Ücretli Wordpress Temaları

Bu yazımda en iyi ücretli WordPress temaları konusundan bahsedeceğim. Ücretli bir tema seçerken nelere dikkat edilir, veya warezleri neden indirilmemelidir? Bunları paylaşacağım Öncelikle aşağıda tavsiye ettiklerimi paylaşayım, daha sonra açıklamasına geçelim.

Themeforest mythemeshop
Theme Forest’a Gidin My Theme Shop’a Gidin

Ücretli WordPress Teması Alabileceğiniz En İyi Siteler

İnternet dünyasında herkese güvenemiyorsunuz. Aldığınız bir elektronik ürün kutusunun içinden hıyar çıkabilir değil mi? Riski minimuma indirmek için güvenli satıcılar aracılığıyla tema satın almak en doğrusu olacaktır. Bu satıcılar, bizlerin deneyimi için aracılık ediyor ve anlaşmazlık durumunda müdahale ediyorlar. Örneğin tema sahibi size para iadesi yapmıyorsa, aracı site haklı olmanız durumunda iade yapmaktadır. Ayrıca satıcıların belirli bir kalite standardında kalmasını sağlamaktadır. Şimdi ücretli Wordpress temaları nerelerden alınabilir, bakalım.


ThemeforestTheme Forest: Envato Market’in içinde olan bu siteden güvenle alışveriş yapabileceğinizi belirteyim. Bu linkten üye olabilir ve istediğiniz bir temayı satın alabilirsiniz. Buradan satın alacağınız temalarda, 6 ay destek garantisi verilmekte. Market bünyesinde gerçekten çok kaliteli temalar bulunuyor. Satın aldığınız tema için ömür boyu tüm güncellemelerden de yararlanıyorsunuz. Buradaki temalar sadece bir web sitesi için kullanılabilir denmiş, ama temalarda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yani diğer tüm sitelerinizde kullanmanız mümkün. Tema satıcısıyla anlaşmazlığa düşmeniz durumunda da market aracılık görevini üstlenerek sizin mağdur olmanıza engel oluyor. Ben bu siteden birkaç tema satın aldım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Temaların destek sistemleri gerçekten iyi işliyor ve sorunlarınızı çözüyorlar. Hatta bir seferinde bir temayı yanlışlıkla satın aldığımda(nasıl olduğunu sormayın) para iadesi bile yaptılar. Ücretli Wordpress temaları arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.


My Theme Shop: Bu da bir başka güzide tema satıcımız. My Theme Shop üzerinden üye olabilir ve dilediğiniz temayı satın alabilirsiniz. Burada tüm temalar My Theme Shop ekibine ait ve çok güzel temalar çıkarıyorlar gerçekten. Aldığınız temaların güncellemelerini 1 yıl boyunca alıyorsunuz ve 1 yıl boyunca destek sistemine erişebiliyorsunuz. Burada ise satın aldığınız temaları tü web sitelerinizde kullanabilirsiniz deniyor. İki seçeneğiniz var; birincisi istediğiniz herhangi bir temayı satın alabilirsiniz, ikincisi ise tüm temalara erişebileceğiniz farklı bir üyelik modeli. İkisinin de fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söylemeliyim. Yine buradan da birkaç tema satın aldım ve memnun kaldım.

Diğer sistemleri henüz deneyimleyemedim. Bu nedenle diğer sistemlere donra değineceğim.

Neden Ücretli WordPress Temaları?

WordPress dünyasında birbirinden farklı alanlar için binlerce tema bulabilirsiniz. He bir temanın kullanıcı deneyimi, kodlamasındaki temizlik derecesi farklıdır. Bununla birlikte SEO uyumluluğu da oldukça önemli bir etken.

