu konuda İngilizce kelime haznenize yeni kelimeler eklemeniz İngilizce anıları okumanız ile mümkün olur. Ya da günlük tutmayı seviyorsanız bunu İngilizce anı olarak yazarak İngilizcenize son derece katkıda bulunabilirsiniz. Anılar yıllar sonra bile sizleri o ana götüren etkili ve sizin için önemi büyük kelimelerden oluşur. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için anılarını yazmak muhteşem bir pratik yapma yöntemidir. İleride kendinize çocuklarınıza hatta torunlarınıza miras gibi bırakabileceğiniz anılarınızı İngilizce olarak yazmanız ne kadar da taktir edilecek bir durum olacak ve yıllar sonra bile güzel hatırlanmanızı sağlayacaktır. İngilizce anılar yazılırken farklı İngilizce tensleri kullanılır.  Bu durum ise tamamen sizlerin İngilizce dil bilginizi geliştirebilmeniz için en iyi fırsattır. Her anınızı yazdığınıza yeni kelimeleri farklı tenslerde kullanımını öğrenmiş olur ve yazarak İngilizcenizi oldukça fazla geliştirebilirsiniz. İngilizce bilmek yalnızca İngilizce konuşmak ya da İngilizce anlamak değildir. Aynı zamanda İngilizce yazıyor olabilmek de dil bilmenizin kuralları arasındadır. İngilizce kelimeler yazıldığı gibi okunmadığı için mutlaka yazım yanlışlıkları olabilir. Bu yanlışları da düzeltebilmeniz yapacağınız yazı pratikleri ile mümkün olur. Anı yazdığınızda ya da değişik bir aktivite yaptığınızda bu durumu kâğıda dökmek istediğinizde hemen elinize bir Türkçe İngilizce sözlük alarak başlayabilirsiniz. İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi farklı alanlarda kendi lehinize kullanabilmek için harekete geçerek kalıcı, garantili bir şekilde İngilizce dili öğrenmek yalnızca sizlerin elinde olan bir durumdur. Örneğin yaşamış olduğunuz güzel bir tatil anınızı İngilizce yazıya dökerek pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

Türk mutfağı oldukça geniş ve oldukça farklı tarifleri ile yabancı kişilerin ve yabancı kütlülerin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Türkçe yemek tariflerinin İngilizce çevirilerini yaparak bu konudan gelir elde edebilirsiniz. Ya da İngilizce yemek tarifi ile İngilizcenizi geliştirebilmeniz de sizin elinizde olan bir konudur. İngilizce yemek tarifleri ile İngilizce sayılar ve İngilizce miktarlar hakkında bilginiz oldukça gelişecektir. Aslında İngilizce öğrenmek isteyen herkes her konudan faydalanarak kendini geliştirerek ve belli bir dipline uyarak İngilizceyi kolaylıkla öğrenebilir. Yalnızca bunu gönülden ve gerçekten istemek İngilizce öğrenmek için hazır olmak önemli bir konudur. Hangi aşamada olursanız olun ben artık İngilizce öğrendim diyemezsiniz. Çünkü dil öğrenmek demek yeni bir kültüre ve yeni bir dili tam anlamıyla bilmek demektir. Her geçen gün kendinizi İngilizce dili konusunda geliştirebilmeniz sizin elinizdedir. Bunu Türkçe olan bir yemek tarifini İngilizceye çevirerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Çevirisini yaptığınız yemek tarifinde anlatılanların farklı zamanlarda yapılması ise sizlerin alıştırma yapması için bir fırsat niteliğinde olacaktır. Çünkü yemek tarifinde tepsiye biraz su konulur, karışık 10 dakika kaynatılır gibi cümleler olacak ve cümlelerin de İngilizceye çevirerek yazıya dökmeniz dil öğrenmek için büyük bir adım olacaktır.

Sizlerin İngilizce öğrenme konusunda en büyük destekçiniz olacak olan  https://www.interingilizce.com/ sitesi ile tanıştırmak isterim. Binlerce üyesi ve öğrencisi olan site sizlere anlıyorum ama konuşamıyorum bahanesini yıkacak dersleri ile artık İngilizce dilini konuşabilmenizi de sağlayacaktır. Farklı teknikler ve alışılmış İngilizce öğretme tekniklerinin dışında dersleri ile dikkat çeken site de uzman ve bu konuda gerçekten başarılar elde etmiş eğitmenler çalışmaktadır. 2009 yılından bu yana İngilizce dili öğretimi konusunda başarılar elde etmiş site hem bireye hem de kurumlara kesintisiz İngilizce dersleri vermektedir. İngilizce öğrenmek için bahaneleri bir kenara bıraktığınızda sizlere sonuna kadar destek olacak olan İngilizce sitesi, birçok başarılı mezun vermiştir. Başarılı öğrencilerin site hakkında ki düşünlerini okuyarak ne kadar doğru karar verdiğinizi görebilirsiniz. Herkes İngilizce öğrenmek için illa İngilizce kursuna gidecek bir kural yoktur. İngilizce kurs kalabalığını sevmeyen için oldukça garanti bir çözüm olan site ve program sayesinde online canlı dersler ile İngilizce öğrenebilirsiniz. Günlük pratik yapmanızı sağlayacak hocalar, her yanlışınızda sizi uyaracak ve kalıcı bir İngilizce öğretmek için ellerlinde gelenin çok daha fazlasını yapacaklardır. Sizlere eğlenceli videolar ile destek verecek olan site aynı zaman da akıcı konu anlatımlarıyla da dikkat çekmektedir. Yıllardır hayatınızda olan İngilizceyi artık çok iyi derece konuşabilmek ve anlayabilmek sizlerin elinizde. Her evde olan internet sayesinde ister bilgisayarlarınız ile isterseniz akıllı telefonlarınız ile saniyeler içerisinde siteye bağlanarak hemen siteye üye olarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Seviyenize göre verilecek olan derslerin saatlerini ise sizlerin müsait olma durumuna göre ayarlanmakta ve günlük yalnızda yarım saatinizi vermeniz yeterli olmaktadır.

Arif Onur Hangişi

İnternet tutkunu ve sorunlara çözüm arayan bir blog yazarıyım. Ayrıca dijital reklamcılık alanında profesyonel çözümler sunuyorum. Ayrıntılı bilgi için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı