Yaşam

Yeni Tasarıma Merhaba Deyin

Yeni tasarım, yeni logo, hızlı bir site ve daha birçok şey...

Arifhangisi.com daha şık, daha fonksiyonel ve daha kullanışlı bir hale geldi. Bununla birlikte daha fazla resim içermesine rağmen daha da hızlı. Her anlamda hem beni hem de ziyaretçileri tatmin edeceğine eminim. Şimdi bize birkaç yenilikten bahsedeyim.

Anasayfa

Yeni Anasayfa Tasarımı

İlk olarak anasayfa artık daha fazla öneri sunuyor. Bir yanda carousel üzerinde en yeni yazılar listelenirken, aşağılara doğru indikçe kategorilere göre ayılmış yazıları görebiliyorsunuz. Sidebar üzerinde de son dönemde en popüler yazıları görebilir veya en son yorumları inceleyebilirsiniz. Anasayfaya daha fazla dinamizm, hız ve renklilik katmış oldum.

Yazı Sayfaları

Yeni Yazı Sayfaları Tasarımı

İkinci olarak yazı sayfaları tarafında daha zengin bir içerik sunuyor, üstelik bunu yaparken karmaşaya da neden olmamış, aksine tamamlayıcı bir sunum var. Bir önceki temada öne çıkarılan görsel daha küçük ve çözünürlüğü bozuktu. Yeni temada bu sorunu aşmış oldum.

Yazıyı okuduktan sonra, sağ tarafta benzer veya popüler yazıları görebiliyor ve onları incleyebiliyorsunuz. Yine sidebar tarafında “Son Yazılar Carouseli” ile en son yazılara bakabilirsiniz.

Konular Listesi

En sevdiğim özelliklerden biri de sol tarafta konu listesinin çıkması ve istediğiniz konuya atlayabilmeniz. Bu, spesifik bir konu aradığınızda çok işe yarayabilir. Ayrıca bir önceki konuya dönmenizi, unuttuğunuz kısımları hatırlamanızı sağlayabilir.

Sayfalar

Sayfa Tarafındaki Yenilikler

Artık sayfa tarafında daha fazla özgürlüğe sahibim. Yani sayfalarda daha zengin ve dinamik içerikler sunabilirim. Yine stil tarafında istediğim gibi özelleştirebilirim, tam benlik.

Arka Plan

İçeriği daha zengin hale getirecek birçok araç da tema ile birlikte geldi. Öne çıkarmak istediğim kısımları rahatlıkla çıkaracak bir araç takımına sahibim artık. Araç takımının dışında birçok API ile yeni özellikler katıldı. Onları da belki daha sonra açıklarım.

Logo

Son olarak logo konusunda da radikal bir yenilik yaptım. Uzun zamandır kullandığım logomu değiştirdim ve yeni temada daha yi uyum sağlayan, daha az karmaşık bir logo tercih ettim. Yazı fontu konusunda yardımcı olan Batu’ya teşekkürler. :)

Yeni Bir Başlangıç

Yeniden aktif olmaya başlayacağım artık. Hayatımda birçok atraksiyondan geçtim, artık biraz daha zamanımı ayırabilirim. Ama bunun ne kadar süreceğini bilemiyorum. Sonuçta hobi bu, bir zorunluluğum yok değil mi? Her neyse yine kaliteli içeriklerle devam edeceğim ve ziyaretçilerin aradıklarını bulmasını sağlayacağım. Valla güzel oldu he. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.