Yasaklı Sitelere Giriş

Bu yazımda yasaklı sitelere giriş yöntemlerini farklı cihazlar üzerinden anlatacağım. Daha önce birçok yazımda farklı farklı giriş yöntemlerinden bahsettim. Bu yazım ise daha genel ve tüm cihazları kapsıyor. Bu nedenle uzun uzadıya anlatmadan diğer yazılarımı referans olarak kullanacağım. Aşağıda paylaştığım linkler arasından size uygun konuyu seçip dilediğiniz yöntemle internetin keyfini çıkartabilirsiniz.

Android Cihazlardan Yasaklı Sitelere Giriş

iPhone(IOS) Cihazlardan Yasaklı Sitelere Giriş

Masaüstü Cihazlardan Yasaklı Sitelere Giriş

Kurum Ağlarından Yasaklı Sitelere Giriş(MEB, KYK Gibi)

Neden Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri?

Yöntemleri paylaştıktan sonra, yasaklı siteler konusunda birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle web sitelerinin çok rahat, herhangi bir mahkeme kararı dahi olmaksızın engellenebilmesi beni çok rahatsız ediyor. Her ne kadar bazı konularda gerekli olsa da suistimal edilebilir olması internet özgürlüğünü tehlikeye sokuyor. The Freedom House’un raporuna göre Türkiye’de internet özgür değil. Aşağıda ilgili raporu paylaşıyorum.

Dünya’da İnternet Özgürlüğü

Yukarıdaki haritada görüldüğü üzere Türkiye’de internet özgür değil. Bu nedenle de ben, yasaklı sitelere giriş ile ilgili paylaşımlar yapmaya devam edeceğim. Tüm Dünya’nın haberinin olduğu konular bizlerden saklanmamalı. Hükümet ise, çeşitli olayları halktan saklayamayacağını anlamalı ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalı. Benim görüşüm bu yönde.

17

Yorum Yok

Tüm yorumları gör

Bir yorum yaz