İnternet
Trend

Youtube’dan Nasıl Video İndirilir?

Youtube’dan video indirmenin birçok yolu var. Ben bunlar arasından en kullanışlı ve en kolay 3 yolu anlatacağım. İlki Internet Download Manager(IDM), ikincisi Firefox Eklentisi olan Download Helper ve üçüncüsü bir web sitesi üzerinden. Diğer programlara bulaşmanızı tavsiye etmem. Birçoğu gereksiz veya içinde zararlı yazılım mevcut. Bunlar olmasa bile içinde reklam barındırıyor olmaları başınızı ağrıtacaktır. Ayıca IDM ve Download Helper sayesinde sadece Youtube videoları değil her türlü ortam dosyasını indirebilirsiniz. Son olarak da online video indirme sitelerini paylaştım, bu siteler Youtube, Dailymotion, Facebook, Instagram gibi 100’e yakın siteyi destekliyor. Video indirmek için güzel alternatifler. Şimdi sırasıyla indirme yöntemlerine geçeyim.

1. Internet Download Manager (IDM)

2. Download Helper

3. Programsız-Eklentisiz Yöntem

4. Video İndirebileceğiniz Bazı Siteler

1. Internet Download Manager (IDM)

IDM Video Yakalama

Internet aleminin en meşhur programlarından biridir belki de. Özellikle sürekli bir şeyler indiriyorsanız mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Dosya indirmeyi oldukça kolay bir hale getiriyor. Hız sınırlama, duraklatma, indirme kuyruğu oluşturma gibi gelişmiş seçenekleri bulunmakta. Ama en sevdiğim özelliği  web sitelerindeki ortam dosyalarını yakalaması. Amma ve lakin bu güzide program ücretli. Pekiii biz lisanslı mı kullanıyoruz? Ben şu ana kadar lisanslı kullananı görmedim. İndirmek için warezturkey.net‘i ziyaret edebilirsiniz.

 

2. Download Helper

Video Download Helper

Firefox kullananlar için harika bir eklenti. Nerede bir ortam dosyası varsa canavar gibi yakalar. Hatta IDM’nin yakalayamadığı ortam dosyalarını bile kapıyor, bazen de kapamıyor. Bu eklenti ortam dosyalarını indirmekle kalmıyor, bir de dönüştürüyor. Desteklediği medya sitesi de oldukça fazla.

Eklentiyi kurduğumuzda Firefox’un sağ üst köşesinde gri renkli toplar çıkıyor. Ortam dosyasını yakaladığında ise o toplar renkli hale gelip dönmeye başlıyor. Biraz enteresan oldu galiba.

Chrome için de eklenti paylaşmak isterdim ancak Google’ın Youtube üzerinden video indiren eklentileri kaldırma gibi bir huyu olduğundan şu an için yapamıyorum.

3. Programsız-Eklentisiz Yöntem

Benim programla, eklentiyle işim olmaz derseniz bu yöntem de oldukça pratik ve kullanışlıdır. İndirmek istediğiniz Youtube vediosunu açın ve resimdeki gibi “ss” ekleyip Enter a basın.

Eklentisiz-Programsız Yöntem

Ardından indirme sayfası açılacak. Bu yöntemde de farklı türlere dönüştürerek indirme yapmanız mümkün.

4. Video İndirebileceğiniz Bazı Siteler

Youtube dahil birçok web sitesi üzerinden istediğiniz videoyu indirebileceğiniz bazı web sitelerini paylaşacağım. Bu siteler üzerinden, sadece indirmek istediğiniz video sayfasının URL’ini girmeniz yeterli. Şimdi birkaç siteyi paylaşıyorum.

https://pickvideo.net/

https://yoodownload.com/index.php

https://y2mate.com/tr

24 Yorum

  1. Savefrom diye bir site var o da baya kullanisli. Ama chrome tarayici ile f12 e basarak network bolumunden de indirebilirsiniz programsiz.

  2. bir başka yöntem de videonun adres kısmında you ile tube arasına indir yazıp enter yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriği görebilmek için Arifhangisi.com'da devre dışı bırakın ve sayfayı yenileyin.