Bilgisayar

Video Düzenleme Programı: Movavi

Merhaba, bu yazımda video düzenleme programı olan Movavi’nin özelliklerinden bahsedeceğim. Öncelikle bu programın ücretli olduğunu ekleyeyim. Ben satın alamıyorum diyorsanız da, birçok warez paylaşım sitesinden temin edebiliyorsunuz. Tabii tavsiye ettiğim bir yöntem değil bu. Başlamadan önce şunu belirtmem gerekiyor. programın her bir modülünü anlatmaya kalkarsam acayip sıkıcı bir yazı olur. Bu nedenle çok ayrıntısına girmeden anlatıyorum, merak ederseniz tüm ayrıntılarını bu linke giderek okuyabilirsiniz.

Movavi Suite Modülleri

Programın birçok artısı bulunuyor. Bunları sırasıyla paylaşayım.

  • Ağır bir program değil. Birçok video düzenleme programının hem yüksek kaynak tükettiğini hem de diskte çok fazla yer kapladığını biliyorsunuzdur. Bu program ise, 100-150 mb gibi bir yer kaplamakla birlikle, bilgisayarı neredeyse hiç yormuyor.
  • Son derece kolay. Eğer daha önce hiç video düzenleme işlemi yapmadıysanız hiç dert etmeyin, rahatlıkla yapacağınızdan eminim. Program son derece basit ve kullanıcı dostu olarak tasarlanmış.
  • Türkçe dil desteği var. İngilizce ile arası iyi olmayanlar için bir başka avantaj da Türkçe dil desteği elbette.
  • Birden çok modülü bulunuyor. Bu sayede video ile ilgili ihtiyacınız olan birçok uygulama bu program bünyesinde mevcut.
  • Düzenleme yaparken videoyu izleyebilir, değişiklikleri test edebilirsiniz.
  • Tüm popüler formatları destekliyor ve istediğiniz formatta çıktı alabiliyorsunuz. Buna CD, DVD formatları dahil.

Movavi Suite Neler Yapıyor?

Video Düzenleme: Rahatlıkla video kesme, birleştirme, ses efektleri gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Örneğin birden fazla müziği birleştirmek isterseniz, bunu oldukça rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Önce videoları birleştirir, ardından ses geçiş efektlerini ayarlar ve son olarak da istediğiniz herhangi bir formatta kaydedersiniz. Ben örnek bir çalışma için bir ekran görüntüsü ekliyorum.

Movavi Suite ile Video Düzenleme
Movavi Suite ile Video Düzenleme

Video Dönüştürme: Ben bu program kadar gelişmiş bir dönüştürücü kullanmadım henüz. Video dönüştürme konusunda Format Factory’e bin basar diyebilirim. Zaten kendi iddiaları da, en güçlü video dönüştürücü oldukları yönünde. 180’den fazla formatı destekliyor ve çok kaliteli çıktılar elde ediyor. Burada videonuza görüntü ve ses ekleyebiliyor, video üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Etkilendim…

Movavi ile Video Dönüştürme
Movavi ile Video Dönüştürme

Ekran Görüntüsü Kaydı: Bunlarla yetinmemişler, ekran görüntüsü kaydı da ekleyelim, başka program kullanmaya gerek kalmasın demişler. Güzel yapmışlar. Takipçilerinize bir programın nasıl çalıştığını anlatıyorsanız, güzel kayıtlar çıkartabilirsiniz. Tuşları kaydetme ve imleci vurgulama gibi seçeneklerle takipçilerinizin her hareketinizi algılamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda zamanlama seçeneği de mevcut.

Movavi ile Ekran Görüntüsü Kaydı
Movavi ile Ekran Görüntüsü Kaydı

Video Bölme ve Birleştirme: Aslında video düzenleme kısmında bölebiliyor veya birleştirebiliyorduk. Ama burada işi daha da basitleştirmişler. Videonun içinde başlangıç ve bitiş kısımlarını ayarlayıp, istediğimiz herhangi bir bölümün çıkartabiliyoruz. Ancak burada böldüğümüz parçalarda efekt uygulayamıyoruz. Efekt uygulamak istiyorsak bunu video düzenleme modülünde yapmamız gerekiyor.

Movavi ile Video Bölme ve Birleştirme
Movavi ile Video Bölme ve Birleştirme

Kamera, VHS ve TV’den Görüntü Yakalama: Bu özelliğini fazla test etmedim. Ama çok fazla bir özelliği olduğu da söylenemez, zaten gerek de yok.

Movavi ile Kamera Kaydı
Movavi ile Kamera Kaydı

Video İzleme: Evet, piyasada birçok video izleme uygulaması var. Ama bu, Movavi’ye bir şans vermeyeceğimiz anlamına gelmiyor. BS Player gibi otomatik altyazı arama özelliği yok ama, standart özellikleri diğerlerini aratmıyor. Diğer oynatıcılarda var mı bilmiyorum ama, Intel donanım hızlandırma ile çoklu çekirdek kullanımı yapıyor. Ayrıca NVIDIA GPU hızlandırma seçeneği de var. Bu da, bilgisayarınızın donanımını etkin bir şekilde kullanarak takılmadan izlemenizi sağlıyor. Ben altyazı ekleme seçeneğini göremedim. Eğer yoksa rezillik!

Movavi ile Video İzleme
Movavi ile Video İzleme

Diğer Özellikleri

Ses: Ses dönüştürme, kaydetme, CD’ye yazma ve müzik oynatma özellikleri bulunuyor.

Fotoğraf: Görüntü dönüştürme, slayt gösterileri oluşturma ve çevrimiçi paylaşım modülü var.

Veri: Disk kopyalama, diske yazma gibi işlemleri barındırıyor.

Sonuç

Movavi Suite, video düzenleme konusunda kişisel kullanım için oldukça ideal. İçinde birçok özelliği barındırmakla beraber sistemi yormuyor. Ayrıca kullanıcı dostu arayüzü sayesinde istediğiniz her şeyi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Birden fazla özelliğinin olması, sizi diğer programları yükleme derdinden kurtarıyor. Fiyatına gelince, şu an 1 PC için kişisel kullanım ücreti 184.95₺(Ömür boyu). Artık bu özelliklere göre fiyat kıyaslaması size kalmış.

Profesyoneller için olur mu derseniz, o konuda emin değilim açıkçası. Profesyoneller daha fazla özellik bekleyecektir mutlaka.

Programı aşağıdaki adresten deneme sürümünü indirebilir veya satın alabilirsiniz. Deneme sürümünde yaptığınız çıktının %50’sini alabiliyorsunuz ve arka planda Movavi’nin sesini duyuyorsunuz. :(

https://www.movavi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.