 1. Kullanıcı deneyimi, web sitesinde kullanıcıların aradıklarını rahat bulabilmesini, web sitesi içinde rahat dolaşabilmelerini ve ziyaretçilerin olumsuz deneyimlerini minimuma indirilmesine dikkat edilir. Çünkü bunları tema satışını önemli ölçüde etkilemektedir.
  Kullanıcı Deneyimi
 2. Ücretli temaları genellikle profesyonel bir ekip kodlar. Bu da, kodlamanın temiz olması demektir. Kodlamanın temiz olması ise, sunucuyu daha az yoran ve dolayısıyla sunucu yanıt süresini düşüren önemli bir etkendir.
  Temiz Kodlama
 3. Bu temalardaki hataları gidermek için yine profesyonel bir destek edipleri bulunur ki bu oldukça önemlidir. Örneğin bir güncelleme yaptığınızda sitenizin yapısı bozulmuşsa destek ekibi sitenize giriş yaparak bunu kendileri çözebilmektedir.
 4. Daha zengin tasarımlar ve daha fazla fonksiyondur. Ekiple üretilen temalarda, kullanıcı dostu bir çok özellik bulunmaktadır. Eminim bunlar da ziyaretçinizin hoşuna gidecektir.
 5. Temayı ömür boyu kullanabileceğinizi hesaba katacak olursa, aslında fiyatları oldukça uygundur.
 6. Son olarak da, bu temalar zaman zaman geliştirilir ve hataları giderilir. Yani temanın güncellenmesi de önemlidir.

Ücretli WordPress Teması Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 1. Öncelikle temanın güvenilir bir satış ağı içinde satılıyor olması önemli bir etkendir. Bu, sorun yaşamanız durumda destek almanız ve hatalı bir ürün olması durumunda da paranızın iade edilebileceği anlamına gelir. Bu satış ağlarına Themeforest, Mythemeshop, Elegant Themes gibi örnekler sayılabilir.
 2. Sitenin bir demosunu Gtmetrix, Pingdom Tools, Page Speed Insights gibi analiz araçlarında test etmeli ve hatalarının olmamasına veya az olmasına dikkat etmeliyiz.
 3. Tema yorumları oldukça önemlidir. Temayı deneyimlemiş kişilerin yazdıklarına göz gezdirin ve temanın olumsuz yanlarını öğrenin. Olumsuz yanları gözardı edilebilecek seviyede olmalıdır veya sizin WordPress bilginizle çözebileceğiniz sorunlar olduğundan emin olun.
 4. Temanın en son ne zaman ve genelde hangi aralıklarla güncellendiğini kontrol edin. Belirli aralıklarla güncellenen temalar, temanın geliştirildiğini veya hatalarının giderildiğini gösterir.
 5. Temanın farklı tarayıcılarda, cihazlarda çalıştığından emin olmak için demo sayfalarını arşınlamak oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede herhangi bir tarayıcıda hız veya çözünürlük sorunu var mı görmüş olursunuz.
 6. “Bu temayla her şeyi yapabilirsiniz” diyenlere kuşkuyla bakın. Çünkü bu, temanın çalışabilmesi için birçok eklenti kurmanız anlamına gelebilir. Ne kadar çok eklenti, o kadar yavaş site demektir. Ayrıca tema işlevlerini bir eklentinin yapıyor olması, temada var olmayan bir özelliğin varmış gibi gösterilmesidir. Hiç hoş değil.

Ücretli Temaları Ücretsiz Edinmek

 1. İlk olarak ahlaki açıdan doğru olmadığını belirtmem lazım. Bunu ben de yaptım ve daha sonradan pişman olup satın aldım.
 2. İndirdiğim temalardan birinde belirli bir sosyal medya hesabına aşırı oranda beğeni gittiğini farkettim.
 3. Bu temalarda genellikle kendi web sitelerinin linklerini gizleyerek koyarlar. Hatta kodlamada şifrelenirse bunu kaynak koddan bile çıkaramazsınız. Siteniz spame düşebilir.
 4. Sitenizin panel bilgilerinin bulunduğu bir sayfa yapısı oluşturularak sitenizin hacklenmesine neden olabilirsiniz.
 5. Tüm bu riskleri düşünecek olursak, bu temalarla ciddi bir proje yapmanız mümkün değil.
 6. Çok uygun fiyata temalar varken neden böyle bir risk alasınız?

Eğer ücretsiz bir Wodpress teması arıyorsanız WordPress Türkçe Point Teması başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Wordpress Konusunda Profesyonel Desteğe Mi İhtiyacın Var?

Başa dön tuşu
Kapalı